Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap a dokim vesemedencetágu...

Tegnap a dokim vesemedencetágulatot látott a babámnál. Akinél volt ilyen, leirná nekem a tapasztalait, h mit csinálnak ilyenkor, vagy mi történik?

Figyelt kérdés
20hetes vagyok,és nagyon aggodok!Akinél volt ilyen,leirná nekem,h mi lett velük?Köszönöm!
2008. nov. 11. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is volr ilyen. Kéne tudni, hogy mindkét vesében vagy csak egyikben illetve, hogy mekkora???

Ha 1cm alatt van akkor nem gáz, általában kinövik a gyerekek, mire megszületnek, vagy utána pár héttel.

Egyébként engem össze vissza paráztattak, mert mindkét vesében látható volt, aztán hol az egyik volt nagyobb, hol a másik, (kb attól függ ki mérte), fontos, hogy mindig egy ember mérje. Utoljára 8 és 5 mm volt a miénk, de nem igényel semmit, majd szülés után kell kontrollra vinni a babát. Most biztos gyakrabban figyelik majd nektek is és kívánom, hogy ne növekedjen, vagy csak kis mértékben!


Minden jót nektek és ne aggódj!

2008. nov. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Semmi gond nincs, ha jól tudom. Az én kisfiamnál is állítólag vesemedencetágulat van (nyíregyházán állapították meg) Debrecenben pedig felvilágosítottak, hogy ez a kisfiúknál teljesen normális, nem nevezhető tágulatnak. (másképp fejlődnek, mint a kislányok) Csak ezt nem mondja el sok doki a kismamának.

Üdv: 24 hetes kismami

2008. nov. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki,h mm-ben mérhetö.nagyon minimális,ugy irta a papiromra,h "mérsékelt".És csak az egyikben látta.
2008. nov. 11. 10:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Akkor tényleg ne aggódj:-)NEM LESZ BAJ! Ezeket régen észre sem vették, mert nem volt UH...

Jó babavárást! :-)

2008. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!! nekünk is volt, ezért 3 hetente volt UH aminek örültem. A kisfiúk nehezebben tanulnak meg pisilni ezért van, és ezért náluk gyakori. Álltalában a terhesség alatt elmúlik. Nekem is a 18.heti genetikain vette észre a doki, a 28.héten már nem is volt. Mindkét oldalon lett, ici picit növekedett.6-8mm volt. Én is aggódtam mindig de a doki mindig megnyugtatott, h 10-15mm-ig nincs gond. Ha esetleg nem mólika terhesség alatt, akkor utánna el fog múlni.

Barátnömnek ugyanez volt, még a hasában elmúlt.Ja és annyi h a védönő azt mondta h annyira kicsi ez a tágulat, hogy csak nagyon jó szonográfus veszi észre!

Sok boldogságot kivánok nektek!

37hetes kismami.

2008. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!