Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki füllentet a dokinak,...

Volt aki füllentet a dokinak, azért hogy megvizsgálja?

Figyelt kérdés
Ahová én járok,időpontot kell kérni,de nagyon sokára adtak. Addig nem akarok idegeskedni ,hogy jó helyen van e a baba stb. Ráadásul vetélésem is volt és a méhes is kétszarvú. Arra gondoltam,hogy mondom a dokinak,hogy picit barnáztam,hátha UH-n megnéz. szerintetek?
2011. dec. 27. 16:04
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Még senkihez. De Tóth Zoltánt sokan dicsérték. Rajta gondolkodom.De még nem tudtam kideríteni,hogy rendel.
2011. dec. 27. 16:48
 12/48 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a kommenteket, de már a kétszarvú méh is indokolja a mielőbbi uh-t! pláne, amiért vetélésed is volt már! mond el őszintén, mi miatt vagy ott. nem kell kitalálni semmit. aggódsz, szeretnéd ha megnéznének! Drukkolok!

és írj, hogy mi volt:)

2011. dec. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem füllentettem, soha eszembe sem jutott volna.

Egyrészt mert úgy gondolom, hogy nem hasznos a túl sok vizsgálat, nem véletlen, hogy a legtöbb országban még ennyi sincs, Magyarországon is 4 az előírás.

Másrészt meg rosszul is elsülhet a dolog, mert mondjuk komolyan veszik, ennyire terhelt terhességgel barnázol és mondjuk befektetnek a kórházba pár hétre, megfigyelésre, felírnak gyógyszert vagy adnak valamit..És akkor mit mondasz, ha tényleg komolyan vesznek, bocs, csak ultrahangot akartam, és hazudtam...

És egyébként közel sem biztos, hogy egyáltalán ultrahangoznak, lehet más vizsgálatokat végeznek.


Ha csak egy ultrahangot akarnék, akkor elmennék egy magánrendelőbe, kimondottan ultrahangra. Tüneteket, rosszullétet nem hazudnék.

2011. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy? Mindenhol csinálnak a 6-7. hét között egy ún. vitalitáskontrollt, ilyen előzményekkel pedig ez alapvető dolog. Nem hiszem el, hogy ezt nem csinálják meg. A 12., 18 hetit meg majd tolják két-három héttel, mert nem lesz időpont?!

Csapj az asztalra! ;)

2011. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
Ezt cáfolom, hogy mindenhol csinálnak a terhesség elején ahogy írtad 6-7 hét UH-ot! Én Kecskemétre járok asz sztk-ba és ott azt mondták, ha megtartom babát, akkor a 12 hetes, az első UH-ot! Sajnos ez az átka az sztk-s rendelésnek!
2011. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
Szolnokon is így van,ahogy a kedves utolsó írta.
2011. dec. 27. 16:59
 17/48 anonim ***** válasza:

:O Itt teljesen alap, sosem hallottam még olyat, hogy ne csináltak volna. (Debrecen, Klinika, tb terhesgondozás) Odamész, hogy van pozitív teszted, adnak kis lapot, hogy mi a menete, első pont:

0. ultrahang: 5-7. hét.

Azt hittem, ez egész országra kiterjedő protokoll. Bár én magánnőgyógyászhoz jártam, és csak a kötelező 12 és 18 hetesre mentem tbs-re, de itt így megy.

Bocsánat, nem akartam dezinformálni!

2011. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Semmi baj. Tényleg ez lenne a normális.Né menet közben derüljön ki,hogy nem is jó helyen van megtapadva. :-(
2011. dec. 27. 17:05
 19/48 anonim ***** válasza:
Hát igen :( Szurkolok neked, minden rendben lesz, hátha előkaparsz egy dokit, aki megnézi, hogy mi a helyzet! ;) Ha minden kötél szakad, én tudok egy lehetőséget, üzenetben leírom!
2011. dec. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

Hát szerintem is teljesen alap, mert máshogy hogyan állapítja meg a terhességet?

És hogyan kérsz kiskönyvet a 12.heti ultrahangra és a vérvételekre, mert azokat is már a 10. hét körül el kell végeztetni? Nem hiszem, hogy a 12. heti lenne az első ultrahang, mert addig is van teendő, például a védőnő, kiskönyv, beutalók...

És mindezt az alapján, hogy te azt mondod, érzésem szerint babát várok. És a 12.heti ultrahangra is mi alapján kérsz időpontot?

Én nem 7. héten voltam, hanem 9-en, de ez volt a menet, ultrahang, megállapították, hogy valóban babát várok, adtak papírt róla, amire megkaptam a kiskönyvet, mentem a védőnőhöz, 12.heti ultrahangra-az első alapján mondták a pontos időpontot, mikor menjek.

2011. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!