Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány kilót szabad egy kismamán...

Hány kilót szabad egy kismamának megemelnie?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ez kilóra meg van adva. A lényeg, hogy ne feszülj meg a súlyok alatt. És amit lehet, cipeltess mással.
2011. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ...

Én pl sokat megyek le-fel a társasházban kb 20-25 kilóval felpakolva (nagyobb gyerek + babakocsi + cuccok a boltból).

De nem vagyok szerencsére veszélyeztetett meg már előtte is megvolt az erőnlét ilyen szempontból :)

Van akinek mondjuk fel sem szabad kelni, hát nekik pl még egy szatyor a boltból sem tesz jót, ha cipelni kell.

2011. dec. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

szia

második terhesség, nyitott méhszáj - 2 kg lehetett emelnem. A "nagy" 2 éves fiam 11 kg volt, rendszeresen emelgettem.

2011. dec. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenki kiakadt mikor mondtam, hogy én rendszeresen piacra, üzletekbe járok, simán hazaviszem hátizsákban a 10-12 kilót szinte naponta. A háziorvosom is hogy jézusmária, ilyent ne csináljak. Na jó, de enni kell, vásárolni kell, mozogni kell, én összekötöm a kellemest a hasznossal. És miután a veszélyes munkahelyemről kiírtak, még azt sem tudom elvárni, hogy a férjem menjen el bevásárolni, a napi 10 óra munka mellett, után.

Szóval én azt mondom, várandós vagyok, nem beteg és nem sérült, tehát azért ne húzzam ki magam mindenből a babára hivatkozva.

Ja és szőnyegporoláson kívül az egész takarítást egyedül csináltam végig - szőnyeget egyszer poroltam életemben, amikor férjem lába eltörött és 2 hétig fekvőgipsze volt. Sokmindent nem várok el amúgy takarítás terén, de ez szerintem simán férfimunka :)

2011. dec. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ismerek egy nőt. Azt mondta, terhes, nem beteg, utolsó napokban sem figyelt magára és a picire. Nem lett jó vége. Persze, nem beteg az ember, de mégis egy MÁS állapot, amikor mást igényel a szervezet is. Látok olyan anyukát, aki a 2. babával terhes, de a 15.kg-os első számú gyerekét folyton cipelnie kell az utcán. De ő a kezdetektől ehhez volt szokva.
2011. dec. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!