Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok az ételek és italok,...

Mik azok az ételek és italok, melyek kiváltják ezt a torokmardosó gyomorsavat? Néha 4-5 napig semmi bajom, máskor úgy ég a torkom, hogy marékszám eszem a Rennie-t.

Figyelt kérdés
Próbáltam mindig visszagondolni, mit ettem aznap, mitől van megint gyomorsavam, de nem jöttem rá. 24 hetes ikres kismama
2008. márc. 26. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát az az igaz hogy minden ami állati eredetű savas hatást okoz az amúgy is savas gyomorban.Na meg vannak olyan gyümik is.Én azt javaslom hogy főzzél olyankor 1 szem krumplit,mert az lugosít,és perceken belül elmúlik.Na meg kerüld a szénsavas dolgokat,és igyál egy kis citromlevet naponta legalább 1x.Tévhit hogy az savas.Sajnos ez a terhességgel jár úgyhogy csak enyhíteni tudod.Sok sikert.33 hetes kismami
2008. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
Szénsavas üditők,rostosok,tea,kávé van akinek a tej is.Ételek a prézlis dolgok,aprómagvas gyümölcsök,nehéz zsíros fűszeres kaják,nekem az élesztővel készült sütemények is.Próbálj meg többször keveset enni.Háztartási keksz,natúr pattogatott kukorica,dió,kétszersült amik segíthetnek.Amit még szedhetsz Reni rágótabletta.Sajna én is szenvedek ettől,14éve gyomorfekély miatt is sok a savam.Üdv 24hetes kismami
2008. márc. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem általában a gyümölcslevektől, paradicsomos és ecetes dolgoktól szokott szörnyem égni. Persze az almapaprikát kilószámra enném, úgy kivánom, utána meg majd meg zavarodok, annyira ég a gyomrom. És van amikor nincs összefüggésben semmivel, akármit eszem vagy iszom. Ha nagyon ég, próbálj meg inni egy pohár hideg vizet vagy tejet, rágcsálj el néhány kekszet(a háztartási keksz a legjobb). Boldog Babavárást!
2008. márc. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia. nekem is szokott égni és ilyenkor én megiszok 2-3 dl tejet és nagyon jól rendbehozza.
2008. márc. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Zsíros és fűszeres ételek,citrusok,csokoládé,puffasztó ételek(bab,karfiol),tea,kávé,szénsavas és rostos italok,paradicsom és paradicsomos ételek,egyes tejtermékek.

De szerintem ha problémád van,akkor szedjél Rennie-t vagy Quamatel mini-t,mert minden ilyen ételt nem lehet elkerülni.Hatásos még erre a Venter gyomorbevonó(vény nélkük kapható),bevonja a gyomrot és így nem tud égni.Egyébként szerintem terhességi refluxod van,ez nagyon gyakori probléma.

2008. márc. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha semmi nem segít,akkor lehet szedni rá gyógyszert:controloc-ot.Ez garantáltan segít!De ezt csak orvos írhatja fel.

Én nekem végig szednem kell,mert sajnos alapból refluxos vagyok.Jártam genetikusnál és azt mondta,hogy emiatt biztos,hogy nem lesz baja a babámnak,ezért merem ajánlani!

2008. márc. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyomrégés tényleg nem játék,mert felszívódási zavart okoz a sok sav,és a babának nem jut megfelelő tápanyagellátás.Ezért szerintem 100-szor inkább gyógyszert szedjél,minthogy alultáplált legyen a babád,"Ne adj Isten" károsodjon!Sajnos az én barátnőm így járt,mert nem foglalkozott a jelentkező problémákkal.
2008. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi Lányok a sok választ! Sokat segítettetek. Először megpróbálom majd a krumplis és a hideg tejes verziót hátha az segít mielőtt gyógyszert íratnék. Mint írtam sokszor 4-5 napig semmi bajom. Mégegszer Köszi!!!
2008. márc. 26. 12:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!