Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes terhes vagyok....

11 hetes terhes vagyok. Minden reggel rosszul vagyok, rengeteg gyomorsavat hányok ki, egész nap émelygek, semmi se marad meg bennem, másfél kilót fogytam 1 hét alatt. Nagyon aggódok, szinte inni se tudok egész nap. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. jan. 28. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél be Renidet, a patikába lehet venni, terhesek is használhatjúk nyugodtan!
2008. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Terhestanácsadáson mindenképp szólj a védőnőnek, ha szükséges infúzióra beutalhatnak a kórházba!
2008. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj háztartási kekszet rágcsálni. Az leköti a savat. Vagy a kenyér héja. Sokszor egyél, egyszerre keveset. Kortyonként negyed-fél óránként igyál, szintén egyszerre keveset.


Ha továbbra is nagyon hánysz, keresd fel vele a dokidat vagy a védőnőt.

2008. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet b6-ot is enni, az hányingercsillapító, és van akinek a rennie vált be, azt is lehet enni.

De próbálj mindig keveset, valami mindig legyen a gyomrodban, hátha attól jobb lesz. Inni is kell, még ha úgy érzed, hogy nem is marad benned.

Az nem baj, hogy fogytál, az ilyenkor természetes. És már nem lehet sok vissza belőle, 12 hét körül ezek a gondok el szoktak múlni.

És igen, a dokinak is szólni kell, súlyos esetben infúziót kapsz:)

2008. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pont ilyen helyzetben voltam annak idején, együtt érzek veled! Én infúziót kaptam egy-két napig, utánna elmúlt ez a szörnyű rosszullét! Ne várj szerintem túl sokat, beszélj a védőnőddel, biztos segít!
2008. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Minél előbb szólj az orvosodnak/védőnőnek/háziorvosnak, mindegy kinek, de ettől nagyon hamar kiszáradhatsz, és akkor infúzió kell. Inkább kerülj kórházba, minthogy baj legyen (inkább neked lesz bajod, mint a babának, de vkinek ki kell őt hordani). Nem megijeszteni akarlak, csak nem szeretném, hogy bajod essen, mert ez komoly dolog.

A jó a dologban, hogy a vetélés és koraszülés aránya vészesen hányó terheseknél a kutatások szerint sokkal kisebb.

2008. jan. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Azt tudnám tanácsolni, hogy készits az ágyad mellé kétszersültet, és ha reggel felkelsz egyél belőle és csak aztán kelj fel az ágyból. A kétszersült jobb mint a keksz leköti a savat. A pároddal csináltass friss piritost és azt is eheted reggelire. Ha ez sem válna be irány a doki!

Mielőbbi jobbulást!

2008. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!