Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisfiam oktoberben születik,...

Kisfiam oktoberben születik, tenyleg nem erdemes sok kismeretü ruhat venni neki?

Figyelt kérdés
azt mondjak 1-2 het alatt kinövik,mennyit vegyek?es a legkisebb meretü pelus meddig kell,azt is kinövik?
2009. máj. 16. 07:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát attól is függ mekkora lesz ugye a baba...nekünk volt pár 50 es cuccunk azt az eleve 56 sm.es kisfiam nem is hordta de azért 56osakat nem mondanám hogy 1-2 HÉT alatt kinőtte....De ez biztos baba függő, mi olyan 6 -8 hetesen kezdtük el kb. a 62eseket hordani. De ez ugye ruha függő is mert pl. egy kis body anyagtól függően (gondolom más is észrevette már) hogy furcsa mód 56os van beleírva de a gyerkőc még 58-60 cm-esen is simán hordja...:)

És rugiból is volt olyan ami kicsit együtt nőtt a gyerekkel vagy hogy mondjam:)

Szóval sztem legkisebb (56os) méretből is érdemes beszerezni vagy 6-7 bodyt legalább meg vagy 4-5 rugit.

Sőőőt...de ez az én véleményem:)

2009. máj. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fiam négy kg-mal es 55 cm-rel szuletett. Egy rugink es nehány body volt 56-os, azt is ajandekba kaptuk, nem mi vettük rá. Mondták uh alapján, hogy nagy baba lesz, így 62-es ruhákat vásároltunk. Ay 56os rugi kb másfél hétig volt jó rá, majd rövid volt a lábáb. 1es méretű pelusból csak egy csomagot használtunk el, ami asszem 28 darabos volt és már kettest vettem, sokkal jobban illeszkedett a popsira.
2009. máj. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem még ráérsz vásárolgatni ruhákat, én most vagyok 33. hétben, és ezen a héten vettünk meg mindent a babának babakocsitól kezdve a ruhákig.

Kezdetben inkább csak pár 56-os méretű babaruhát vegyél, de majd ugyis meglátod, mekkora lesz a babád és utána vásárolj. Javaslom: a Tesco hipermarketeben a babaosztályon nézz körül, ott talász babaruhákat nagyon jó áron több darabos kiszerelésben. És anyagában nagyon jó, első osztályú!

Addig is élvezd a kismamaságot, ráértek még ruhát venni!

2009. máj. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!


Utolsó trimeszter tapi :) kb. 4 kilós babát várok, és kb. 53 cm :)) Szóval ennek fényében már könnyebb a vásárlás. A nagyon "pici" babholmikat én úgy a 36. hét tájára időzíteném , mert akkor tudnak már kb. cm-t és g-ot mondani. Persze ez sem 100%; de vannak az egész pici babarucik, azokat pl. egy 55 cm-es babónál nem feltétlenül jó megvenni, mert 1 hét alatt kinövi....

2009. máj. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én mikor a kisfiamaml voltam terehs, kezdetektől fogva mondta a doki, hogy nagy baba lesz. A 30. hét körül kezdtem el csak a vásárolgatást és mivel nagy babának ígérkezett, 62-es bodykat és egyéb rucikat vettünk. Egy db 56-os bodyt vettem, azt végül 2-szer tudtam ráadni mert kinőtte. A kisfiam 54 cm-rel és 3870 grammal született.

Szóval Én úgy voltam vele, hogy inkább legyen kicsit nagyobb - az ujját a bodynak és a rugdalózónak úgyis fel lehet hajtani ha kell - mint, hogy 1 -2 hét hordás miatt több ezer forintot ki kelljen adjak.

Egyébként az is igaz, hogy nagyon gyártó és márkafüggő a dolog, ezért mindig jó ha összehasonlítasz 2-3 gyártótól származó ruhácskát, mert nekünk volt olyan 56-os méretű bodynk, amit később kaptunk ajándékba, hogy 3 hónaposan tudtam ráadni mert akkora volt. De Én pl. azt is összehasonlítottam, hogy ugyanannak a ruginak, bodynak az 56-os és 62-es méretű darabja között mekkora a különbség. Ált. 1-2 cm volt köztük a különbség, akkor meg pláne a nagyobbat vettem meg. De hálózsákból pl. mindenképp nagyobbal érdemes indítani, mert az akkor jó, ha kényelmesen kinyújtózhat, mocoroghat benne éjszaka.

2009. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!