Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más mit tenne a helyemben? A...

Más mit tenne a helyemben? A férjemről lenne szó. Nem visz soha sehova, mindenre úgy kell a figyelmét felhívni.

Figyelt kérdés
Olyan mintha nem is érdekelné hogy babát várok pedig nagyon régóta akartuk már.Néha eszébe jut és megsimogatja a hasam és ennyi.Most is céges iszogatós bulit szervezett ami Pesten van én meg vidéken.Haza tudott volna jönni ha nem iszik,de gondoltam hogy nem érek ennyit hogy ne igyon.Nekem meg egy fagyit is úgy kell kérnem tőle,magától eszébe nem jutna egy kis kedvesség.Már néha ott tartok hogy itt hagyjam e vagy nem.Sokszor említettem hogy nemtörődik velem és ma is annyi volt a válasza hogy nempanaszkodhatok mert sokszor elvitt vacsorázni.Ja persze csak azt nem tette hozzá hogy tavaly valamikor aminek az időpontjára már nem is emlékszem.Szegény babómnak nem szeretnék ártani.Most annyira ideges vagyok hogy nem igaz.Hogy nyugodjak le?Úgyérzem nemtudom kezelni a helyzetet.14 hetes km.
2009. máj. 15. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom könnyű mondani,de fel a fejjel.Én is voltam már hasonló helyzetben,mondjuk én el is váltam 2 gyerekkel.Bocsi,nem ijesztgetni akartalak,ahhoz azért nagyon sok kellett.

Le kéne vele ülnöd beszélgetni komolyan,határozottan,céltudatosan.El kéne neki mondanod a sérelmeidet,de úgy,hogy lássa rajtad,hogy nagyon komolyan gondolod amiket mondasz,ne pedig azt gondolja,hogy ez egy újabb hétköznapi "terhes hiszti".Ez sokat szokott segíteni.

Ne idegeskedj,mert azzal ártasz magadnak és a babádnak is,és gondolom ezt nem szeretnéd.A citromfű tea nagyon jó ilyenkor,én mindig megnyugszok tőle.Jó nagy bögre,jó melegen,teli citromkarikákkal.

Sok sikert!:-))))))))

2009. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is nyugodj meg!Masodszor a pasiknak tobb idore van szukseguk, hogy felfogjak az uj helyzetet!illetve tenyleg nem gondolkodnak,majd belejon,segits neki!De hiszti nelkul, probald meg ravezetni mit szeretnel es hagyj neki teret.Hidd el ,ha akartatok a babat meg fog valtozi,plane amikor eloszor fogja erezni a baba mocorgasat :-)

Nekem ez a modszer jott be!

37 heteske

2009. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Szomorú, hogy még ebben az állaptodban sem dédelget. Ne alkalmanként tegyél neki szemrehányást, hanem egy csendes, nyugodt napon beszéljétek át ezt a dolgot. Hívd fel a figyelmét arra, hogy ez valóban egy "más" állapot, amikor a kismamának több törődésre és szeretetre van szüksége. És te ezt nagyon igényled. Ha ez sem segít, esetleg kérj tanácsot az anyósodtól, ha szeret téged.
2009. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nehéz ilyenkor lenyugodni, de azért próbálj meg a kicsiért is, nehogy történjen valami, még azért elég fiatal terhes vagy. A pároddal szerintem ülj le és beszéljétek meg egy nyugodt pillanatban. Ha szeret és fontos vagy/tok neki biztos változni fog, amennyire tud egy két dolgon.

2009. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Rámjött a sírógörcs!Egyszerűen nem tudom abbahagyni.Itt vagyok egyedül és bőgök mint egy hülye azhelyett hogy örülnék a babónak.Nemrég fölhívott és mondtam neki hogy akkor engem mért nem visz sehova és másokkal meg megy?Azt mondta hogy most is hoztalak volna de kismama vagy.Ez csak duma.Amikor nem voltam az akkor sem vitt.Remélem mihamarabb sikerül lenyugodnom.És jön az én barátném is akit nagyon szeretek és mindig mellettem áll ha kell.Köszönöm a válaszotokat!És az első válaszolónak mondom hogy nagyon sajnálom amit történt.Hogy tudtál fölállni?Nagyon nehéz lehetett!
2009. máj. 15. 22:14
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát tényleg elvihetne magával hébe-hóba hogy te is kikapcsolodj. Pedig még csak a terhességed elején jársz még most mehetnél. Beszélj vele hogy ez neked rosszul esik. És igényled hogy elvigyen. Meg ha a baba meglesz már nem igazán lesz alkalom hogy elmenj , ezt értesd meg velehogy ő bármikor elmehet akkor is de te? De mindenféleképpen higadj le és ne idegeskedj.Te a barátnőddel nem tudnál menni szórakozni? Sétálni ,vásárolni egy kicsit kikapcsolodni?
2009. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Anyósom ugyanolyan mint a fia!Neki mondhatnám igazán jól kiröhögne!
2009. máj. 15. 22:16
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Elhinni volt nehéz,hogy nem megy és meghozni a döntést,hogy menni kell.

Most viszont boldog vagyok,mert kaptam helyette egy olyan párt aki mindenért kárpótol!

Próbálj megnyugodni,gondolj a kicsire,és határozd el magadban,hogy majd megbeszéltek mindent amikor megnyugszol.

2009. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A barátnőm egy gyrosbárban dolgozik ahol most emberhiány van és a hét minden napján este 10-ig dolgozik,talán ha jól tudom egy napja van szabad(az sem mindig) azt meg a vőlegényével tőlti,ami érthető.Tehát ritkán tudunk együtt lenni.
2009. máj. 15. 22:22
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát megértelek. Én is kaptam sirógörcsöt terhesen hasonló okok maiatt. De hidd el javulni fog a helyzet. Ha már szemmel láthatóbb lesz a terhesség, és még jól megrugdossa a pici az apja kezét, egész másként fogja látni a dolgot, és végre elhiszi, hogy apa lesz.

Azért mindenképp ülj le vele beszélni, ha kell minden nap és minden héten, hogy felfogja, hogy neked nem csak nyugalomra, de kikapcsolódásra is szükséged van. Próbálj Te szervezni közös programokat barátokkal, vagy csak magatoknak. Itt a nyár, nehogymár ő egyedül bulizgasson, Téged meg bezárjon a házba a négy fal közé.

Mi lesz ha meglesz a baba? Bár az én férjem akkor is képes volt lelépni bulizni, mokor a kicsi még csak két hónapos volt.

2009. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!