Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi okozhat magzat elhalást?...

Mi okozhat magzat elhalást? Egyre többet hallom, és egyre jobban tartok ettől!

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg minden, úgy, mint ahogy rengeteg minden életben is tartja.


Azt szokták mondani, hogy azok a magzatok maradnak életben, akik életerősek.

2011. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem életképes egy magzat, van, hogy elhal magától. Ez szörnyű dolog, és nehéz ilyenkor a szülőnek, de neked abba kell belegondolnod most, hogy a kicsi megfogant és 9 hónap múlva ott lesz a karodban!

A terhesség alatt annyi mindenen lehet aggódni, de ne kezdj el gondolkozni rögtön a rossz dolgokon, amikor még nem történt semmi baj.

2011. dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

9+3 hkm vagyok, már voltam egy UH-on, ott mindent rendben találtak, dobogott a kis szíve stb. Dec. 20.-án kell legközelebb mennem, igyekszem mindent megtenni, eszem a terhesvitamint, egészségesen táplálkozom, nem erőltetem meg magam, sokat pihenek. Szerencsére nem vagyok olyan rossz helyzetben, nem émelygek, nincs hányinger, hányás, maximum a fáradtság ami nálam megvan! Csak annyi ilyen rossz dolgot hallok mostanában és félek, hogy ebben az időszakban még bármi bekövetkezhet. Sajnálom, hogy ilyen aggódós vagyok, de az első babánkat várjuk!

Köszönöm mindenkinek!

2011. dec. 5. 14:05
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Ezeket a gondolatokat torold ki az agyadbol es csak is pozitivan gondolkodj,.amikor en is terhes voltam soha egyszersem merult fel bennem ilyen gondolatok,.ereztem hogy egesseges kisbabam lesz ,.parom igaz annal jobban aggodot,.de hidd el egesseges kisbabad fog szuletni,.es csak pozitivan ,.Boldog es egesseges babavarast kivanok .
2011. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is első babás vagyok. Én is rengeteget gondoltam erre, hogy meghalhat.

Azt csináltam, hogy utánanéztem, mi az, amit abszolút nem szabad enni. Az egyik ilyen, amin meglepődtem, az a fahéj volt.

Érdemes utána nézni, mik az ilyen méhösszehúzó fűszerek, ételek, amiket nem szabad enni, és azt kerülni, helyettük gyümölcsöt, zöldséget enni, sok folyadékot inni.

Most vagyok a 12+1 hétben, két nap múlva ultrahang. Kicsit félek még, hogy minden rendben lesz-e, de tegnap este gondoltam bele, hogy milyen hamar eltelt ez a pár hét, és olyan, mintha egyre gyorsabban telnének a napok.

Arra gondolj, hogy minden rendben lesz. Én nagyon úgy éreztem és érzem is, hogy ez a baba nagyon meg akar születni, és mintha már most irányítana egy-két dolgot, pl. mit egyek. Eleinte nagyon kívántam a spenótot, brokkolit, most a narancsot és tejtermékeket, nem akartam forró fürdőt venni, holott előtte minden másnap áztattam magam...

Azt hiszem, van valami védekező mechanizmus, ami irányít, mit tegyél vagy ne tegyél.

Ha mégis történne valami, akkor azt mondom, hogy mindenkinek az a legjobb, ha egészségesen születik meg a baba, a természet pedig elintéz mindent, amit kell.

Engem sírásig stresszeltek a munkahelyemen, úgyhogy kb. a 7. héttől itthon vagyok, és nem bántam meg, pedig nem így terveztem. Szerintem a babának is jobb így, hogy nem eszi az ideget, amit nap mint nap kaptam.

Nyugodj meg, drukkolok Nektek!

2011. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krisztivan ***** válasza:
Nekem volt egy missed ab.om(műszeres befejezés)amikor utána magfogant a fiam az első 12 hétben tiszta ideg voltam.De időközben rájöttem ha ezt így folytatom akkor a magzatom saját magam miatt lesz beteg.Nem szabad magad olyannal idegesíteni ami nincs is.Örülj neki hogy egy új életet hordasz a szíved alatt és ennél szebb dolog nincs is a világon.Amikor mész UH-ra akkor pedig látni fogod milyen fantasztikusan fejlődik és növekszik az élet.Nekem azóta már 15 hónaposra "növekedett"és egészséges.Boldog babavárást és csak a szépre ,jóra gondoljál:-))
2011. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én csak a legidősebb nővérem esetéről tudok mesélni: 12. hetes volt januárban, amikor "felszívódott" (az orvosok így mondták) a magzat. Mindenki összetört, jómagam is sokat sírtam, nagyon vártuk a babát a családdal együtt. Nővérem is kikészült - érthető módon-, de sokan mondták neki, hogy jobb így. Belegondolva, tényleg jobb volt így, minthogy valami rendellenességgel, betegen szülessen a baba. Októberben megtudtuk, hogy ismét várandós, most van a 22. hétben és eddig minden rendben van a kicsivel és úgy is lesz!

Bár én nem vagyok várandós, sem édesanya, azt tanácsolom, hogy ezeket a gondolatokat felejtsd el! A kisbabáddal minden rendben lesz!

2011. dec. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2011. dec. 5. 17:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok minden okozhat ilyesmit, pl genetikai rendellenesség a magzatban, vagy progeszteron hiány. A progeszteron hiány jele általában a vérezgetés, barnázás, tehát ha ilyesmit tapasztalsz azonnal menj orvoshoz, hogy írjon fel progeszteron tablettát, ilyen esetekben sokszor megmenthető a baba, ha időben cselekszünk.

Mást nem nagyon tudsz tenni, ez egy ilyen időszak. Túl kell élni az első 12 hetet, utána már nagyon ritka, hogy baj legyen a babával.

2011. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nincsenek bajjósló tüneteim, mindenre igyekszem odafigyelni, vérzésem és ehhez hasonlók nem voltak, nincsenek is,jól érzem magam! Csak mégis tartok tőle, mint szerintem minden anyuka!

Köszönöm szépen a segítséget!

2011. dec. 5. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!