Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha még nem vagyunk házasok a...

Ha még nem vagyunk házasok a párommal, mit kell csinálni hogy a babám az apuka nevét kapja?

Figyelt kérdés
2008. márc. 25. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:

mi is így vagyunk.apasági nyilatkozatot kell tenni, a védőnő segíteni fog, kérdezd meg .

boldog babavárást

2008. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Felénk ez úgy zajlik,hogy nekem kell a helyi Okmányirodába kérni egy hajadonsági nyilatkozatot. És ezzel a papírral kellett bemennünk a Gyámhivatalba és ott elintézték a papírokat kb. 10 perc. Aztán 1 héten belül postán kiküldték.
2008. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk a védőnő állít ki egy igazolást a terhességről, és a szülés várható időpontjáról. Azzal valamint a személyi igazolvánnyal kell elmenni a gyámhivatalba, ahol nálunk azonnal kiállítják az apasági nyilatkozatot kb. 15 perc alatt.
2008. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Boldog babavárást! Jó egészséget!
2008. márc. 25. 15:43
 5/7 anonim ***** válasza:
ja, a kórházban szülés után is lehet apaságit tenni, vagy amikor az anyakönyvet kiállítják
2008. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyásztól kellett kérnem igazolást a terhességről.Ráírta a fogantatás feltételezett időpontját és a szülés várható időpontját.Elmentem az anyakönyyvezetőhöz, vittem apát:),kiskönyvet,személyit,igazolást.
2008. márc. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nemrég, a 26.terhességi héten készítettünk teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot, a lakhely szerint illetékes anyakönyvvezetőnél(telefonon kértem időpontot)

Előzőleg a nőgyógyászom kiállított egy igazolást a terhességemről, és a szülés várható időpontjáról-ezt kellett vinni+személyi+lakcímkártya - A párodé is, és neki is személyesen meg kell jelenni.

Mi azért tartottuk fontosnak, mert azt szeretnénk, ha a pici mindkettőnk vezetéknevét viselné.Apáét előre, utána az enyémet kötőjellel.

2008. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!