Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigyem alul müködesere...

Pajzsmirigyem alul müködesere (hormonos) gyogyszert kell szednem. Irna olyan kismama aki szinten szed ilyet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a terhesség előtt állapították meg az alulműködést.Várnom kellett amíg a TSH szint helyreáll.Én L-Thyroxin-t szedek,naponta 1,5 tabletta. (75mikrogramm) Mit szeretnél tudni ezzel kapcsolatban?

27 hetes

2009. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is alulműködésem van.Én thyroxin-t szedek rá.De ez nem gyógyszer hanem maga a hormon, amit normálisan a szervezet termel, de nekünk nem megfelelő mennyiségben, ezér pótoljuk úgy hogy mi bevesszük.Ne aggódj mivel ettől semmi baja nem lesz a babádnak, sőt ha nem szeded akkor lehet baj!Úgyhogy nyugi, ha erre voltál kiváncsi.17 hetes kismama
2009. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
9. héten vagyok és Letroxot szedek. A terhesség beigazolódásakor jött vissza a laborból a vérvizsgálatom eredménye és ekkor derült ki, hogy alulműködik a pajzsmirigyem. Megijedtem, de az orvos azt mondta ne féljek, nem lesz baj. Azóta volt már egy uh és minden rendben volt a babával. Napi egy szemet kell szednem.
2009. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
szia!sajnos nekem is pajzsmirigyalulmüködesem van.tavaly nyáron tudtam meg-3 vetéles után-kaptam gyogyszert is és azt mondták az orvosok hogy mostantol mindent bele,nincs akadálya az új terhességnek!!!!!!!!!nem is volt -teherbe estem és épp ma tudtam meg hogy sajnos megint a hetedik hét körül hogy a baba meghalt! kedden kell bemennem ismét a korházba!!!negyedszer!!!!!!!!!!!nagyon szorítok neked-nektek hogy minden rendben legyen és ne kelljen azt átélnetek ami most bennem zajlik!!!!!!!!itt már csak egy csoda segíthet!
2009. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem biztos hogy az alulmukodes miatt veteltel el,ez lehet sok mas okbol is.Nekem is alulmukodesem van Euthiroxot szedek,50 mikrogrammot es ketszer egy heten 75-ot.Tavaly volt vetelesem es kezeles alatt voltam ,tehat nem foghattam a betegsegemre.Most 27 hetes vagyok.
2009. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, 4. válaszoló!!! :(((

Én februárban veszítettem el a babánkat emiatt, a 8. héten állt le a fejlődésben, és 10 hetesen vették el...

Azt hittem, soha nem élem túl! Most is csak vánszorognak a napok...

Légy nagyon erős!! És tényleg menjetek genetikushoz, és adja Isten, hogy semmi más rossz ne derüljön ki! A TSH-d most 4 alatt volt, jóval? Mert nekem azt mondták, hogy 0,5-2 között jó a babához!

Én, épp 5 hetesen kezdtem szedni az Euthyrox 50-et, akkor érkezett meg a laboreredményem is, TSH = 6,7. Sajnos már késő volt, akkor kell szedni a gyógyszert és jó TSH-t produkálni, mikor megfogan a baba!!! Ha akkor nem jó, nagy eséllyel minden veszve van. Ezt nekem egy meddőségi szakember mondta, vagyis írta. (neten kérdeztem tőle)

Azt kellene nálad megnézni, hogy nem emelte-e meg nálad a prolaktint a magas TSH. Mert sajnos hajlamosak együtt járni, ami így plusz vetélési kockázat!

És társulhat PCOS-val is, ehhez viszont minőségi 4D-s UH a legjobb, gyakran CSAK ott látják a sok kis cisztát.

Tudd, hogy mélyen együttérzek veled, bár ez most a legkevesebb...

Én tudod egy lányról, ő is 4 babát veszített el az alulműködés miatt.

Milyen gyakran ellenőrizték a szintet? Én most havi ellenőrzést kértem...

Bár, nekem a műtét óta még mensim sincs, mert a pajzsmirigyem úgy begyulladt, hogy a 7-es TSH felugrott 22-re... :(

Kérdezőtől, bocsánat az off-ért! De talán a te hasznodra is vált.

2009. máj. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is már 2éve,hogy kirederült a pajzsmirigy alulmöködésem,azóta szedem az L-Thyroxint 50-eset.Terhesség alatt 2 havonta nézték a vért,de nem kellett emelni a gyogyszeradagon.34 hetes kismama
2009. máj. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! Én is pajzsmirigy alulműködéssel küzdök. L-Thyroxint szedek igen nagy mennyiségben 150mg-ot. 22 hetesek vagyunk most.Egy éve derült ki ,csak úgy megnézettettem mert nem tudtam lefogyni sehogy csak híztam(zok).Most is kövér vagyok de nemtudok mit tenni ellene.Havonta van vérvételem az érték ellenőrzése nagyon fontos.Teherbeeséskor jó volt az értékem.Menstruációs zavarok voltak. Egy napos volt és kevés de mégis összejött a pici valahogy. Csak az uhra tudtunk támaszkodni,hogy mennyi idős lehetek az elején.Az uh szerint 5 hetes voltam de az utolsó mensihez képest többnek kellett volna lenni.Rendszertelen volt az egész ciklusom.A gyógyszer nagyon fontos a terhesség alatt. Ne aggódj minden rendben lesz megfelelő kezelés mellett.Minden jót!
2009. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos nálam is a 9.héten derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Mert az okos professzor két hétig ült a rossz eredményemen és nem értesített. :-( felháborító. Minden héten izgulok és Uh-ért könyörgök a dokinak. Szerencsére minden rendben, napi másfél szem tablettától. Ma kaptam meg az eredményem: végre sikerült a 12.hétre a normális hormonszintet elérnem. Most kicsit megnyugodtam, de remélem, hogy nem lesz baj, mivel későn kezdtek el kezelni. Ez a babának nem árt, csak használ, nélküle már elvetéltem volna én is!

2009. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lányok, én személy szerint köszönöm a sok bíztató választ, (bár nem a kérdező vagyok) de sokat számít, hogy nektek sikerült!! Így van remény!!

egy korábbi válaszoló

2009. máj. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!