Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is volt már így a terhessé...

Más is volt már így a terhessége során? És ha baj lenne a babával akkor ha nincs görcs és vérzés miből jöhetnék rá? Lejjebb szállna a hasam vagy hogy?

Figyelt kérdés
Lehet hülyeséget kérdeztem.A hasam már kezd látszani,de közvetlen a köldököm alatt és most úgy "egybe olvad" az egész a szemérem dombig.Kb. 3 napja azon agyalok hogy minden rendben van e bent a babával?Állandóan olyan érzések kerülgetnek hogy baj van.A legelején is volt ilyen de akkor minden jó volt.5 éve volt már egy vetélésem amit csak uh.-n mondtak meg,ugyanis nem éreztem semmit.Félek megint így járok.Nem tudom a gondolataim elterelni.Ti hogy csinálnátok?Még a férjemnek sem beszéltem erről.Kedves kismamik írjatok légyszi!
2009. máj. 14. 09:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Most olvastam itt hogy a védőnő szokott szívhangot hallgatni a babának.Igaz ez?Jön ma hozzám és akkor kérhetem tőle hogy hallgassa meg?De jó lenne ha megnyugtatna.
2009. máj. 14. 09:18
 2/11 anonim ***** válasza:

szia!

tudom mit érezhetsz. nekem fél éve volt egy vetélésem 19 hetesen vesztettem el a babát. nekem is csak az uh mutatta ki hogy már nincs szívhang. igaz, nekem voltak görcseim.

most újra terhes vagyok. 9 hetes. amikor felmerült a gyanu hogy talán sikerült a párom egy kiskutyával állított haza. azóta őt babusgatom és alig van időm pánikba esni, hogy mi lesz ha megint...

azt tanácsolom te is foglald le magad valami újjal. új hobbi stb.

kitartást mindkettőnknek :-)

2009. máj. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál.És te hallottál erről a szívhallgatózásról?
2009. máj. 14. 09:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni elterelni a figyelmed a rossz gondolatokról!!Csak pozitívan!!Nem lesz baj!A védőnő a 20. hét után hallgat szívhangot!!
2009. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves 09:20 as válaszoló.Sajnos nekem is volt egy 19 hetes "vetélésem", nekem is a 18. heti uhán vették észre hogy már nincs a babának szívhangja.Meg kellett szülnöm.Nekem nem volt sem görcs, sem vérzés, semmi.Sőt nagyon is jól éreztem magam, elmúlt a hányinger.Aztán meg a hidegzuhany.Nem találtak semmi problémát, nem lehet tudni az okát.Megkérdezhetem hogy nálatok mi volt a probléma.

A kérdező kérdésére reagálva, az általa leírt "panaszok "alapján szerintem nem kell, és nem is szabad rosszra gondolni.Ez minden kismamának megfordul a fejében, hogy nehogy beteg legyen.De ez azért ne rontsa el a terhességedet.Azt nem írtad hogy hány hetes vagy.Nyugi, nem vagy egyedül a rossz gondolatokkal, de próbáld elterelni olyankor a gondolatokat, tvézz, olvass, netezz, sétálj, és beszéld meg a pároddal, hátha ő megnyugtat!!!Nyugi, minden jó lesz, ne félj.

2009. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Holnap töltöm a 14. hetet.Most lelombozódtam hogy 20. héttől lehet hallani a szívhangot ill. hogy a védőnő onnantól hallgatja.De azért megkérdezem majd tőle telón.Köszönöm a választ!
2009. máj. 14. 09:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is végigaggódtam a terhességemet, persze fölöslegesen.Abból, hogy mekkora a hasad, meg milyen formájú, nem lehet a baba egészségi állapotára következtetni. Várd meg a következő vizsgálatot, és próbálj csak jó dolgokra gondolni!!!
2009. máj. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ketteske ***** válasza:
Lehet venni bababoltban szivhanghallgatót, ha téged az megnyugtat szerezz be egyet! Kb. 5 ezer forint. Én is gondolkodom rajta, mert nekem 26 hetesen halt meg a babám, és az újabb terhességet biztos végig fogom izgulni. Tudom mit érzel, de tényleg próbálj meg pozitívan gondolkodni. Sok sikert és egészséget!
2009. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nálunk 15. héttől hallgatott szívhangot a védőnő. A gondozóban van doppler-készülék, azzal. hamarosan (kb. 1 hónap) érezni fogod a babád mozgását, akkor az majd megnyugtat. igazából az egész terhesség alatt mindig találhatsz okot az aggodalomra, de ha jót akarsz magatoknak, próbálj pozitívan gondolkodni!

Boldog babavárást!

2009. máj. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő a 18 hét után hallgatott szívhangot, 14 hetesen még nagyon korai, hogy megtalálja. Sógornőm is védőnő és azt mondta, hogy a vékony kismamáknál szoktak próbálkozni a 16. hét körül, de nem biztos, hogy nekik is megtalálják a babát. Ne aggódj ennyire, hisz az neked sem tesz jót és a babának sem. Ha ennyire aggódsz, menj el dokihoz, aki megnéz, megnyugtat.

A férjeddel meg beszélj róla, hiszen biztos neki is vannak aggályai, félelmei, csak ő sem tudja elmondani. Én mindig elmondok minden félelmemet a páromnak, és ő is megnyílik. Sokkal közelebb hoz minket egymáshoz ez a 9 hónap várakozás, hiszen nekünk első baba.

Beszélj sokat a babához, mondd el neki, hogy sokat vártatok rá, nagyon szeretitek már most. Én mindent "megbeszélek" a pocaklakómmal, még azt is, hogy mit fogunk ebédelni, meg ilyenek. Folyamatosan beszélek hozzá, hogy érezze, hogy szeretem. Néha nevetek is magamon, egy kívülálló részére tuti tiszta dilisnek tűnhetek, hogy "magamba beszélek" egész nap. Nekem a párom is sokat beszél hozzá. :)))

A rossz gondolatokat tessék elhesegetni magadtól, csak pozitívan!!!!

Kitartás és nyugalom!

Boldog babavárást!

21 hetes kismama

2009. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!