Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ígaz, hogy a kismamáknak egy...

Ígaz, hogy a kismamáknak egy korty alkoholt sem szabad inni?

Figyelt kérdés
Én tegnap ittam egy fél dcl bort kolával, mert annyira megkivántam. Meg a tehességem alatt ugyanígy vagy 3 szor. A férjem meg itt idegesít, hogy beteg gyerekünk lesz, mert iszok. Szerintetek? 23 hetes kismama!
2011. nov. 20. 13:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egészségetekre! A hangsúly a mértéken van, a néhány alkalommal elfogyasztott pohárkányi mennyiséget nem kell egy tekintet alávenni a napi rendszerességgel fogyasztott nagy mennyiségű alkohollal. A barátnőm orvosi javaslatra (görcsoldás) ivott időnként egy pici konyakot.
2011. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ma ittam egy fél pohár sört. A keresztlányom keresztelőjén egy pohár bort. Orvos mondta, hogy ennyit meg se érez a pici. Én sem :) azért nem kell mindent megvonni magunktól :)
2011. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi nem fog ártani.
2011. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmanként egy-egy dl vörösbor nem árthat. Vérszaporítás céljából hallottam olyat is, aki ajánlja.
2011. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egészségedre! A bort még orvosok is szokták ajánlani haskeményedés ellen.Persze mértékkel.és a vörösbor vérképzőbek számít.Semmi baja nem lesz a babának.


[link]

2011. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nem lesz. Nem is ittál sokat és nem is iszol rendszeresen. Ennyi nem árt meg.
2011. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ilyen sokan válaszoltatok.

És , hogy megnyugtattatok. A férjem kapott a szülinapjára egy üveg lafiesta vörösbart. Eddig nemigazán rajongtam a borért de az annyira finom, főleg kolával. Azt sem szoktam inni. Nagyon ritkán így iszom egy picit , mert nagyon izlik. A férjem meg az agyamra ment ezzel, hogy hülyegyerekünk lesz. Jó nagy lelkiismeret furdalást csinált nekem. De ezek szerint fölöslegesen!

2011. nov. 20. 13:41
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A tv2-n van egy műsor, 9 hónap a neve, most néztem végig az összeset. Megnézem, ha megtalálom elküldöm a linket, az egyikben épp az alkoholfogyasztásról volt szó terhesség alatt. Neves orvos mondja, hogy néha egy egy pohárka igazán nem ártalmas. Persze nem szabad átesni a ló túloldalára se, de hát itt egyáltalán nem erről van szó. Én is ittam már meg egy két deci bort a terhesség alatt.
2011. nov. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt a link, 22. -23. percnél van róla szó.

2011. nov. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz! Én emberem is mindig aggodalmaskodik, nekem még a kaja is be van szabályozva! Rettenetes!


Nekem mondjuk jobban van okom aggódni, mert egyszer besöröztem (7 üveg délutántól hajnalig) házibuliban, és akkor még nem tudtam, hogy terhes vagyok. És cigiztem is!


Ilyenkor mi van?


Már tuti be volt ágyazódva ezidőben. :S

2011. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!