Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnál is reagál így apa?

Másnál is reagál így apa?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy sehogysem nyilvánul meg, hogy várná a babát. Akkor jön a pocimhoz amikor szólok, bár akkor látom tetszik neki hogy mocorog. De magától ritkán simizi vagy puszilgatja. Különösebben nem érdeklik a ruhácskák, pedig én úgy szeretném ha együtt válsztanánk ki őket. Nagyon szeretjük egymást, de mégis, néha úgy érzem félti az életünket. Reméli, hogy nem fordít a baba mindent a feje tetejére, és hogy lesz időnk kettesben is lenni. Nekem eszemben sincs ilyeneken gondolkodni. Rosszul esik, olyan mintha csak én várnám a picit. Amikor szóvá teszem, persze cáfol. Hozzáteszem nem tervezett a babánk, így sikerült, de hogy elvetessük az fel sem merült egy pillanatig sem.
2009. máj. 10. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Tudod, egy férfinak sokkal több időbe telik feldolgozni, hogy baba lesz, mint nekünk-pláne ha még nem is akarta.Nem az Ő testében nő, nincs kapcsolata Vele, nem Ő éli át.A 9 hónap inkább az anyáé,és ezen nem is kell aggódni.Majd ha a kezében tartja, akkor válik létező személlyé a számára. Ruhákat sem fog válogatni,Ő pasi!Inkább barátnővel, anyukáddal bonyolítsd ezt.Neki hagyj időt,szépen ki fog alakulni-én tudom!Boldog babavárást, a párod meg hadd legyen még igazi pasi, nem apa..egy kis haladék kell nekik:)
2009. máj. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen másként élik meg a gyermekvárást mint mi nők!Ezen ne agyalj,mind (majdnem)ilyen!Majd ha meglátja,megfogja és pláne ha rámosolyog a baba!Természetes,hogy fél az ismeretlentől!Ne erőltess rá semmit amit nem akar.Válogass egyedül vagy barátnővel kisruhát!Minden rendben lesz!
2009. máj. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk hasonló volt a helyzet, a pocihoz akkor jött, ha hívtam, akkor simizte, ha kértem, és minden babacucc kiválasztását és megvételét rám hagyta, ő csak cipekedett, ha szükség volt rá.

Aztán meglett a kiscsaj és szét sem lehet választani őket :)

Szóval ne izgulj :)

2009. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

vond bele mindenbe. nem baj ha kérni kell,a férfiaknál ez másképp van.. főleg ha nem tervezett baba.. igenis vidd el vizsgálatokra,uh-ra,ruhátválogatni,olvass neki könyvekből minden héten h épp hol tartotok a növekedésben stb.


ha most bevonod-és nem sértődsz meg-akkor hosszú távon jobban jársz,mert ezt szokja meg és amikor meglesz a pici akkor is ez lesz neki a természetes. ha kirekesztve érzi magát-és hát ugye a te pocidban van-akkor segíts neki.


minden férfi fél picit.. ez normális.


ne csüggedj,igenis nyomulj!:) neki is jobb lesz,mert tájékozott és naprakész lesz babadolgokból és ettő megnő az önbizalma az apaság terén :))

2009. máj. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak később és kissé lassabban lesznek "apává", mint mi anyává. Még azoknál a pároknál is igy van, ahol esetleg több éve várták már, hogy végre babájuk legyen. Ne erőltesd nála. Talán ha van olyan dolog amit csak Ő tud előkésziteni a gyereketek számára és erre megkéred, akkor ő is tudja tevőlegesen várni.

Az, hogy a baba mindent a feje tetejére fordit, számomra kettős tartalommal bir: vagy tudja közeli tapasztalatból, hogy az első hetek milyen gyerekközpontúan telnek, de nem látja át ennek az élettani okait, hogy miért van igy,( a csecsemő szükségletei felől) akkor kissé éretlen az apaságra. Vagy előrevetiti a te őt elhanyagoló magatartásodat, amit esetleg már más ok miatt megélt melletted. Nem tudja, hogy a szülői szerep a lemondások mellett rengeteg öröm. Amiről lemondunk az eltörpül amellett amit a gyermekünk jelent. Ezt érezve lehet érteni.

Már most azt éli meg, hogy többet foglalkozol a babával, mint vele.

Hogy érted azt, hogy félti az életeteket? A tiédet és a babáét, a terhesség és a szülés kapcsán? Vagy a kettőtök közösen tervezett életét, ami a kicsi születése miatt másképpen alakul?

Még valami,a várandós nők érzékenyebbek ám! Inkább a barátnőiddel vagy nő rokonokkal vásárolj a babának és velük menj a vizsgálatokra is.

Ha megszületik a kicsi el lesz tőle olvadva, és büszke lesz rátok! Útolér téged a szülői szerepben.

2009. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, mind nagyon tetszett és megfogadom a tanácsokat!
2009. máj. 10. 22:29
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Ne aggódj emiatt! Az én férjem is ilyen volt, pedig tervezett volt a baba. Nekik nehéz átérezni ezt az egészet. Viszont mikor megszületett a kisfiunk, az kisebb sokk volt neki, mert akkor már kézzel fogható volt a baba, nem csak egy pocak. Azóta mintaapa, sokat játszik a babával és nagyon jól megvagyunk. Csak a férfiaknál lassabban alakul ki ez az egész, hiszen kezdetben közvetve szembesülnek csak a trónörökös érkezésével.
2009. máj. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak férfiak, akik akkor kezdenek igazán érdeklődni a gyerek iránt, amikor már tudnak vele kezdeni valamit, pl. beszél, jár.

Az én férjem a bőréből kiugrik, annyira várja a babát, DE: a bevásárlást rám hagyja, mert ő nem ért a babaruhákhoz. Véleményt mond, meg figyel, megveszi, ha kell valami, de ha kérdés merül fel, azt én rendezem. Viszont a kiságyat 2x is összerakta :-)

A pocaksimizés nála hangulatfüggő, ő sem az a fajta, aki rajtam lóg, néha simiz, beszél a gyerkőchöz 2 szót, egy-egy estén meg amikor angy a baba-aktivitás szólok és mindig megdöbben, mekkorákat rúg a gyerek.

Szerintem ne erőltesd, találj neki férfias feladatokat. Arra viszont készüljön fel ő is, meg te is, hogy az elején az eddigi édes kettesetek bizony állandó édes hármas lesz...

2009. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha fiút vársz,akkor még az is segíthet h pl: szivem,majd viheted focizni/hokizni,kosarazni stb../ majd együtt nézhetitek a meccset/forma1-est/ együtt játszhattok a kisvonattal/autópályával stb../


ha meg lány: akkor is :)))) én anno megnyugtattam a férjem,h ha fiú,ha lány mehet vele ugyanúgy ahová akar,nem kell barbie hercegnőt csinálni a lányból,ő is mehet plközlekedési múzeumba.. :)))

2009. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!