Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létszámleépítés néven kirúghat...

Agleh kérdése:

Létszámleépítés néven kirúghatnak? 16 hetes km

Figyelt kérdés
Még nem szóltam a munkáltatómnak.
2011. nov. 18. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem rúghatnak ki, mert ez is a rendes felmondás egy formája, így ez ellen is védve vagy. De hogy ne is legyen ebből félreértés, inkább szólj, mert amíg nem tudja, hogy védett vagy, addig gondolhatja úgy, hogy kirúg, aztán meg csinálhatja vissza az egészet.

Úgyhogy inkább szólj neki.

2011. nov. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
terhgesen nem rúghatnak ki.szólj minél hamarabb h babát vársz.mert amég nem tudnak róla addig kirúghatnak.de ha utólag bejelented h te már babát vártál a kirúgás napján,akkor vissza kell venniük.
2011. nov. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen azt hiszem hétfőn szólok.

2011. nov. 18. 11:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de azt hiszem, ha csoportos létszámleépítés van nálatok (ezt külön meghatározza a Munka tv, hogy mi), akkor szerintem kirúghatnak.


Engem (és másik 50 embert, köztük 4 GYED/GYES-en lévő kismamát) így rúgtak ki annak idején. Persze lehet, a terhességre más szabály vonatkozik.

2011. nov. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne csak szóban jelezd! Írj egy ímélt, hogy nyoma legyen, főleg az időpont miatt. Esetleg írj papír levelet, amit a munkaügyön vagy/és a főnököddel írasd alá, hogy mikor vették át.
2011. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod, nem rúghatják. Pontosabban kirúghatják, de a felmondási idő leghamarabb akkor kezdődhet, amikor a kicsi betölti a 3 évet. Munka törvénykönyve, 90§. (1) - ami a csoportos leépítésre is vonatkozik.
2011. nov. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. De csak úgy, ha írásban értesítetted őket a terhességről.
2011. nov. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!