Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betöltöttem a kritikus 12....

Betöltöttem a kritikus 12. hetet. Szabad már emelgetnem?

Figyelt kérdés
Persze nem mázsás súlyokra gondolok. Eddig nagyon vigyáztam, tényleg csak azt emeltem amit muszáj volt. Most már lehetek merészebb egy kicsit?
2011. nov. 13. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gondolom emelhetsz ha nem vagy veszélyeztetett terhes, én az első perctől kezdve a 20.hétig emeltem minden nap a munkahelyemen. Nem éreztem úgy, hogy nem kellene. Viszont azóta veszélyeztetett lettem, így nem dolgozom, nem is emelek csak olyat ami nem nehéz.
2011. nov. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Egy egészséges várandósság nem betegség, a korábban megszokott életvitel minden további nélkül folytatható mellette. Az a terhesség ami állítólag attól szakadt meg mert a kismama nagyot emelt nagy valószínűséggel akkor is megszakadt volna ha a kismama nem csinál semmit. Gondolj bele akinek van nagyobb gyereke az a 8-10 kilós gyereket emelgeti nap mint nap és nincs belőle semmi gond.
2011. nov. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem az elején (7. hét) voltak problémáim. Barnázgattam egyszer pedig véreztem is. De ez egy pár napos periódus volt. Azóta semmi problémám nincs. Már betöltöttem a 13. hetet.Eddig vigyáztam, de most már bátrabb vagyok.
2011. nov. 13. 10:14
 4/13 anonim ***** válasza:

szerintem csk nagyon könnyü dolgokat emelj, max 1 kg-ig.

Januárban elvesztettem a babám egy emeléstől.

Akkor megfogadtam, hogyha összejön a baba nem emelek. Az első 12 hétben vigyáztam, és azóta is, Most vagyok a 37.hétben. Grat a babához!

2011. nov. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is gratulálok Neked. Nagyon sajnálom, ami történt. Hány hetes voltál, mikor elvesztetted a babód?
2011. nov. 13. 10:33
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy egészséges terhesség nem megy el egy emeléstől.

Ha korábban gondjai voltak valakinek, az más.


Amúgy az emelés nem a babára nézve veszélyes, hanem a mamára nézve. A terhesség alatt lazábbak a kötőszövetek, ezért könnyebben történhet baleset: bokaficam pl., vagy derék meghúzás ilyesmi.


Aki elvesztette a babáját: nagyon-nagyon sajnálom, de ott valami miatt már gyengén volt megtapadva a baba, az emelés csak a "pont lehetett az "i"-n ".

Gratulálok a babához!

2011. nov. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát én azért azt mondom csak óvatosan emelgess.
2011. nov. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én emelgettem és most is emelgetek, pakolászok, persze azt amit elbírok, és úgy érzem hogy még nem nehéz, belefér.

Szerintem hülyeség hogy 1 kilónál nehezebbet ne emelj, mert egy teli üdítős flakon vagy ásványvíz is minimum 1,5 kiló, és azt is megemeled, nemde?

2011. nov. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves "Egy egészséges terhesség nem megy el egy emeléstől...." Honnan tudod? ott voltál amikor történt? ott voltál amikor az orvos elmondta hogy miért történt?


Nekem azt mondta az orvos, hogy 1 kg-nál többet ne emeljek. A többi kismama is azt mondta. Nem érdekel hogy az egy 2 literes árványvíz vagy bármi, én nem emeltem, és most teljesen jól is vagyunk, azóta már a 37.hétben. /januárba az elment, aztán márciusban esten újra teherbe/


Kedves kérdező akkor kb az 5.hétben lehettem amikor januárban ez történt.

2011. nov. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

még annyit, hogy amikor áprilisban megtudtam, hogy kisbabánk lesz, emelgettem én hülye aztán elis kedztem barnázni, persze pont attól hogy emelgettem. Akkor megfogadtam, hogy többet nem emelek, meg akkor mondta az orvos, védőnő, és ksmamák.

Én csak a saját véleményemet mondtam, szóval én azt mondom, ne nagyon emelj nehezet. A többi rajtad múlik.

2011. nov. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!