Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betöltöttem a 39. hetet, de...

Betöltöttem a 39. hetet, de egy apró jele sincs a szülésnek. Mások tapasztalatát várom, akik szintén így voltak?

Figyelt kérdés
Első gyermekem 34 hétre jött erős görcsökkel, második babám 38+3-ra érkezett minden előjel nélkül burok repedéssel. Most viszont semmit sem érzek. Még egy keményedésem sincs. Nem szeretném, hogy indítsák a szülést, mert az rosszabb mintha magától indul. Megosztanátok velem a tapasztalataitokat, akik szintén így voltak mint én? Mikor mentetek szülni és hogy?
2011. ápr. 27. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát én az elsőnél sumákoltam... :) A doki nem vette észre NST-n, hogy aznapra vagyok kiírva, és egy hét múlva esett le neki, hogy túlhordtam.

Végül 10 nappal később született a fiam, minden előjel nélkül.

Éjfélkor még a kutya nem mondta volna, hogy valaha szülni fogok, hajnali háromkor már ordítozott. :D


A legtöbb normális, humánus orvos nem ragaszkodik a dátumokhoz, amíg a babával minden rendben, a magzatvíz tiszta, szívhang rendben, addig nem indítanak.

2011. ápr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első babámmal fájdalmatlan keményedéseim voltak az utolsó napokban. Nekem sem volt semmi jel,pedig nem kíméltem magam,már túl akartam lenni rajta. 40+6 hetesen szültem végül. Menzi szerű görcsökkel indult. Épp megúsztam az indítást. Szerencsére jók voltak a leleteim. Másodikat várom,tippelni se tudok mi lesz,ma töltöttem a 30.hetet:)
2011. ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40+1-re szültem, nem volt semmi fizikai előjele. Elfolyt a víz egy része éjjel, néhány óra múlva megszületett a kisfiam. Mint írtam fizikai nem volt, de aznap elég feszült és ingerlékeny voltam.
2011. ápr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt semmi jele, aznap sokat jarkaltam ide-oda, meg nem is kemenyedett be a hasam, kiegyensulyozott voltam, este elfojt a magzatviz es indult el a szules.. 4 nappal hordtam tul.
2011. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39+6 napra szültem, tehát a kiírt előtt egy nappal. Semmi jele nem volt, h. jönne a Pici. Teljesen aktív voltam, semmi jósló fájás, vagy vmi. Aztán egyik nap álmomban éreztem, h. vmi furcsa fájdalmam van a derekamból a hasamba, ezt kétszer éreztem, aztán felébredtem és akkor ráeszméltem, h. hoppá, jön a baba! Ez reggel fél 9kor volt, gyorsan rendbe raktam a lakást, magamat és végül este 7re született meg a Picilányom.
2011. ápr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kisnita ***** válasza:

Nekem "rossz" tapasztalatom van, nem indult be magától pedig már hogy szerettem volna... Én már mikor elterveztem, hogy majd a 38-39. héten beindul, bemegyek a kh-ba és röpke 3-4 óra alatt "mosolyogva" kitolom magamból a gyereket. Hát abszolút nem így volt. :(

Kiírt napon július 16.-án befektettek, másnap próba indítás--> SEMMI, elaludtam a szülőágyon, állítólag volt két komolyabb fájás, de semmit nem éreztem belőle.

Ráhúztunk egy hetet. 23.-án reggel megindították zselével, másnap kaptam még egyet harmadnap + oxitocint is és végül császárral született szívhang probléma miatt.

Hogy mit ajánlok az indítás elkerülésére? Mindent amit én is kipróbáltam és nekem nem hatott, de neked hátha fog. Homeós bogyókat elvileg már késő van szedni, de ezen kívül van még egy pár dolog amit baba indítónak tartanak, pl:

-1,5-2 L tonikot igyál meg, jó kis hasgörcsöd lesz tőle, esetleg hasmenés is és ha szerencséd van másnap be is indul.

-szex

-jó meleg fürdő

-bútortologatás

-kapálás

-lépcsőzés

-ablakpucolás létráról (anyukámnak így indult velem, én is kipróbáltam hátha :D)


Az a helyzet, hogy biztos recept nincs. A baba tudja, hogy mikor kell kibújnia. Ha rendes dokit fogsz ki akkor nem fogja megindítani ha nem indokolt mikor látja, hogy kézzel-lábbal hadakozol ellene. Én is meg akartam magam és a babám kímélni minden mesterséges cucctól hát jött össze.

Kívánom, hogy neked beinduljon MAGÁTÓL mert az indított szülés tényleg nagyon tud fájni, nekem is mondta a szülésznő meg a doki is, hogy jobban fáj mert generálják és erősítik a fájásokat.:S

Sok sikert és könnyű szülést, majd írd meg milyen volt :)

2011. ápr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41 hetesen 4 perces fájásokkal indult. Előtte nap látott a doki, még nem is volt teljesen beékelődve a feje. Foglalt nekem helyet 5 nappal későbbre, hátha addig sem indul meg. Másnap mikor elindultam kocsival a postára, még semmit nem éreztem csak mindig szóltam, hogy most is keményedik, most is, ... és anyu vette észre, hogy 4 perces rendszeres.
2011. ápr. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ma kezdtem a 40. hetet. Éjjel görcsöltem és egész délelőtt mensi szerű görcseim voltak, de most azok is leálltak. De hátha ez is már jelent valamit!

Köszi mindenkinek!

2011. ápr. 29. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!