Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek hogy tetszik? Vagy...

Nektek hogy tetszik? Vagy melyik tetszik? Névválasztás.

Figyelt kérdés

A nevünk Hunor, és Zalán, a vezetéknév pedig a Kovács.

Tehát:1; Kovács Hunor

2; Kovács Zalán

3; vagy Kovács Hunor Zalán

Kinek mi tetszik, és miért?


2011. nov. 11. 09:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Sztem Kovács Hunor

a KH-t könnyebb, kördülékenyebb kimondani, mint a CS és Z betűt egymás után a KZ választásnál.


Én a Hunorra szavazok.

:)

Egyébként mindkettő jó név. :)

2011. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy Hunor fiam! :)

Aranyos a Huni becézése is, de a Hunor is szépen hangzik kimondva. Nálunk mindenki dicséri a nevét, hogy szép és illik rá- senki más Hunor nincs az oviban csak ő.

És anyós mehet a sunyiba!!!

Plusz, ha TE úgy érzed, hogy Hunor baba lakik a hasadban, akkor a kérdés már eldőlt szerintem! :) A szívedre, anyai megérzéseidre hallgass, ne anyósra meg másra. :)

Egyébként anyósod is imádni fogja Hunornak és egyszer sem fog eszébe jutni, hogy bármivel csúfolja ha majd idenkint lesz a pici fiatok.

Én kisfiam Örs. Nálunk is ez volt a helyzet- mindenki fujjogott, hogy milyen név már ez, amióta megszületett mindenkinek nagyon tetszik az Örs név!! :) Egyébként ő is egy igazi Örs baba- nem tudnám máshogy hívni. :)

Kellemes babavárást és Jó Hunorkázást ha megszületik!

2011. nov. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy:)

És jól esik az is, hogy nem csak én látom így, hogy vannak olyan nevek, amiket ha kigondolsz, majd ránézel a csemetédre, akkor el sem tudnád képzelni hogy máshogy hívják:)

2011. nov. 11. 11:53
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok szerintem a Hunort nem kell becézni úgy jó ahogy van,csúfolni meg nem lehet mert a Hun-ból ered annak egyik kicsinyítő képzője és ha anyósodnak megemlíted a csodaszarvas mondáját akkor rá jön hogy nem csúfolandó név,ha becézni akarja hívja,kincsemnek,kis unokámnak, nagyi szeme fényének,vagy ahogy neki tetszik de én nem vagyok híve a Hunorkázásnak meg Hunnikázásnak,főleg egy fiú gyereknél,de a Hunor-baba még belefér :).

A párom István és senki nem becézi kivéve anyukája és én hívjuk néha Istinek de mindenki Istvánnak hívja.

A két név meg szerintem nem hosszú és így felnőtt korába választhat hogy melyik tetszik neki jobban.

2011. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a megérzésedre hallgass :) Én a lányomnál voltam így végig szólítottam egy bizonyos néven, de nem illik a vezetéknévhez annyira és lebeszéltek róla (a férjem is többek között) . A másik neve is mostmár persze hozzánőtt a lányomhoz, de kicsit a mai napig bánom hogy csak második névként adhattam és azt már szinte soha senki nem tudja (hogy van másik neve is).De szerintem egyértelműen Hunor a jobb, a Kovács Zalán cszalán így egyben nehezen kimondható mint ahogy előttem is írták CS és Z egymás után nem annyira szerencsés.
2011. nov. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
46%

kedves kérdező!



Benn van kérdésedben:NEKTEK, HOGY TETSZIK?



Erre írtam, hogy nem tetssik, de ha neked, úgy tetszik, akkor azt írom: sehogy

A Hunor szörnyű, Zalán határesete, nem vagyok a "mindenáronadjunkmagyenevetagyereknek" divat követője.

Bár vannak ennél borszazóbb ősmagyar nevek is, de akkor semadnám egyiket sem a gyerekemnek

első voltam

2011. nov. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ismét leírom, az elsőnek: nem az a baj, hogy neked nem tetszik, de ne ajánlgass más neveket!!
2011. nov. 11. 12:04
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A Kovács Zalán nyelvtörő, maradjon a Hunor.
2011. nov. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a Hunor tetszik én fiam is az lesz Molnár Hunor apukája akarta így eleinte idegen volt nekem de egyre jobban tetszik és így is nevezem őt a pociba is.Becézve nekem sem jön be.Kovács Hunor szerintem jó!34 hetes kismama
2011. nov. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van a Hunor fiam, és ő bizony sokszor volt Huni, Hunorka, és még ezeregy beceneve volt a Drága, Kincsem, Édesem, stb-n át minden volt. NEm is tudok olyan kisbabás ismerőst, aki nem becézte agyon a KISBABÁJÁT. Ezt azért hangsúlyozom ki, mert mivel már a mi Hunorunk is elmult 3éves, már egyre inkább csak Hunor mindenkinek mint Huni.

Kamasz korában sem fogom már biztos Hunorkázni, de picikének az volt! :)

Ettől még nem lesz semmi lelki baja szerintem.


Szóval Kedves Kérdező, hajrá nektek is a kis Hunor babához! :)

Egyébként nekem azért is tetszik a Hunor név, mert kicsinek-nagynak gyereknek-öregnek szépen hangzik, jól áll. Bár a Zalán is ilyen lenne! :)

2011. nov. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!