Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek elítélendő?

Szerintetek elítélendő?

Figyelt kérdés

Ha bizonyos okok miatt a szülők "előbbre hozznák" a baba születését?

Terhesség végén, baba súlya jó, fejlett, méhszáj érett, kicsit nyitott.

Orvos benne lenne az indításban.


Nem tudom lebeszélni a barátnőmet :(


2011. nov. 5. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az oka hogy hamarabb szeretne szülni???
2011. nov. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit ertesz azon, hogy elobbre hozzak?

Ha azt, hogy szeretkeznek, setal, vagy takarit a kismama egy jot, stb, azaz a hazipraktikakra gondolnak az nem baj, mert vagy bejon, vagy nem, altalaban ilyesmitol mar akkor indul meg a szules, ha egyebkent is megindult volna hamarosan.

Az orvos altali inditott szulest csupan turelmetlenseg, vagy hasonlo (nem egeszsegugyi) okok miatt viszont nagy butasagnak tartom, mert az inditott szules nem egy termeszetes folyamat es sok esetben nem ugy reagal sem az anyuka, sem a baba szervezete, ahogyan egy termeszetes indulasra reagalna. Lehet belole egy napos eredmenytelen vajudas a vegen egy csaszarral, esetleg a baba rosszul reagal az oxytocinra es ez ismet csaszart jelent.

Nekem ez nem kellene.

2011. nov. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én majd megőrültem hogy még maradjon bent...


Úristen én maximálisan elítélem az ilyet!ha már most nincstekintettel a gyermekére, mi leszkésőbb?????


Da sajnos hiába is próbálod lebeszélni, nem rajtad múlik...



23 hós kislány és 13 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Senkit nem ítélek el. Lehet,hogy én máshogy csinálnám, de más meg mást csinálna máshogy. Nem vagyok szuperanyu.

Egyébként nekem pont a barátnőm járt úgy,hogy már annyira rosszul volt a végén (nagy baba volt, menni már szinte nem bírt, elég sokat hányt stb),hogy másfél héttel hamarabb könyörgött a dokinak,hogy indítsa meg.

Tényleg nagyon megviselte. A doki is látta és megindította. Semmi bajuk nem lett.

2011. nov. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem ítélem el,de nem értem! Én biztos nem tenném,nemhiába születik akkor a baba amikor!
2011. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

38+2 hetes vagyok, hatalmas a babám, 4 napja saccolták 3400 grammnak, nem tudok már se enni se aludni se mozogni, se semmit. De majd akkor jön, amikor ő úgy gondolja, nem én fogom megszabni.

Az megint más, hogy nem heverészek egész nap, ugyanúgy csinálom a házimunkát, mint bármikor. Aztán ha ettől beindul, ám legyen :)

2011. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket!


Nekem nem fogja fel az agyam az orvos által indított szülést...

Viszont a szívem megérti a barátnőmet.

Egy éve halt meg az anyukája és nagyon fél attól, hogy majd az évfordulón születik meg az első babája.


Értem, de elfogadni nem tudom.

Hiába mondom neki, hogy kevés az esély arra, hogy pont az anyukája halála napján szüljön, de annyira retteg tőle :(


Nem házi praktikás indításra gondolt, hanem orvosit.

2011. nov. 5. 17:59
 8/12 anonim ***** válasza:

hanyadik hétnél tart? ne ítéld el a barátnődet. ha így döntött, fogadd el, legyél mellette. nem tudhtajuk mi játszódhat le a lelkében.

10hetes km

2011. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem elítélem, csak nekem nagyon "drasztikus" az anya és a baba szempontjából is :(

Azért is írtam, hogy az eszemmel nem, de a szívemmel mellette állok!

38 hetes kismama.

Bárhogyan is dönt az biztos, hogy mellette leszek és teljes mellszélességgel mellettük fogok állni!

2011. nov. 5. 19:16
 10/12 anonim ***** válasza:
38+5hetesen inditotta meg a dokim a szülésem.Mentem nst-re ügyeletes volt épp,ki voltam nyilva 2 újjnyira.Ő ajánlotta fel,ha gondolom délután megszüljük a babát.Ami döntött,hogy megvizsgált az ügyeletes főorvos is,és ő is azt mondta ha ma nem szülök,valószinü másnap beindulna,már elment előtte a nyákdugóm is.A legjobb anesztes volt bent,igy az eda miatt bevállaltam.Nem bántam meg,szépen hazamentem,összeszedtüka cuccomat,és visszamentünk 15 órára.21.44kor meglett a lányom.Ha szülök mégegyszer akkor sem bánnám ha igy alakulna.
2011. nov. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!