Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tavaly kétoldali retinaleválás...

Tavaly kétoldali retinaleválásom volt, és meg is műtötték mindkét szemem, de emiatt nem szülhetek természetesen, csak császárral. Viszont az epidurális érzéstelenítésről rengeteg rosszat hallottam, és én sem akarom. Lehet az altatást is választani?

Figyelt kérdés
25 hetes kismami
2009. máj. 7. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugy hallottam hogy igen!De azért kérdezd meg az dokit!Úgy is vele kell megbeszéld!
2009. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Jaj ne félj az epidurálistól!Milyen rosszat hallottál?Én két császáron vagyok túl és soha semmilyen gond nem volt!Műtét után 2 órával már szoptattam a babákat!Unokatesómat altatásban császározták de nagyon nem volt jó neki!Másnap látta a babát leghamarabb!Pedig az első pillanatok nagyon fontosak!
2009. máj. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Az altatás is veszélyes, érdemes volna kikérned egy aneszteziológus tanácsát. Ha elaltatnak, akkor lemaradsz a babád első perceiről, még ha nem is teszik a karodba mint a "rendes" szülésnél, azok az első pillantások feledhetetlenek. Nekem 1 órával a szülés után már hozták is szopizni, nem zavart h nem éreztem a lábam. Ahol én szültem ott mindenkit epi-vel érzéstelenítettek, soha nem hallottam h gond lett volna,(persze minden műtét kockázatos) szerintem ne "aludd" át a szülést:)
2009. máj. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A császár előtt az altatóorvos elmondja az altatás és az érzéstelenítés előnyeit és hátrányait is, és akkor lehet mérlegelni a döntést. A baba szempontjából az érzéstelenítés a jobb, de nem akarom a döntésedet befolyásolni.
2009. máj. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon megnyugtattatok... De én azt hallottam, h epinél 24 óráig mozdulatlanul kell feküdni. Ez mennyire van így?
2009. máj. 8. 10:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!