Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a szülés közbeni érzéstelenítésről? Esetleg a "gáz"-ról?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Epidurálist kaptam/kértem, igaz nagyon fájt, de utána sokkal jobb lett, megkönnyítette a szülést. Nem bánom, de azóta sokat fáj a derekam, megérzem az időjárás változást. A gázról sajnos nem hallottam még.
2011. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gáz nekem inkább arra volt jó,h. ne a fájdalomra koncentráljak.Nagyon erősen kell megszívni,h. érezz valami hatást :)Legalább is nálam így volt.
2011. júl. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én az elején csak gázt kaptam,mivel lassan tágultam és az epidurálist csak 2 ujjnyitól adják.A gáztól hamar elbódulsz,olyan mintha be lennél rúgva.Nagyon belassulsz tőle.Ez nem konkrét fájdalom csillapító,csak elbódít,és így kevésbé tudsz a fájdalomra koncentrálni.Az epidurális 20 perc alatt hat.amikor beszúrják a tűt az egy kicsit kellemetlen de nem vészesen.Utána tudtam aludni.Nagyon jó.szülés után kb 2 hétig nagyon fájt a derekam,az elég kellemetlen.De azóta csak annyira fáj mint terhesség előtt.
2011. júl. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, örülök, ha minél többen megosztják velem a tapasztalataikat.
2011. júl. 6. 12:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Az elejen kaptam injekciot, ami kicsit ellazitott. Annak a hatasa kb egy oran at tartott, es annyiban segitett, hogy el tudtam lihegni a fajasokat (uvoltes helyett... sajnos kest hatba allitos bitang fajasaim voltak). Utana kaptam gazt, ami annyiban segitett, hogy a levegovetelre tudtam koncentralni. Viszont rettenetesen kiszarit, ugyhogy ha ilyet kapsz, igyal ket fajas kozt (en nem tettem, hiaba mondtak, kesobb meg is bantam). Utana, mikor vegre johetett az eda, kozoltek, hogy meg most egyek,igyak, mert ha ezt beadjak, csak vizet szabad. Probaltam enni, haaaat ereztem a gaz hatasat -nem tudtam a falatot lenyelni... igy ehen maradtam. Az edat nekem eloszor elrontottak, igy ket lyukkal a hatamban vegeztem. Hidd el, ha tenyleg eros fajasaid vannak, az eda beadasat meg sem erzed. Nekem csak az volt ott a kellemetlen, hogy elrontottak es olyan volt mintha 220V futott volna keresztul a labamon. Utana viszont a megvaltas kovetkezett...
2011. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja es nekem az eda helye csak 2 napig volt erzekeny... pedig mint mondtam 2 lyuk lett a vegen :)
2011. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az EDA isteni volt! Midenkinek ajánlom!
2011. júl. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, érdekelnek a tapasztalatok, mivel már többször szültem, de most először lesz alkalmam kérni.
2011. júl. 6. 23:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Az EDA-t aki kitalálta szobrot emelnék neki! Csak ajánlani tudom! Másodikat is azzal szeretném szülni!
2011. júl. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!