Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az epiduráli...

Mi a véleményetek az epidurális érzéstelenítésről?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róla? Hatásos? Meddig hat? Fáj? Mikor adják be és mikor hat?így hogyan zajlott a szülésed? tapasztalatokat várok aki ezt a fájdalomcsillapitást választotta szülésnél.
2011. szept. 9. 22:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
nagyon megéri, kérdd!
2011. szept. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Én nem választottam, adott volt, ugyanis 10 óra vajúdás után sem tágultam ki annyira, hogy a babám 38-as körfogatú fejecskéje kiférjen:( Ezért császáros lettem, így kaptam az epidurált. Nyilván ez teljesen más, mint mikor normál szülésnél választja ezt az ember, de az alkalmazás gondolom ugyanaz. Szóval először egy érzéstelenítő injekciót kaptam (ez nem fáj, legalábbis 10 óra után én már meg sem éreztem), aztán jött a epidurál. Néhány mp után elkezdett érzéketlenné válni a lábam, majd ez az érzés terjedt a testemben és kb. 1-2 perc után úgy éreztem, hogy mell alatt nem is létezem. Éreztem, hogy húznak-vonnak odalenn, de semmi sem fájt, inkább csak picit kellemetlen volt néha.

A műtét után 8 órán át nem szabadott mozognom, még a fejet sem szabad emelgetni (nekem ezt néha mégis sikerült, aminek az lett az eredménye, hogy olyan fejfájásom lett, amiről nem is tudtam, hogy létezik). A 8 óra leteltét követően fel kellett kelnem, sétálni kellett egy kört a kórteremben és mivel sikerült, megszabadítottak a katétertől.

Ha rajtam múlt volna soha nem választom ezt az érzéstelenítést, mert vhogy mindig ijesztőnek találtam, de így utólag azt mondom, aki nem bírja elviselni a fájdalmat, annak valóban ez a leghatékonyabb megoldás.

Bocs, hogy kicsit hosszúra sikerült, de remélem segítettem a kérdéseid megválaszolásában!

2011. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
csak külső szemlélő oldaláról tudok véleményt mondani. Sztem jó dolog és én is használni fogom, ha arra kerül sor. Sok nőnél láttam a hatását. Szinte pillanatok alatt kisimul a nők arca, miután beadják. Utána még azt a kisebb sokkot is elfelejtik, mikor a tűt és kanült bevezetik. Persze, hallgatni kell az orvosra, h mikor adassák be, mert bizonyos (elhamarkodott időben) adott EDA leállíthatja a vajúdást. Viszont, ha jó időben történik (amiről az orvos előbb tájékozódik), akkor lerövidítheti a tágulási folyamatot. A kontrakciókat továbbra is lehet érezni, de nem olyan keményen. A baj még, h háton fekve kell lenni egy darabig, ami sok babának nem jó, így az az anyuka aki elfordul, lehet h csak fél oldalon érzi a hatást. Kitolásnál nem adnak be, h érezd a fájást és azt, h nyomod a babát, de utána a varráshoz azt használják megint.
2011. szept. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
68%
Ja, azért is jó, mert ha véletlenül császár lenne az utosó pillanatban, akkor nem kell még a szúrással v altatással bajlódni.
2011. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nem jött be nagyon. Egy az, hogy a tolófájásoknál nem hat már, előtte viszont gyakorlatilag semmit nem éreztem. Elvileg fokozatosan erősödnek a fájások, de ez így olyan volt, mintha hirtelen elkezdtek volna üllőket dobálni a hasamra. Szóval nem volt alkalmam "hozzászokni" az erősebb fájásokhoz.

A másik az, hogy négy év után még mindig van egy pici kis púpszerűség a hátamon ott, ahova kaptam. Nem fáj, vagy ilyesmi, nem is nagyon feltűnő, csak idegesít, hogy amikor lehajolok, akkor látszik. Szerintem én másodjára nem kérném már. Amikor mentem szülni, nem volt erről kialakult álláspontom, csak az orvos rádumált, mondjuk nem hibáztatom, hiszen jót akart.

2011. szept. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%
Ja, még annyi, hogy a varráshoz már nem kaptam. Azt mondták, nem adhatnak többet. Fincsi volt :S
2011. szept. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%
Én meg nagyon jó dolognak tartom!Inditott szülésem volt tavaly,azzal kezdték hogy beadták az edát,majd repesztette a dokim a burkot.Ez volt 15.30-kor.Másfél óránként adagolták,ha már kezdtem érezni valamit,jött a szülésznő és adott.Kb 19 körül szoltam hogy kéne egy adag,utána jött a dokim,akkor már nem kaptam,mert eltünt a méhszáj teljesen.Szóval nem igaz hogy kitolja a vajúdást szerintem.Sajna nekem a kitolásnál volt gond,elalkadt a baba,mert könyökölt a drágám,igy csak 21.44-re sikerült megszületnie.Ettől független,a következőt is csak edával fogom szülni.Ja és nekem a varrásnál is adták továbbra is.Utánna az egyedüli rossz ami az eda miatt volt,az volt,hogy nem tudtam egyből pisilni,igy katétert tettek fel,de azt se éreztem:-)Én csak ajánlani tudom mindenkinek!Nekem a dokim mindig azt mondta hogy a szülés ne a fájdalomról szoljon,ha van rá lehetőség hogy csillapitsuk.
2011. szept. 10. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
20%

Szia!


Én nagyon ellene vagyok mindenféle fájdalomcsillapításnak!

Mégpedig azért, mert az is átmegy a babába!És természetesen az Ő kis "kezdő" szervezetéből sokkal hosszabb idő alatt ürül ki!Sokkal aluszékonyabbak a bármilyen fájdalomcsillapítással született babák!


Akár 2-3 hét is lehet mire teljesen kiürül a szervezetükből!De természetesen nem vagyunk egyformák, én nem ítélek el senkit (eszemben sincs), de én nem tenném!


De én a természetesség híve vagyok!

2011. szept. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

22:48-as! Te nem spinális érzéstelenítést kaptál? Az epidurálisnál és éreztem a lábaimat. A spinálisnál "bénítanak" le teljesen deréktól lefelé. Nekem volt mindkettő.

A kérdésre válaszolva: Én kicsit csalódtam benne, mert nagyon hamar elment a hatása. 1,5 óránként kaphattam, de 1 óra múlva már nem hatott. Viszont mivel császár lett végül, már nem kellett a műtőben ezzel szórakozni.

2011. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
21%

én kettőt szültem

egy fiú 3,5 óra burokrepi+oxitocin

egy kislány 40 perc burokrepi+ oxitocin

nem kaptam érzéstelenítést mégis élek :D simán ki lehet bírni a szülést, sőtt a lányom magától is indult, csak kicsi rásegítés kellett és alig fájt :D

a fiam az neccesebb volt, ott már csak a kitolásnál jutott eszembe a fájdalomcsillapítás de akkor meg már minek?

2011. szept. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!