Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az epiduráli...

Mi a véleményetek az epidurális érzéstelenítésről?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róla? Hatásos? Meddig hat? Fáj? Mikor adják be és mikor hat?így hogyan zajlott a szülésed? tapasztalatokat várok aki ezt a fájdalomcsillapitást választotta szülésnél.
2011. szept. 9. 22:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

SZUPER!!!


2 nagy gyereket szültem simá eda-val

2011. szept. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Én rettegtem, hogy talán erre kerülhet sor, ahogy a császártól is. Sokan mondják, hogy életük végig fáj a hátuk, és megéreznek minden időváltozást-ha csak azt, van akinek állandóan fáj...

Mindkettőt simán minden nélkül szültem, szerintem kár előre kérni. Vágj bele, és meglátod.Ha kell, még mindig kérhetsz. Én így két szülés után azt mondom-bár tudom nem vagyunk egyformák, és van könnyebb, nehezebb szülés-hogy ne is értem, hogy miért kell fájdalomcsillapító....

2011. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
29%
18.18-as! DE, a gerincvelőbe szúrnak, nincs tévedés. És csak azért nem fáj, mert előtte megkapod a helyi érzéstelenítést. De ezt már előttem leírta valaki. Egyébként az egyik hozzászóló már szépen levezette, hogy mi az az epidurál.
2011. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Azért érdekelnek a tapasztalatok mert ugye ahol szülök ott mondta a szülésznő hogy előre kell szólni hogy majd kérek e. Utána meg ugye már nehezebb lesz. Bár nem értem miért. Csak hát így meg előre nem lehet tudni hogy milyen fájdalmaim lesznek hogy erősek e. Én is a természetesség híve vagyok de az az egyetlen dolog a hasfájás amit nehezen bírok mert sokat megszenvedtem vele mikor menstruációm volt annyira hogy meg se tudtam mozdulni. Úgyhogy nem tudom hogy kérjem e.
2011. szept. 10. 22:28
 25/30 anonim ***** válasza:
[link] itt egy video. nagyon jo nézzétek meg.
2011. szept. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

én kaptam, a világ legjobb dolgának tartom, tök fölösleges szenvedni, ha lehet anélkül is. nem vagyok mártír. az elején meg úgyis szenvedned kell egy darabig, mivel legalább 2 cm-r ki kell tágulnod ahhoz, hogy megkaphasd. az epidurális érzéstelenítésnél a gerincvelő mellé szúrnak. mikor én megkaptam (6 cm-re voltam kitágulva, és 14 órája vajúdtam) már olyan mértékű fájdalmaim voltak, hogy nem éretem semmit belőle, meg sem kottyant. benne hagytan egy nagyon kis vékonyka műanyag kanült, és azon keresztül adagolták az érzéstelenítőt. egy adag kb 40 percig csillapította a fájdalmat, utána újabb adag kellett. nem tudom, máshol hogy csinálják, ahol én szültem, ott csak ilyen kis adagokban adták. mikor jöttek a tolófájások, akkor nem adtak többet, mert az orvos nem akart érzéstelenítni (megjegyzem, akár nyugodtan adhatta volna is, mert semmilyen tpló jellegű fájást nem éreztem, csak egybefüggő fájdalmat, ugyanolyat, mint a vajúdás alatt).

én azt mondom, ha nem kaptam volna érzéstelenítést, tuti belehaltam volna. persze lehet, hogy nem, de akkor kértem, amikor egyszerűen már nem bírtam tovább elviselni a fájdalmat.

szerintem nyugodtan kérj. én éreztem a lábaimat, és mindent, sőt, még pisilni is kimentem (karomból lógott az infúzió, hátamból az epidurál :) )

2011. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
még annyi, hogy jobb, ha előre megbeszéled az aneszteziológussal. én egy magánkürházban szültem, ott azonnal rendelkezésre állt minden, de sima állami kórházban úgy tudom, hogy nem így van, ott nem "ugrik" azonnal az anesztes, ha neked olyan kedved van, csak akkor, ha előre meg van beszélve. könnyen lehet, hogy éppen műtőben van, mikor neked eszedbe jut, hogy szeretnél epidurált kérni. szóval azt javaslaom, hogy mindenképp beszéld meg előre, és inkább fordítva legyen (ne azt döntst el a helyzsínen, hogy kéred a fájdalomcsillapítást, hanem azt, hogy esetleg mégsem kéred).
2011. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

A természetesség hívőjének írnék elsősorban hogy nagy hülyeséget írt! Az epidurális érzéstelenítő semmiféle hatással sincs a babádra ezt el is mondják!!!

Tapasztalatok: Az első érzéstelenítésnél féltem ne hogy mellé szúrjon de nem volt gond vele. Én egy hirtelen nyilalást éreztem a lábamban mikor kaptam az érzéstelenítőt. A másodiknál ez elmaradt viszont mikor megkaptam utána még kicsit helyezkednem kellett hogy le ne essek az asztalról, ekkor rám jött a hányinger és egy picit hánytam persze nem jött belőlem semmi mert üres volt a gyomrom! Miután összevarrnak és tolnak ki a műtőből elkezdesz kicsit remegni, fázni, ezek a mellékhatások egy kis idő elteltével elmúlnak. Nekem konkrétan nem fájt a fejem pedig néha emelgetnem kellett mikor megitattak!!! Nekem kicsit ilyesztő volt az elsőnél, azok az emberek jutottak az eszembe akik deréktól lefelé vannak megbénulva!!! :( Furi érzés mikor simogatod a lábad és nem érzel semmit csak egy lábat és az is mintha nem is a tiéd lenne! :)

2011. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

21.12-es! A 18.18-as vagyok és orvos, tudom, miről beszélek, íme egy teljeskörű tájékoztató, olvasd el: [link]

Epidurális tér: A gerincvelő burkai és a gerinccsatorna fala között elhelyezkedő tér.

2011. szept. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
23.23-as! Belátom tévedtem. Ezek szerint hiányosak voltak az ismereteim. Köszönöm!
2011. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!