Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az epiduráli...

Mi a véleményetek az epidurális érzéstelenítésről?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róla? Hatásos? Meddig hat? Fáj? Mikor adják be és mikor hat?így hogyan zajlott a szülésed? tapasztalatokat várok aki ezt a fájdalomcsillapitást választotta szülésnél.
2011. szept. 9. 22:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
13.46-os, tegnapi 22.48-as vagyok. Hát, most, hogy kérdezed, fogalmam sincs. Első szülés volt, első epidurális érzéstelenítésem, nem is hallottam korábban, hogy létezik belőle speciális változat is. Csak azt tudom, hogy szinte pontosan a mellem alatti vonaltól semmit sem éreztem. Nem lehet, hogy ezek szerint más, amikor császárnál adják, vagy mikor a normál szülés fájdalomcsillapítására kapja az ember? Bocs, ebben teljesen tájékozatlan vagyok:(
2011. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Bocs, és még olvasni sem tudok:)))

Szóval az anesztes epidurálról beszélt. És később sem említettek mást...

2011. szept. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Én kaptam egy papírt a kórházban valami lumbáris epidurális érzéstelenítés van. Akkor az is más?
2011. szept. 10. 14:20
 14/30 anonim ***** válasza:

Az epidurális érzéstelenítés tulajdonképpen spinális (ezek szinonima fogalmak), csak a spinálisnál a gerincvelőbe juttatják az érzéstelenítőt, míg a adott műtétnél (pl. szülésnél) az adott területet kell érzésteleníteni, így az epidurális térbe kerül az anyag. Az aneszteziológus ítéli meg, hogy milyen magasan vagy alacsonyan szúr, illetve, a kontraszt anyaggal szabályozza az érzéstelenítés szintjét, így ha ő tovább engedi az anyagot, nagyobb terület válik érzéketlenné.

Nem okoskodni akartam, (mielőtt bárki letámadna) csak szerintem ez érdekes dolog és jó tudni.

2011. szept. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
A lumbáris epidurális jelenti a gerincérzéstelenítést. Lumbáris, tehát ágyéki szúrás/érzéstelenítés.
2011. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
És bele a csontba szúrják vagy simán a bőr alá? Nagyon fáj?
2011. szept. 10. 15:12
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

8.56-os, h neked milyen összeszedetlen infóid vannak. Se az epidurál, se a spinál, se a nitrogéndioxid gáz nem károsítja a babát. Az első kettő át sem jut a babába, a gáz engy nagyon picit, de az az első levegővételekkel teljesen kitisztul. Soha egy babát sem ért hátrány emiatt.

A sürgős császár esetén használt altató viszont átjut és bódítja is a babát. Ezért van, h az orvosok szorgalmazzák a gerincérzéstelenítést az esetek 98 %-ban.

Sztem előbb érdeklődj a szakemberektől, mielőtt itt butaságokat írkálsz. Én is azt mondom, h egy nőnek meg kell próbálnia fájdalomcsill. nélkül, természetesen, de ha már nem megy, akkor legyen megoldás vmi olyan, ami nem egészségkárosító.

2011. szept. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
29%
A gerincvelőbe szúrnak, de egyáltalán nem érzed. Előtte ugyanis helyi érzéstelenítőt adnak, ami annyira fáj, mint egy sima injekció (mert, hogy az is). Nincs mitől félni:)
2011. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
69%

NEM a gerincvelőbe szúrnak... mennyi téves infó!!!

Mire oda jutsz, hogy beadják, már fáj annyira, hogy meg se érezd az EDA beadását (előtte helyi érzéstelenítés van). Mindenképpen ajánlom annak, aki fél a fájdalomtól és annak, aki oxit kap, mert az valami brutál fájásokat generál egy pillanat alatt.

Nálam egyik oldalon csak félig hatott, de így is megváltás volt. Félig aludtam, lebegtem, relaxáltam, a kitolásra olyan friss voltam, hogy csak na. A tolófájásokat nem éreztem, mert még hatott az EDA, de így is max. 10 perc alatt könnyedén kibújt a babám, hála a Dianatal-nak.

2011. szept. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az epidurláisnál bent hagynak egy kis csövet a hátadban és azon keresztül lehet adagolni a cuccost a vajúdás alatt. A spinálisnál (ezt a császárnál alkalmazzák) meg nem hagynak bent semmit. Legalábbis nekem az anesztes valami ilyesmit mondott.
2011. szept. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!