Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Spinális érzéstelenítésről...

Spinális érzéstelenítésről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A szemem miatt császárral fogok szülni, nagyon félek a spinális érzéstelenítéstől. Mit lehet érezni? Nagyon fáj, amikor beadják? Rosszul vagyok a gondolattól, hogy tűt szúrnak a hátamba. Tudom, mi ez a természetes szülés fájdalmaihoz képest, de akkor is félek.


36+3 hetes kismama


2009. márc. 25. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen volt.1 pillanat alatt meg van.Utána ha már lehet igyál minél több tiszta vizet.Én nem tudtam eleget inni a hányinger miatt és 2 nappal később spinális fejfájásom lett+ ne lehajtott fejjel közlekedj,ez sem jó.
2009. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. És mikor kezdtél tudni mozogni? Akkor kapom meg a pöttömöt, amikor már tudok mozogni. Az kb mennyi idő? 5-6 óra?
2009. márc. 25. 21:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Kórházfüggő, hogy mikor kapod meg a babát. Én a Máv-ban szültem (Bp.-en) és ott csak másnap adják oda.

Ahogy írtad kb. 5-6 óra és érzel, én mozogni tudtam végig persze csak épphogy szóval pl. felállni, felülni nem tudtam volna de mozgani tudtam a lábam.

Nekem "rendes" szülésnek indult elég komoly fájásaim voltak amikor megkaptam, én szinte észre se vettem. Viszont volt egy korábbi ortopédiai műtétem amihez szintén ilyet kaptam de akkor se volt valami fájdalmas.

2009. márc. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. Nekem vajúdás nélkül volt 16-kor a császár,másnap hajnali 4kor mosakodni kellett és utána 5 körül hozták ki 1,5 órára.A 3 nap délutánján mentünk át a gyerekágyas részlegre és a 4 nap már éjszakára is kint maradt,addig 3 óránként hozták ki.
2009. márc. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A II. sz. Női Klinikán fogok szülni, azt mondta a doki, hogy addig leszek az intenzíven, amíg nem tudok mozogni, utána kidobnak onnan és akkor rögtön megkapom a picit is, onnan meg végig velem lesz. Kicsit kezdek megnyugodni, hogy akkor nem annyira fájdalmas, ki lehet bírni. Köszönöm. :-)
2009. márc. 26. 14:24
 6/7 langocska válasza:

Üdv mindenkinek!

Spinális anesztézia. 3hete volt egy térd műtétem. Rengeteg helyen utána néztem a spinális anesztéziának, mivel tudtam, hogy ezt fogom kapni. Nagyon féltem már a gondolattól is, hogy mi lesz, mivel én azt is hallottam, hogy egy rossz mozdulat, és többet nem kell talpra állnom. Sokat olvastam róla, sok ember véleményét kikértem, mindenki mást mondott. Most már van saját véleményem is. Műtét előtt kb 5 perccel megkaptam. Lemosták a hátamat lidokainnal, többször is, majd az egyik anesztes előttem állt, és fogta a vállaimat, nehogy megmozduljak. A másik a hátam mögött állt, és mondta, hogy most nem mozdulhatok. Bele szúrta a hátamba az injekciós tűt, ami nem fájt a lidokain miatt. Egy kevés agyvizet levettek a gerinc csatornából, majd a gyógyszert bele fecskendezték. Azonnal le kellett feküdnöm, majd 6 órán keresztül nem mozdulhattam meg. Nagyon fontos, hogy a fejet nem szabad megmozdítani.Műtét után másnap kiengedtek a kórházból, és OTT elkövettem egy hatalmas hibát. Megfeledkeztem magamról, és pakolás közben lehajoltam. Ez volt a nagy hiba. 3 perc eltelte után, migrénes fejgörcsöm lett, ami nem össze keverendő a fejfájással. CSak fekvő pozícióban viselhető el, ahogy feláll az ember, elviselhetetlen fejgörcse lesz, próbáltam vele sétálni, de hamarosan hánytam, és azt pedig ájulás kísérte. Nem lehet vele megmaradni, csak ha fekszik az ember. Mindez egy hétig tartott. Egy hét után tudtam úgy felkelni, hogy nem kellett attól rettegnem, hogy mikor kap ismét el a fejgörcs. Nem kívánom senkinek!!!

2010. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kaptam rá gyógyszert+infúziót a kórházban,kávét és sok vizet kellett innom,ha érzed,hogy nagyon fáj a fejed szólj a nővérnek és feküdj le.
2010. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!