Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes kimama vagyok, és...

31 hetes kimama vagyok, és eddig csak 5,5 kg-t híztam.60 kilóval kezdem, most pedig 65,5 vagyok. Félek, hogy nem fejlődik rendesen a kisbabám. Ennyi hízás bajt jelent?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok:)

31 hetes vagyok,55-el kezdtem most 60.2 vagyok.

Az orvosom szerint nem lesz egy óriás-baba,de a lényeg h szépen fejlődik-az uh-os mérések ezt igazolják.

Kérte a doki h hízzak,de hiába eszek 2 pofára(pörkölt,szalonna és hasonló dolgokat:))-imádom ezeket) egy dekát se tudok hízni.

Mekkora a pocid?Köldöknél mérve????

Mert nekem még az is pici.El sem hiszik h 7 hónaposak vagyunk.

2009. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem jelent bajt, de nem írtad milyen magas vagy. Ha ezek az adatok 160 cm-hez társulnak akkor teljesen normális, de szerintem egyébként sem kellene aggódnod.
2009. máj. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele. Az orvos megnyugtatott, hogy teljesen jól van a baba. Méretei alapján még picit nagyobb is volt az átlagnál. (Azért nekem sikerült még az utolsó 5 hétben még 5 kg-ot felszednem.) Teljesen egészséges babát szültem 5 hónappal ezelőtt.
2009. máj. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nincs semmi gond. Én 22 kg - t híztam, a babámat 37 h + 6 naposan szültem 2500 g- mal, egy ismerősöm 6 kg - t hízott és 3800 g- os lett a babája. Padlót fogtam, amikor megtudtam milyen picike a mi babánk, mert a végén úgy volt, hogy kb. 3600 g- os lesz. 1 hetet voltunk kórházban, mert császárral született (faros volt) és 11 kg - val kevesebb voltam, mikor hazajöttünk. Anyukám a húgommal 22 kg - t hízott, ő 3800 g lett. Az unokatesóm 17 kg - t hízott, a kislánya 3150 g lett. Úgyhogy szerintem a kettő nem nagyon függ össze. Amíg szépen fejlődik a kisbabátok és az orvos nem mondja, hogy probléma lenne, ne aggódj.

Egyébként vékony testalkatú vagyok, 157 cm és 42 kg - an lettem terhes. Most 49 kg vagyok.

7 hós kislány anyukája.

2009. máj. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát igen nem vagyok valami alacsony, és elég széles a csípőm is. Július 9-re vagyok kiírva, és amikor hallják elcsodálkoznak, mivel nincs valami nagy hasam.

A védőnő sem szólt, amikor ráálltam a mérlegre.

2009. máj. 7. 09:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 7 hónapos terhesen találkoztam pár kolléganőmmel és el voltak szörnyülködve, mekkora hasam van és azt nevették, hogy ők jóval kisebb pocakkal mentek szülni. Rólam azt hitték, ikreket várok. Ez emberfüggő, kinek, milyen az alkata. Ne félj, biztosan rendben van minden. Gondolj bele, egy cukorbeteg nő (mint pl. Erős Antónia) nem hízhat egy grammot sem, akkor az ő babája milyen súllyal születik?

Boldog babavárást! 9:26 - os anyuka.

2009. máj. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is júl.09-re vagyok kiírva és én most kedden a voltam a védőbe és akkor mérték meg 5 kg híztam eddig összesen.Viszont ennek ellenére a legutolsó uh a baba 1,5 héttel volt nagyobb a koránál. Ne izgulj minden rendben van egyébként is ha rendesen eszel a baba elveszi magának ami kell. Lehet,hogy többet mozog vagy egyszerüen csak gyors az anyagcseréd nekem is ezt mondták a védőbe.

boldog babavárást

2009. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
utolsó író. Azt akartam írni,hogy többet mozogsz.
2009. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Most voltam ultrahangon, és 1700g-ra becsülték a picúrkámat:-)

Egy kicsit megnyugodtam, hogy rendesen fejlődik.

2009. máj. 7. 13:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

En junius 20-ra vagyok kiirva es eddig 7 kg-t hiztam.Most mar par hete megint nem hiztam,nem tudom miert.

Nalunk a baba es a pocak oriasi,babo masfel hettel nagyobb meretekkel rendelkezik uh-szerint.

En 59 kg-val kezdtem a terhesseget most vagyok 66 kg.

Az en dokim az abszolut nem csodalkozik mert nala 10 kg a megengedett,szerinte ez nagyon jo,mikor en aggodva megkerdeztem h nem lesz baja a babanak.

Mondjuk nekem tenyleg csak a nagy pocakom van,na meg a mellem:( de mashova tenyleg nem hiztam,siman feljonnek a regi nadragaim,csak osszehuzni nem tudom elol.

Ugy h ne aggodjunk:)

A babat meret szerint tokeletes,nincs okod aggodalomra.

Szep babavarast!

2009. máj. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!