Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortol van szivhang?

Mikortol van szivhang?

Figyelt kérdés
ma voltam dokinal 8hetes vagyok,megvizsgalt kezzel es szerinte minden ok,,ratett a hasamra valamit ami csak a szivhangot hallatja es azt mondta hatrahajlo mehem van s lehet emiatt nem hallja a pici szivet,vagy meg korai menjek vissza 4het mulva...azert aggodom,mert nincsenek tuneteim,csak kivanos vagyok es fardadt..ugye minden rendben van?ha nem lenne mibol tudnam?fajas?gorcs?kene erezni mar a babat?
2008. márc. 18. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg, mert az idegeskedés csak bajhoz vezet.

Másodszor sürgősen keress egy másik dokit, aki csinál rendes uhot, és nem ilyen védőnőknek való szarral keresi a szívhangot, amit sokszor nem találnak meg, de attól még lehet, hogy van. Amúgy 7 hét körül már lehet hallani általában.

Tüneteket nem feltétlen kell érezni, nekem sem volt nagoyn semmi tünetem, és minden rendben!

A vetélés általában erős görcsel és vérzéssel jár, de ritka esetben nem.

de neked van tüneted, kívánós vagy és fáradt, ez épp elég.

Nyugi, keress egy uhos dokit és minden rendben elsz!!!

2008. márc. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hetes vagyok, egyáltalán nem érzem magam terhesnek. Érdekes módon vizsgált meg a dokid... Azért egy uh-t kéne csinálni, mert ez bazi nagy felelőtlenség, hogy csak 12 hetesen akar újra látni. Nekem hüvelyi uh-gal is alig találták meg a szívhangot. Nem megijeszteni akarlak, csak védeni az egészséged: azért szoktak 8 hetesen uh-ot csinálni, hogy megbizonyosadjanak arról, hogy nem méhen kívüli terhességről van e szó!!!! Mindenképpen kell egy uh!!! Menj máshova (én is azt tettem)!
2008. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem hallgatta, hanem nézte, egy jó hüvelyi uh-n lehet látni ahogy dobog a szíve, még én is láttam. Előszőr a 12 hetes 4d-s uh-n hallottam a kicsi szívét.

Jó tanács, keress fel olyan orvost, aki uh-t csinál, nem csak kézzel vizsgál!

2008. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen elég furcsa, hogy nem ultrahangot csinált. A 6. héten még nekem is csak a petezsák volt látható és két hét múlva már ott dobogott a kis szíve. Szerintem is menj el egy másik dokihoz, aki csinál ultrahangot!
2008. márc. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
igen, én is azt javaslom, h keress másik dokit, de ne aggódj, az a kis izé gép, amit rátett a hasadra, az semmire nem való, én most vagyok 33 hetes, a védőnőmnek is ilyen van, még egyszer nem sikerült azzal a vacakkal a szívhangot meghallgatni, mert nem ér semmit, de rendes uh-on a dokinál, meg a kórházban is normálisan lehet hallani, nálam is a 7. héten már dübörgött:) ne aggódj, biztos minden rendben van:) ha így lenni, annak lennének tünetei, általába az esetek nagy százalékában, ha baj van az vérzéssel kezdődik, úh nyugi:) jó egészséget nektek:) és keress egy normális orvost:)
2008. márc. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat,igazabol itt vagyok az usaban es azt mondjak hogy itt nem csinalnak uh-t ..mi ez az a hulyeseg?en megorulok akovetkezo vizsgalatig..
2008. márc. 18. 21:47
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem értem. Még a vészhelyzetben is láttam olyan részeket, ahol uh-gal állapították meg a korai terhességet!! Az pedig amerikai film. Sztem nézz körül, hátha vki csinál egy uh-ot!!
2008. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én itt sok helyen olvastam már h külföldön nem csinálnak Uh-t 12.hétig. Nem értem, én Svájcban élek itt a 6.héttől minden hónapban van UH és egy rakás fotót is ad az orvosom. Így a 20.héten már egy egy albumnyi UH fotóm van. Bár ez magánrendelés. Szerintem ha kint elmész magánrendelésre mégha csak 1X is az UH miatt, a saját megnyugtatásodra megérné.
2008. márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Az első hetekben én sem éreztem magam terhesnek, fáradt voltam és ingerlékeny de semmi más, most a 2. trimeszterben sokkal vacakkabbul vagyok.
2008. márc. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is az USAban vagyok. Múlt héten voltam UHon, bár külön kértem hogy adjanak időpontot. Ha magándokihoz mész, ott kérés nélkül csinálnak is. Egy barátnőmnek a 13. héten megmondták hogy fia lesz, olyan jó volt a gép.

9.5 hetesen voltam először, a 12.5 hetesen nézik újra.

2008. márc. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!