Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Orvosválasztás, hogy is van ez?

Orvosválasztás, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok, azt mondta a doki 1-2 héten belül válasszak orvost.

Én mondtam neki hogy nem szeretnék orvost fogadni, hanem járnék ahhoz akihez tartozok. Azt mondta nem tartozok sehová, itt nincs olyan (Bp. XVIII. ker.) hogy körzetileg illetékes nőgyógyász.

Hogy válasszak orvost ha nem szeretnék fizetni a terhesgondozásért és a szülésért?


2011. nov. 4. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyikért sem kell fizetned. Fizethetsz érte, ha AKARSZ!

Ezt hívják HÁLAPÉNZNEK!

Orvost meg választhatsz, de nem kötelező.

Ha nem választasz orvost, akkor havonta elballagsz uh-ra, majd mész a terhesgondozásra is.

Mikor meg eljön a szülés ideje, akkor az éppen ügyeletes orvosnál fogsz szülni.


Nálunk én azt tapasztaltam (vidék), hogy akinek nem volt fogadott orvosa, azt hagyták 'szenvedni' órákig, mondván, hogyha majd beindul a szülés foglalkoznak vele..

2011. nov. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Van már 2 gyermekem, őket nem Pesten szültem. Ott úgy volt, hogy volt egy területileg illetékes nőgyógyász, ő végezte a terhesgondozást. Csak akkor mehettél máshová, ha fogadtál egy nőgyógyászt. Én mindkétszer fogadtam, végig a magánrendelésükre kellett járnom nem kis pénzért, majd a szülésnél mindkétszer csalódtam.

Ezért döntöttem most úgy hogy nem fizetek senkinek, inkább a babára költöm azt a pénzt.

Mivel itt Pesten ez ezek szerint másképp működik mint vidéken, ezért kérnék segítséget...

2011. nov. 4. 08:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Be vagy jelentve a mostani lakhelyedre?

El kell menned a kerületedben található kórházba (nem vagyok 100%-ig biztos, de sztem arrafelé a Bajcsy van, az jónak számít) Ott megkeresed a terhesgondozót/terhesambulanciát és viszed a kiskönyvedet. Oda mész be, ha valami baj van, oda mész AFP-re és hüvelykenetre meg vizsgálatra.

2011. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocs, most utánna kerestem. HA jól látom, akkor ott a Jahn kórház van. Oda nem is kell orvos, mert ott a szülésznők vannak hatalmon a kórházban. Orvos csak szülésznő kérésre veszély esetén megy be a szüléshez. Ha problémamentes a szülésed, de gátat kell varrni, akkor azt is a szülésznő csinálja. Sokkal meghittebb sztem.
2011. nov. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*utána
2011. nov. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem, de akkor ki végzi a terhesgondozást? Nőgyógyászhoz a XVIII. kerületi SZTK-ba jártam (egyébként be vagyok jelentkezve erre a címre). Továbbra is járjak oda valamelyik dokihoz? Ott csinálnak UH-t és NST is. Vagy menjek a kórházba?

Bocsi a tudatlanságomért, de nálunk tényleg teljesen másképp működött minden.

2011. nov. 4. 08:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Menj be a terhesgondozóba és ott el fogják mondani, h náluk hogy van. Én a Jahnban nem voltam, de más kórházakról tudom, h úgy zájlik, h orvosi vizsgálatra be kell hívni az arra kiírt orvost az osztályról. Tehát a doki nem mindenhol tartózkodik ott, de ki van jelölve és meg kell viszgálnia. Ha történetesen szülésznő és nem asszisztens dolgozik a terhesgondozóban, akkor meg ő vizsgál meg. Nem kell aggódni, a szülésznő is tud bőven annyit a vizsgálatról, amennyit az orvos.
2011. nov. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd inkább a védőnődet, hozzá úgyis kell menned a kiskönyvért, ő nyilván tudja, nálatok hogy is van ez.
2011. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 csemetét szültem a 18-ban, már Pest megyében lakom, de még mindig a 18-ba járok vissza :)


Nincs területileg felosztva a nőgyógyászat náluk, ezért mondták, hogy válassz dokit. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nála kell, hogy szüljél (hálapénz?), hanem azt, hogy az sztk-s terhesgondozást annál a dokinál szeretnéd csinálni. Itt mindent megcsinálnak: down-szűrés, labor, AFP, ctg, uh egy helyen van.

Nézz utána, hogy kik vannak, kik, hogyan rendelnek, neked időbeosztásilag ki a jobb, kiket ajánlanak többen, stb. Én személy szerint már "ezer éve" dr. Séra Péterhez járok, nála szültem mindkét gyerekemet, a harmadikat is nála szeretném. Van délelőtt és délután is terhesgondozása, a terhességi uh-kat is ő csinálja.

2011. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Eddig én is Séra doktor úrhoz jártam, az UH-kat is ő csinálta, ő mondta hogy válasszak orvost.

Akkor jövő héten menjek vissza hozzá és kérdezzem meg hogy járhatnék e hozzá?

Ő egyébként melyik kórházban van? Megkérdezhetem hogy mennyit kért a szülésért?

Köszönöm!

2011. nov. 4. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!