Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Hogy működik ez az...

Kismamák! Hogy működik ez az orvosválasztás dolog?

Figyelt kérdés

6 hetes lombikos kismama vagyok, jövő héten megyek ultrahangra a dokihoz, aki csinálta (Szlovákiában, nem részletezem, miért oda jártam).Utána felkeresem a településünkön a védőnőt és a háziorvost, bejelentkezni, mint friss kismama. Ezután gondoltam a MÁV kórházban keresnék szülés-nőgyógyászt, csupa jót hallottam arról a helyről. De ha választok egy dokit, akkor az azt jelenti, hogy minden rendelésen fizetnem kell majd neki? Vagy nem választok senkit, csak beülök a váróba aztán fogad, aki éppen dolgozik? Hogy működik ez a dolog? Ja, és szülésznőt mikor kell választani? Az talán fontosabb, mint az orvos, nem?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. jún. 4. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a szülésznő a legfontosabb. Dokinál választhatsz: beülsz a váróba és vizsgál, aki épp vizsgál. Vagy választasz orvost és a magánrendelésére jársz és mindig fizetsz. Vagy eleinte spórolsz és csak nagyobb terhesen kezdesz magán dokihoz járni, addig ráérsz kitapasztalni, ki a szimpatikus az éppen vizsgálók közül.

Szülésznőt annyira fogadj időben, hogy tudjatok előtte találkozni, megismerjen, hogy mit szeretnél majd, mik az elképzeléseid és mik az ő elképzelései. Esetleg bevisz a szülőszobára, körülnézel, hogy ne legyen majd idegen a hely.

2009. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a MÁV-ban szültem(Dr Zsirai)és úgy láttam,hogy mindegyiknek van magánja.A magánon természetesen fizetni kell a rendeléseken de ha a kórházban ultrahangoz meg,azért nem kell fizetni.Ezt Neked kell eldöntened,hogy magán vagy állami ellátást választod.Megnézed őket és amelyik szimpatikus azt választod.Szülésznőm nem volt választott de a Máv-ban mindegyik nagyon aranyos!
2009. jún. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Amit az első leírt az nagyon jó.


Én csupán azzal egészíteném ki, hogy próbálj meg minél több információt begyűjteni az osztályról is, ahová majd a babával kerültök. Mennyire baba-mama barát, hogyan állnak a cumisüveg kérdéshez, kap-e folyadékpótlást a gyerek automatikusan vagy kérésre, éjszakára veled lehet-e vagy szinte kötelező, ha nem mikor kell leadni, van-e egyágyas szobájuk (ha olyat szeretnél), kell-e ezért külön fizetni, mik a látogatás szabályai stb.


Mindez szerintem fontosabb, mint maga a szülés, egyik másik kórházról nagyon fura dolgokat lehet hallani nemrég szült kismamáktól. Kórház említése nélkül: anyukának nehezen indult be már az első gyereknél is a teje, hiába mondta, hogy adjanak pótlást a babának, a kórház "bababarát", így ők a szoptatás hívei és nem adtak. A gyerek majdnem fél kilót fogyott, belázasodott, félig kiszáradt, mire elhitték, hogy nem arról van szó, hogy anya nem akarja szoptatni, nem tesz meg mindent annak érdekében, hogy beinduljon a tejecske, hanem egyszerűen pár csepp teje van össz-vissz. Amikor a gyerekorvosuk megkérdezte, hogy mi volt a kórházban, elmesélte mindezt és a doki közölte, hogy igen, már több ott szült anyuka ugyanezt említette neki. Ezzel ellentétben magáról a szülésről áradozott, hogyha tudta volna az első után, hogy másképp is lehet csinálni (az elsőt még máshol szülte), akkor már réges-régen lenne tucatnyi gyereke.

2009. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!