Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes elmenni az első...

Mikor érdemes elmenni az első nőgyógyászati vizsgálatra, ha van pozitív tesztem?

Figyelt kérdés

Ma reggel teszteltem egy halvány pozitívat, de két nap múlva csinálok még egyet. Mikor keressem fel a dokimat? Mit fog csinálni első alkalommal? Mikor kell felkeresni először a védőnőt?

Köszi a válaszokat: Egy első babás lehendő anyuka :)))


2009. máj. 6. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is gratula!:-)))Én már 5 hetesen elmenetem a dokihoz mert volt egy kis gond akkor egy petezsákot látott és megnyugtatott hogy méhen belül van.Most voltam 6 hetes és 4 naposan megint és már látszódott az embrió és a kis szívecskéje is pulzált:-)Legközelebb 12 hetesen megyek addig izgulok hogy minden rendben legyen!!!Szerintem ha gondolod nyugodtan menjél el a héten a dokihoz.
2009. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már csak jövőhéten tudok, mert csak keddenként rendel a magánrendelőjében, kórházba meg nem szívesen megyek hozzá,mert nagy a tumultus az osztályon.
2009. máj. 6. 10:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még a teszt napján elmentem a dokihoz :-)

Igaz teszt nélkül is biztosak voltunk, hogy összejött a baba ;-)

2009. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én kkb.6 hetesen mentem mindkétszer a dokihoz.Aztán uh,vérvétel és védőnő.Jövő héten újra megyek a dokimhoz:)))
2009. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor menjél el jövőhét kedden és akkor te is megnyugszol!
2009. máj. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :))
2009. máj. 6. 10:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szombaton teszteltem és köv. hétfőn mentem dokihoz.Akkor voltam 4 hetes. Már látta, hogy jó helyre van beágyazódva. 8. héten visszahívott kontrollra, hogy az embriót megnézze. Azóta 4-6 hetente járok hozzá. Épp ma megyek megint :-)Úgyhogy kedden nyugodtan elmehetsz.

20 hetes kismami

2009. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És mit fog látni? És én mit fogok látni a képernyőn? :)
2009. máj. 6. 10:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi 6 hetesen voltunk először. Sztem hamarabb nem is érdemes, mert a 6-8. hétre úgyis visszarendel (akkortól már van szívhang). Meg a nagyon pici embriót még nem is biztos h látja a gépe. De ahogy érzed!

22 hetes pocis :)

2009. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én az előző és a mostani terhességemnél is 6 hetesen mentem először dokihoz. Szóval 2 héttel azután, mikor megkellett volna jönnie. Hamarabb nem érdemes, mivel csak ekkortól látszódik rendesen a petezsák és a szívhang az Uh-n. Ha korábban mész, visszarendel a szívhang ellenőrzés miatt, ugyanis a védőnőkhöz a terhesgondozásra is csak akkor lehet menni, ha a szívhang kimutatható. És hát az sem mindegy, hogy hányszor fizetsz a amgánrendelésért, bár ha normális, akkor a szívhang miatti kontrollra a kórházba hív be és az ottani gépen nézi meg.

A védőnőkhöz 9-10. hetesen érdemes menni először, hamarabb nem is szeretik ha mész, azelőtt a kiskönyvet sem állítják ki.

2009. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!