Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet ez? Picit meg vagyok...

Mi lehet ez? Picit meg vagyok ijedve.

Figyelt kérdés
28+3 hetes terhes vagyok. A szemérem csontomon és néha a csípő csontomban érzek tűszúrás szerű fájdalmat. Néha pedig olyan mintha a kicsi nyoná a szemérem csontomat!
2011. okt. 26. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljesen jól körülírtad a fogalmat.

ezzekkel a tünetekkel jár a medencecsont tágulása ami normális jelenség a várandósság ideje alatt.

2011. okt. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A medencecsont és izületei nem tágulnak. Terhesség alatt előfordulhat az ún symphisis fájdalma, amit a feszülés okozhat, de tágulni nem tud. Mint ahogy hossznövekedésnél a térd sem tágul stb.

A szem. csont és csípőcsont fájdalmát a lágyékszalag nyúlása, feszülése okozza.

2011. okt. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mért kell butaságot írni miért ne tágulna a medence,persze hogy tágul.Kb.az 5-6ik hónaptól a relaxin nevű hormon működésének következtében fellazulnak és elkezdenek tágulni: a gerinc szalagjai,megnyúlnak az izmok és az inak,majd a medencecsont és a kereszt csont fokozatosan tágul,hogy megfelelő helyet alakítson ki a szüléshez a baba fejének.
2011. okt. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és a symphisis fájdalom szülés után és medencetöréskor jelentkezhet.
2011. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudok ilyen tudományos lenni, mint az előző válaszolók, de az tuti, h mindkét terhességemnél előjött ez a probléma, nagyon kellemetlen, tényleg szúrkálás, félidő után jelentkezett nekem mindig, a dokim is azt mondta, h normális.
2011. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Őszintén szólva van egy 2 évesem, de nem emlékszem, hogy vele volt e ilyesmi.
2011. okt. 26. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!