Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes lehetek? Baj, hogy...

Hány hetes lehetek? Baj, hogy még nem volt szívhang, meg vagyok ijedve?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam dokinál, szabályos petezsákot láttunk, benne egy kis szürke folt "üldögélt", de szívhang még nem volt, vagyis sejthető-t írt a dokim a papírra. (A petezsák néha összerándult, ilyet láttam, nem tudom, az lesz-e a szívhang...)

Az utolsó mensim nagyon régen volt, annyi támpontot tudok, hogy a hasszurkát június 8-án éreztem, akkor csináltam egy db ovulációs tesztet, ami régről maradt itthon, és egyértelműen pozitív lett. Ezen a napon voltunk együtt a férjemmel.

Június 23-án halvány pozitív lett a terhességi tesztem (Gábriel).

Úgy aggódom, nincs még elkésve a szívhang? Korábban volt már egy vetélésem.

Hasi UH-gal nézték, és 1 hét múlva kell visszamennem.


2011. júl. 12. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Még ha Juni 8-án fogant is a baba, akkor is olyan 6-7 hetes lehet a magzat. a szívhangnak 8-ik hétig kell megjelennie. (elötte is van szívhang csak nem minden UH mutatja ki)

Gondolom vissza hívott a doki, majd akkor lesz. Sajnos a szívhang és a vetélés nem függ össze. de most ilyen nem lesz, és ez vaz idegesség is normális. én az elsö hetekben rettegtem a vetéléstöl.

2011. júl. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány naposak a ciklusaid? Ha átlag 28-al számolunk, és 8-án volt ovud (mondjuk félidőben), akkor májusban volt meg utoljára? 6-8 hetesen szokott szívhang lenni. Nekem 6 hetesen még nem volt, rá két hétre 8 hetesen már nagyon szépen látszott minden.

Ha május végén volt meg utoljára, akkor olyan 7 hetesnek számolnak most, ebben az esetben a baba csak 5 hetes. Lehet, még rosszul számoltam, korán van. :)

[link]

2011. júl. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Méreteket mondott? Mármint, hogy mekkora a petezsák és mekkora az embrió? Én 5 hetesen mentem, azt hittem, hogy már 6 hetes vagyok, de később fogant. Szívhang még nem volt, csak petezsák és benne az embrió. Tiszta ideg voltam 2 hétig, mikor vissza mentünk és ahogy elkezdte nézni uh-val rögtön láttam ahogy lüktett! Na ekkor tudtam, hogy mind okés! Nyugi, mire visszamész már nálad is minden rendben lesz!
2011. júl. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte pontosan tudom a fogantatás dátumát és 6+2-n (mensi szerint, ez valószínű 6+0 p.é. szerint)már volt szívhang hüvelyi uh-n. De nagyon sok mindenkinél csak 8 hetesen látják, gondolom hasi uh-n.

Drukkolok!

2011. júl. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is akkor foganhatott amikor neked, nekem ez szabályos mensivel azt jelenti, hogy ma vagyok pont 7 hetes. Tegnap nekem a doki is megerősítette,hogy 6-7 hetesnek felel meg, nekem volt szívhang, de én még egyelőre nem is kaptam róla semmilyen papírt, majd 2 hét múlva így is visszarendelt a doki, és majd csak akkor akar biztosabbat mondani gondolom. Addig engem vérvételre küldött...

Ja és nekem hüvelyultrahanggal nézte, de azon is alig látszott még a 2mm-es kis apróság :) Meg a szívét is eléggé kellett figyelni, hogy az ember lássa, hogy ott pulzál.

Úgyhogy szerintem még nem vagy lekésve a szívhangról, a dokid nem véletlenül rendelt vissza 1 hét múlva,szerintem akkor már tutira lesz!

Meg a hasi UH nem olyan pontosan mutatja ki ilyen korai terhességnél, mint a hüvelyi.

Én úgy tudom, hogy pont ezért 12. hétig hüvelyit szoktak inkább csinálni.

2011. júl. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, utolsónak külön is, ha neked hüvelyin kellett keresni, akkor hasin remélhetőleg, ráér jövő héten is látszani.

Áprilisban volt meg utoljára. Nagyon rendszertelen a mensim.

2011. júl. 12. 13:32
 7/9 A kérdező kommentje:

Van szívhang!

CRL: 11 mm

:) :)

2011. júl. 18. 23:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Vigyázz a babócára nagyon!


34 hetes km.

2011. júl. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!! Vigyázok nagyon! :)
2011. júl. 19. 07:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!