Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hónapig dolgoznátok...

Hányadik hónapig dolgoznátok terhesen egy irodai, de stresszes munkakörben?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sehányig. Én csak vizsgáztam, mégis meglátszik a nagyobb gyerekemen.

Írasd ki magad. Vagy tojj rá a stresszre nagyívben, s úgy maradj!

2009. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia első válaszoló!

Azt hogy érted, hogy meglátszik a gyermekeden?

Bocsi, hogy visszakérdezek, de kíváncsi vagyok, mit értesz ez alatt.

31 hetes km

2009. máj. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

21 éves a fiam, de mindig kicsit érzékeny volt. Az idegrendszere. Depis tud lenni, aggódik érzékenyebb, elsírja magát..kibabaként nehezen aludt el, nehéz volt megnyugtatni.

A lányt nagy nyugalomban vártam, békében, s első perctől nagyon kiegyensúlyozott magabiztos. 19 éves. Biztos alkat kérdése is, de közös a génállományuk, a nevelésük ugye. S baráti kör alapján úg ylátom , a stressz a baba idegrendszerét is megviseli. Nekem is mondta atanárom előre, csak nem hittem.

2009. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló vagyok, és Én is irodai munkát végeztem, elég stresszes is volt, de én már a harmadik hónapban megbeszéltem a főnökömmel, hogy szeretnék dolgozni sokáig. Ő meg biztosított arról, hogy akkor a fent maradt időt nyugalomban tölthessem el. Szóval felettesi részről minden oké volt, de így is ügyfelekkel kellett foglalkoznom telefonon, azt meg úgy oldottam meg, hogy megbeszéltem magammal, hogy semmilyen ügyleten és ügyfelen nem fogok stresszelni. Így is lett és 28. hétig dolgoztam. Akkor is csak azért hagytam abba, mert már nehéz volt a pocim, a bejárást már nem bírtam gyalog, máshogy meg nem tudtam megoldani. Meg persze már kezdtem fáradékonyabb lenni, 1 óra körül éreztem hogy le kellene feküdnöm sziesztázni egyet. Ezt nem tudtam bent megoldani, ezért már táppénzen vagyok azóta.
2009. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem se dolgozz sokáig, amint teheted lépj le. Én 21 hétig dolgoztam, 5 hete vagyok itthon, de ég és föld a különbség. Fizikailag, lelkileg egyaránt. Pedig nekem is "csak" a stressz volt a baj.
2009. máj. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is minél előbb menj táppénzre, a stressz nem tesz jót a manódnak. Most ő a legfontosabb.
2009. máj. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, én is kb az 5. hónapig gondoltam.
2009. máj. 4. 16:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a 33. hétig dolgoztam: irodai munka, rendszeres túlóra, ügyfelek. Korábban elég stresszelős voltam, de a terhesség alatt valahogy nem tudtam magam felhúzni a munkán. Az ügyfelek is máshogy állnak az emberhez, ha pocakja van, a kollégák és a főnököm pedig nagyra értékelték, h' nem kértem külön elbírálást. Az legyen a fő szempont, h' vigyázz magatokra, tehát neked kell érezni. Nálunk az a szokás, h' a hatodik-hetedik hónapig dolgoznak a kismamák, tehát ritka, h' valaki nem veszélyeztetett és mégis táppénzre veteti magát. De ehhez nyilván nagy mértékben hozzájárul, h' nálunk a munkahely figyelembe veszi a gyermeket várók igényeit, ha kérik. Nálam az is fontos szempont volt, h' egyrészt otthon halálra untam volna magam, másrészt szükségem volt arra, h' ne csak a terhességgel kelljen foglalkozni. Illetve az is közrejátszott, h' ezzel a hozzáállással nem lesz gond azzal, h' akkor és abba a munkakörbe menjek vissza, amikor és ahová csak szeretnék. Bocs, h' hosszú voltam.
2009. máj. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem jó hozzáállás a "tegyél mindenkire és mindenre" elv. Rengetegen elmondták már, nálam sokkal okosabbak is, hogy a terhesség nem betegség hanem állapot. Én tanár vagyok, és azonnal kiírt volna a dokim ha kérem (betegségek, korábbi vetélés). Azonban én egy percig sem vágytam arra, hogy otthon üljek hónapokig és csak magammal foglalkozzak. Másrészről lekiismeret is van a világon,és nem hagytam volna ott a kis osztályomat, pedig számtalanszor azt mondom, hogy nem éri meg a kedves szülők miatt.

Én is lenyugodtam, nem húzom fel magam stb. Engem nem gátol semmiben a munkám, és a babám sem a munkámban a 33. hétig fogok dolgozni.

A pénz sem mindegy, bár nem keresek sokat tanárként, de pont ezért igenis számítanak azok az ezresek főleg most, hogy jön a baba, meg újítjuk a házunkat, hogy mihamarabb oda tudjunk költözni. Persze van aki anyagilag is teheti, hogy maradjon otthon.

Mindenkinek a lekismeretére van bízva a dolog, persze ha orvosilag nem indokolt a kímélő üzemmód.

2009. máj. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, most lépek a 23.-ba és még dolgozom. Idáig ált. rendesen bejártam, heti max 1-2 nap voltam itthon, mert az én munkahelyem is toleráns, figyelembe veszik az én szempontjaimat is és nekik és nekem is jobb, ha dolgozom.


Minezek ellenére múlt hétfőn mégis felhúztak és beindultak a keményedések. A doki azonnal rámszólt, hogy most rögtön vegyek vissza, ha nem múlik, táppénz lesz. Azóta napi 3 x 250 mg magnézium és nem voltam bent az irodában, heti 1x fogok bemenni ill. ha muszáj vmiért. Holnap megyek vizsgálatra.


Amúgy stresszes a melóm, de a baba alatt sosem húztam magam, most mégis vmiért kiakadtam.. ill. tudom miért, de tényleg nem jellemző amúgy, kb. 1 évben egyszer történik ilyesmi... azért nem árt odafigyelni, de én most örülök, mert már csak napi 2 volt, remélem marad így vagy akár így sem. Rosszul élném meg a még hátra lévő 4 hónapot, ha ki kéne írni, de ha erre lesz szükség természetesen nem dolgozom majd tovább.


Arra figyelj, hogy ne idegeskedj és ne húzd fel magad. A tested jeleire hallgass, elvileg ezek olyan szabályok, amik tuti bevállnak. Ahogy érzed, ahogy a doki tanácsolja.

2009. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!