Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy minimálbéres 8 órás...

Egy minimálbéres 8 órás bejelentésnél mennyit kell fizetnie a munkáltatónak? !

Figyelt kérdés

A Gyed miatt kérdezem.

Az előző évi fizetésnek adják a 70%-át vagy az ideinek?

Egy hónapra be kell, hogy jelentsenek és én fizetném ki amitt kell.


2009. máj. 4. 13:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Átszámoltam az összegeket: tgyás 60eFt, Gyed 55eFt körül lesz. De megint csak kérdezek: az oké, hogy külföldön voltál, de MO-ról semmit nem kaptál sehonnan (pl. munkanélküli)? Mert ha igen, vagy pl. május-dec között jutalmat vagy bármilyen olyan pénzt ami után eü. járulékot fizettél, akkor annak az összege beleszámít a tgyás, gyed összegébe.


A másik:

A biztosítási időnek folyamatosnak kell lennie, de van egy olyan kikötés, hogy folyamatosnak számít, ha 30 napnál rövidebb megszakítás van benne. E szerint az is elég lenne, ha 2009.06.13-ával jelentenek be. Ezt nektek kell eldönteni, hogy milyen kezdéssel leszel bejelentve. A privát véleményem az, hogy inkább kezdjétek 2009.05.16-al, minthogy valamelyik ügyintéző kötözködjön a 30 napnál kevesebb megszakítással.


A harmadik:

Normál esetben ha 71.500 Ft-al vagy bejelentve, akkor ahhoz, hogy te kézbe kapj 57.815 Ft-ot, a munkáltatónak ez 97.402 Ft-jába kerül. Viszont gondolom nem adsz ennyi pénzt a rokonnak, hogy visszakapj 57eFt-ot, így neked csak a kettő különbözetét, azaz 39.587 Ft-ot kell kifizetned a rokonnak, hogy neki se legyen ráfizetéses a dolog.


Ami még eszembe jutott: Én úgy tudom, hogy se a tgyás, sem a gyed folyósítása alatt a munkáltatónak semmilyen fizetési kötelezettsége nincs állambácsi felé. Szóval ha jól számolom, akkor az egész manőver kb. 120eFt-odba fog kerülni.

2009. máj. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, sokat segítettél.

Május 16-tól szeretném a bejelentést.

Egy hónapra rá pedig gondoltam, hogy elmegyek táppénzre, aminek ha jól tudom az 1/3-át fizeti a munkáltató?!

2009. máj. 5. 19:34
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod :)


A táppénz úgy működik, hogy egy évben 15 nap úgynevezett betegszabadság van. Ekkor az előző naptári év napi átlagkeresetének a 80%-a jár egy napra, ezt a munkáltatónak kell fizetnie neked, ez jár hétvégére is (így fordulhat elő, hogy majdnem annyit fogsz kapni, vagy még többet, mint amennyit akkor kapnál, hogyha dolgoznál, ugyanis a fizetés nem jár hétvégére).


Ha ez letelik, de még mindig keresőképtelen vagy, akkor a 15. naptól az előző naptári év napi átlagkeresetének a 70%-a (vagy 60%-a, ha nincs két éves folyamatos munkaviszonyod) jár majd egy napra (szintén jár hétvégére is), de ezt már nem a munkáltatódnak kell fizetnie részedre, hanem az oep-nek.


Ha a munkahelyed tb. kifizetőhely, akkor továbbra is ők utalják a pénzt a szokott időben, de ők ezt a pénzt majd megkapják az oep-től.


Ha a munkáltatód nem tb. kifizetőhely, akkor az a legjobb, ha begyűjtöd a szükséges papírokat és beballagsz a területileg illetékes oep-hez és te nyújtod be az igénylést. (Elméletileg a munkáltatód köteles 3 napon belül benyújtani helyetted, de nincs semmilyen következménye, ha nem teszi meg. Ezért javaslom azt, hogy te nyújtsd be az oep felé.) Ilyenkor számítani kell arra, hogy az oep-nek 30+16 napja van elbírálni, hogy jogos-e a táppénz, megvan-e minden papír stb. és majd csak utána utalja a pénzt, legkésőbb a tárgyhónapot követő hónap 10-ig. Vagyis általában egy hónap pénz nélkül maradsz. Azt is tudnod kell, hogy ha az oep késedelmesen utal, akkor köteles késedelmi kamatot fizetnie neked, kivéve ha ez 1000 Ft alatti lenne, akkor nem köteles kifizetni a késedelmet.

2009. máj. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hú, ez igen bonyolult. :)

Jó, hogy ennyi mindent tudsz!

Én felét sem értem néha!

Ha még egy kicsit feltarthatlak, akkor összefoglalnád, hogy akkor a szülésig (július 24) mit is tegyek, hogy a Gyedet esetleg előtte a Tgyást megkaphassam?

Május 15-ig van még időm kicsit intézkedni.

Bocsi, hogy ilyen értetlen vagyok!

Úgy látom, hogy te elég jártas vagy ebben a témában!

Nagyon nagy segítség vagy nekem!

2009. máj. 7. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!