Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy minimálbéres 8 órás...

Egy minimálbéres 8 órás bejelentésnél mennyit kell fizetnie a munkáltatónak? !

Figyelt kérdés

A Gyed miatt kérdezem.

Az előző évi fizetésnek adják a 70%-át vagy az ideinek?

Egy hónapra be kell, hogy jelentsenek és én fizetném ki amitt kell.


2009. máj. 4. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem akarlak félrevezetni, de én úgy tudom hogy az előző év átlagát nézik.
2009. máj. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

?????

A GYED jelenleg annak jár, aki az elmúlt két évben legalább 180 napot bejelentve dolgozott és ez a bejelentett munka az igénylés pillanatában is fennáll. Mértéke az igénylést megelőző naptári év átlagkeresetének a 70%-a.

Ezért nem nagyon értem az utolsó mondatod: csak egy hónap hiányzik a 180 napodhoz?

Egy kicsit pontosabb írd le, hogy mi van.

2009. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Bocsi, tényleg elég értetlen voltam.

Megvan a 180 napom, 96e volt a havi fizetésem 2008. májusától. Így ezt nézik a Gyed-nél?

Viszont mivel babát várok elküldtek a munkahelyemről.

45 napig kaptam táppénzt és most május 15-ig munkanélkülin vagyok.

Július 24-re vagyok kiírva a Manóval, addig kellene egy bejelentett munka, hogy biztosan kapjak Gyed-et, ha jól tudom.

Így kicsit érhetőbb?

Tudtok segíteni?

Apukám testvére vállalkozó, ő gondolom be tudna jelenteni és én kifizetném azt amitt neki kell az alkalmazott (én) után.

Ezért kérdeztem, hogy mégis vajon mennyi pénz lehet-e.

2009. máj. 4. 13:59
 4/14 anonim ***** válasza:
kb.50.000 Ft körül van jelenleg amit fizetni kell, de már felesleges kifizetned, mert a tavalyi évedet nézik! De azt tanácsolom beszélj egy profi könyvelővel talán tud segíteni! Mennyi idős kismamma vagy?
2009. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nettó 96e, bruttó 130e-re voltam bejelentve.
2009. máj. 4. 14:00
 6/14 anonim ***** válasza:
14:00 válaszoló vagyok! szerintem már feleslges fizetned, de beszélj mindenféleképpen egy könyvelővel!
2009. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hallottam valami olyat, hogy a szülést megelőző 46 napban biztosítottnak kell lenni.

Július 24-re vagyunk kiírva, a 28. hétben vagyunk.

2009. máj. 4. 14:05
 8/14 anonim ***** válasza:

Jelenleg úgy van, hogy ha az álláskeresési járadék alatt vagy a megszűnését követő 42 napon belül szülsz és a többi feltétel megvan, akkor jogosult lehetsz tgyás-ra. Ha jól számolom, erről lecsúszol.


Ha júliusban szülsz, akkor a tgyás-t még idén igényled, akkor a tavalyi béred a mérvadó. A tgyás-od, kb. 86eFt lesz (adójóváírással).

Ha a szülés előtt 28 nappal megigényled a tgyást (2009.06.26-al), akkor a tgyás-od lejár 2009.12.11-én és akkor ha megigényled a GYED-et, akkor még a tavalyi fizud alapján számolnak. Ha csak a szüléskor igényled a tgyást, akkor lejár 2010.01.08-al, tehát akkor kell megigényelned a gyed-et és akkor már a 2009-es jövedelmed lesz az alapja. A 2008-as bér alapján a GYEd-ed kb. 76eFt (adójóváírással).


Gyakorlatilag akkor mindegy, hogy mennyivel, az a lényeg, hogy be legyél jelentve.


A másik kérdésed:


A 8 órás minimálbér idén br. 71.500 Ft, ebből a melós kézhez kap: 57.815 Ft-ot a havi bérköltség: 97.402 Ft, neked akkor a különbözetet kéne befizetned; részletezve itt tudod megnézni: [link]


Üdv: 13:52-es

2009. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Most néztem, hogy csak májustól volt ennyi a béred. Én úgy számoltam, hogy egész 2008-ban ennyit kaptál.

Ha leírod, hogy 2008 jan- máj között mennyit kaptál, akkor korrigálom az összegeket.

2009. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

2008.május 5-én jelentettek be, előtte Angliában voltam, így az más dolog, ezért írtam májustól.

Nagyon rendes vagy, sokat segítettél!

Ha most (május 16.) bejelentenek akkor igényelhetem a Tgyást?

Abban még légyszi segíts, hogy a kb. 90e és a 71e különbözetét kell kifizetnem vagy a kb. 90e és az 57e?

Bocsi, hogy ilyen értetlen vagyok, de nem igazán vagyok jártas az ilyen dolgokban!

A könyvelőmmel beszéltem, de ő ebben a témában azt mondta, hogy nem tud segíteni (Gyed, Gyes).

2009. máj. 4. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!