Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzes kismamik! Aki...

Táppénzes kismamik! Aki maszeknál dolgozik, mhelye nem tb -kifizetőhely:a betegszabit követően ugyanúgy csak leadtátok havonta a tápos papírt a munkáltatónak, nem kellett semmilyen papírt kitölteni a táppénz igényléshez?

Figyelt kérdés
Ugye az egészet a könyvelő intézi? Július 9-től vagyok táppénzen,még semmit nem kaptam. Ha a tápos papírjaimat elküldte a könyvelő,de az ügyintézéshez szükséges papírokat nem,akkor azt már jelezte volna felém az OEP?
2010. szept. 3. 07:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Kezdek kétségbe esni,december 5-re vagyok kiírva,ami azt jelenti,h november elején max meg kellene venni a dolgokat a babának(ami még nincs),de csupán a párom fizetéséből egyre nehezebb minden.
2010. szept. 3. 07:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, a munkahelynek kell leadni a tp papírt, mindent ők intéznek. És nem akarlak elkeseríteni, de én is több mint két hónap után kaptam meg az első táppénzt és nagyon sokan rajtam kívül. ennyi az átfutási idő.

ha valami zűr lenne, akkor a munkahelyedet kéri fel az oep hiánypótlásra, őket kérdezd meg. ha nem kaptak felszólítást nem tudsz mást tenni, mint türelmesen várni az utalást.

2010. szept. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, én ugyan állami cégnél dolgozom, de nem ettől függ hanem, hogy ha 100 fő alatti a cég létszáma nem lehet kifizetőhely. Ahol én dolgozom is sajnos ilyen! :(

A táppénzes papírt Neked kell leadnod a munkahelyedre, Nekik 3 napon belül továbbítaniuk kell az OEP felé! Innentől kezdve ahogy beérkezik hozzájuk a tp-s papír 22 munkanap áll rendelkezésükre, hogy kifizessenek! Amennyiben ezt a határidőt átlépik késedelmi kamatot kell fizetniük (természetesen csak abban az esetben ha minden papír a rendelkezésükre állt az elbíráláshoz!)

Neked nem kell semmilyen papírt intézned -a táppénzes papíron kívül- az a könyvelő feladata! De ha már július eleje óta tp-n vagy akkor talán az OEP-nél érdemes lenne érdeklődni, hogy azóta miért nem kaptál semmit!

Valóban elég fura ez a rendszer, nem is értem, hogy ezt hogy gondolják, én is meglepődtem, hogy addig amíg nem utalnak az ember hogy éljen meg manapság egy fizetésből!


Boldog babavárást!!!

2010. szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én június 14 óta vagyok táppénzen, és még nem kaptam egy forintot sem sajnos. 2 hetente adom le a könyvelőnek a táppénzes papírt, neki 5 munkanap áll rendelkezésére, hogy azt továbbítsa az OEP felé. Az OEP-nél 26 munkanap az elbírálás, és elvileg utána folyósítják. Én felhívtam őket, mert elég gáz, hogy lassan 3 hónapja nem kapok pénzt, erre azt mondták, hogy még nem érkezett be csak az első 14 napra szóló papirom. Azonnal rohantam a könyvelőhöz, de ő meg tudta mutatni, az ajánlott feladásról szóló dokumentumot dátummal. Tehát ő időben feladta, csak a tetű OEP ül a papirokon. Olyat még nem hallottam, hogy valakinek kamatot fizettek volna, olyat viszont igen, hogy valaki 5 hónap után kezdte el kapni. Én is ebből a pénzből szándékozom megvenni ami kell a babának. Elég szomorú, hogy megtehetik ezt ma Magyarországon!
2010. szept. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én most 29 hetes kismama vagyok, április 15.-től vagyok tp-en, és nov.27.-re vagyok kiírva. Az én munkahelyemen sincs kifizetőhely, de én személyesen viszem be a tp-es papíromat a tb-hez, mert így sokkal gyorsabb, mint ha a munkahelyem csinálná a dolgokat. 2 percbe sem telik, és igaz, hogy csak pár nappal elöbb van meg, de az is valami. A munkahelyemen csak tököltek vele. Az átfutási idő a Tb-nél pedig 21 munkanap a leadástól számítva. 21 munkanapon belül el kell, hogy utalják a pénzedet.
2010. szept. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kiderült:aug.25-én elküldték az előző bejelentett lakcímemre,onnan a posta vissza az OEP-nek,majd ezután küldik a valós címemre...
2010. szept. 9. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!