Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy kicsit több a magzatvizem....

Egy kicsit több a magzatvizem. (AFP 0,9, ez még jó, azt mondta a dokim. )20 hetes vagyok, szerdán kellene mennem magzatvízvételre, javasolta, csak megnyutatásképp, nem feltétlen. Menjek vagy ne?

Figyelt kérdés
2008. márc. 17. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a dokid szerint az eredmény JÓ, akkor nem értem, miért kellene "megnyugtatásképp" kitenned magad ilyen beavatkozásnak, aminek ráadásul vetélési kockázata is van. Ha "nem feltétlen" kell, szerintem ne menj!
2008. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval. Én csak akkor mennék, ha a doki azt mondaná, hogy mindenképp muszáj.
2008. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0.8-tól 3-ig jó úgy tudom.A tied az jó még.De én viszont elmennék.A vetélési kockázat kicsi és hozzáértő emberek dolgoznak ott.Biztos ami biztos.
2008. márc. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogyha jó az eredményed, és a genetikain sem láttak semmiért minek alarsz azon izgulni, hogy vajon beleesel e az 1-2 % vetélésbe?Sosem bocsátanád meg magadnak.indokolt esetben aláírom, hogy persze menni kell, de most...minek???

19 hetes kismami

2008. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A több magzatvíz lehet gond, nem az AFP (bár azért ez is közel van a határhoz).


Köszönöm a válaszokat :-)

2008. márc. 17. 14:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is több a magzatvizem,de a doki azt mondja semmi baja a babának.Én erősködtem,hogy hátha kéne még vmi vizsgálat,de nem akar tovább küldeni,azt mondja értsem meg,hogx a baba tök rendben van,és az esetek 60/ban tán sosem derül ki miért volt vkinél több magzatvíz.Aztán anyum mondta hogy mikor engem várt neki is több volt a magzatvize,és a barátnőm anyukájának is mindkét lányával több volt a magzatvize.Mindnyájan ma egészséges felnőttek vagyunk...Bennem is azért bujkál a kisördög,de bízok az orvosmoban,végülis ő az orvos..
2008. márc. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem is több volt a magzatvizem és eddig minden barátnőmnek :) Én is izgultam, de teljesen normalizálódott, ahogy nő a baba, főleg! Az is számít mennyi éves vagy, ha közel a 35-höz, akkor talán azért ajánlotta az orvos. Engem nem küldött el, de én elmentem egy genetikai UH-ra au istenhegyi klinikára. Itt nagyon profi genetikusok dolgoznak. Mindent megnézek nagyon alaposan. Sajnos ebben nem lehet tanácsot adni, mert ez a te életed, a te babád. De ne aggódj, beszélj újra az orvosoddal és kérdezz rá, mit miért. Inkább 100x kérdezz, mint gond legyen. De ne aggódj, minden rendben lesz!!!!

2008. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Semmiképp ne aggódj, nagyon sok esetben nincs meg az ok, hogy miért több a magzatvíz. Nekem is kicsit több, ráadásul ezt egy vizsgálatból nem is lehet kijelenteni, csak ha egymás után többször is azt látja a doki, akkor lehet egyértelműen kijelenteni. Nekem is több egy kicsit (felső határhoz közeli) engem is szúrni akartak, de nem vállaltam be, hanem elmentem a Magzati Diagnosztikai Központba, ahol egy quartett-tesztet csináltak (vérvétel). Mivel ennek jó volt az eredménye, a dokim nem is javasolta a mintavételt. Mondjuk nekem az afp-mel nem volt gond (1,0 volt), de az nem is alap.
2008. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!