Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olvastam itt több helyen,...

Olvastam itt több helyen, hogy sok terhesnek van gombás fertőzése. Olyankor lehet nemi életet élni?

Figyelt kérdés
21 hetes vagyok, tavalyi vetélés és rossz helyen fekvő lepény miatt mi eddig nem éltünk, de most már kezdenénk, mert minden rendben. 12. hét óta kétszer is kaptam kúpot, kenőcsöt gomba miatt. Pici viszketésem most is volt,semmi más tünet, Canesten kenőcsöt használtam (erre dokim azt mondta, nyugodtan használhatom), most úgy érzem, rendben vagyok. De nem tudom, merjek-e már szexelni, félek, nehogy mégis valami baj legyen.
2008. márc. 17. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a doki nem tiltja a szexet, akkor szerintem nyugodtan. Esetleg a fertőzések elkerülése miatt használjatok óvszert.
2008. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is folyamatosan gombás fertőzésem van, és én is canestennel kezelem. Nekem a dokim azt mondta, hogy nyugodtan lehet szexuális életet élni, csak a partner nemi szervét is gondosan be kell kenni canestennel.

25 hetes kismama

2008. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gomba makacs dolog, én azt mondanám, ha mindenképp szeretnétek addig együtt lenni,használjatok óvszert,míg meg nem bizonyosodsz a gyógyulásról.Mert ide-oda adogathatjátok egymásnak,lehet kezeled a párod is(vagyis ő magát:-))de inkább gumi,így könyebben megszabadulsz a gombától.
2008. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha elmúlt akkor lehet nemi életet élni, de ha még nem teljesen akkor vagy óvszer vagy várjatok még elmúlik, mert könnyen visszafertőzhetitek egymást. A babának nem lesz baja ha nincs nyitva a méhszáj.
2008. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is sokszor volt az előző terhességem alatt.

Azt mondta a doki,hogy nem ajánlatos a nemi élet,tovább terjedhet a fertőzés,és koraszülést okozhat.Ki kell kezelni rendesen,és pár hetet várni tünetmentesen.

Zárt méhszájjal is felfertőződhet,és akkor veszélyben lehet a baba is.Azt meg ugye nem is lehet vizsgálat nélkül tudni,mikor nyílasz ki.

Szerintem semmiképp ne hagyd kezeletlenül,még ha csak kicsit is érzed,mert baj lehet.És ugye nem véletlen az sem,hogy szülés előtt mindenképp kezelendő,mert megfertőzné a babát.

Jó egészséget,boldog babavárást.

2008. márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja,és szerintem eléggé kellemetlen is úgy a szeretkezés nem?

Legalábbis a beteg félnek.

Gondolom a párod megértő,elvégre az ő gyereke is.

Előző hozzászóló.

Üdv

2008. márc. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!