Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki van mellette, és ki ellene?...

Ki van mellette, és ki ellene? Szolárium terhesen.

Figyelt kérdés

Én egy szépségszalonban dolgozom,nálunk a legújabb egézséges 0.3-as csövek vannak.AMI nem káros,nem éget meg....és még sorolhatnám mennyi mindenben különbözik a régi csövektől.

Rengeteg ismerős,vendég járt/jár terhesen is,vagy úgy h letakarják a hasukat,vagy még azt sem.Ők az orvosuktól kérdezték meg és nem tiltották meg nekik.

Én még nem voltam dokinál.Második babánk lesz,most vagyok 5hetes.Először csak két hét múlva megyek,akkor akarom ezt a szolis dolgot is megkérdezni.

Első gyerekkel nem jártam szoliba,úgy is néztem ki mint egy hulla,ráadásul szőke is vagyok,nagyon sápadt voltam.

Nem arról beszélek h hetente többször mennék-mint ahogy eddig h 3szor is bementem,hanem mondjuk egy héten egyszer,csak h ne legyek nagyon sápadt.

Úgy gondolom nem árthat.Mint ahogy a hajfestés sem árt,hiába mondják-hisz fodrász vagyok.És a műköröm sem.

Nem vagyok cicababa.....ha ez jönne le a szőke haj,műköröm,szoli hármasból,csak egy magára adó fiatal,vagány anyuka,aki nem akarja magát úgy elhagyni mint az első terhesség idején.Ugyanis akkor mindentől féltem,most viszont úgy gondolom h szerintem Rubint RÉka sem a napon barnult a terhessége alatt!!!!

Ja!Normális válaszokat várok.Köszönöm.


2011. okt. 21. 18:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is szoktam szolizni, hetente-kéthetente egyszer. Semmi bajom tőle. Arra viszont figyelni kell, hogy terhesen érzékenyebb a bőr, és a védelmi rendszere is gyengébb. Figyelni kell, hogy hogyan reagál a bőröd.

Az én bőröm is hófehér lenne ha nem szoliznék néha.

2011. okt. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Én ellene vagyok - pedig amúgy szolizok alkalmanként.

Azért mert, egyáltalán nem hiszem el hogy nem káros ez a cső - ha már pedig feltételezem hogy igenis káros, akkor más az ha magamnak ártok vele és más ha épp valaki lakik a pocakomban

- ezen kívül nem tesz jót a nagy meleg, egy-két perc meg nem ér semmit

- ezen kívül szerintem zavar(hat)ja a bebát az UV fény vagy a nagy fén úgy egyáltalán


Mivel NEM tudom és nem mondta el egyértelműen senki,hoyg mi történik odabent a babával míg esetleg a kismama szolizik, ezért én ellenzem.

Az hoyg itt meg ott ezt vagy azt írják, meg a gyártó ezt mondja, meg a szomszéd azt mondja az nekem KEVÉS ahoz hoyg meggyőzzön.


Egyébként semmi bajom a szolival, ha nem vagyok terhes.

2011. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Most megint le leszek pontozva, de nem érdekel.

Röhejesnek tartom, hogy ha pl egy kismama elszív egy szál cigit, azt megkövezik. Viszont ha szolizik, hajat fest, körmöt lakkoz, iszik, arra mindenki azt mondja, hogy rendben van, holott sok orvos szerint károsak ezek is. Persze jó eséllyel semmi bajt nem okoz, ahogyan 1-2 szál cigi sem, de előfordulhat hogy baj lesz.

Na most ez azért ellentmondásos, mert szerintem sokkal könnyebb megállni, hogy ne szolizz, mint pl egy dohányosnak letenni a cigit.

Mielőtt bárki nekem esne, nem cigizek, csak mindig felháborít az igazságtalanság.

18 hkm

2011. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Egyetértek az útólsóval.

Ilyen meg olyan biztonságos a cső,ugyan.Én biztos nem kockáztatnék,nekem a babám egészsége fontosabb lenne mint a szolárium.Én mikor terhes voltam a napra se nagyon tudtam menni,mert rosszul voltam így mindig árnyékot kerestem.

2011. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%
Ja és Rubint Rékát szerintem inkább hagyjuk.
2011. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Ellene vagyok, de ez téged befolyásol? Nem hiszem (:
2011. okt. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Én is ellene vagyok. A dokimban jobban megbízok, mint egy kozmetikusban, vagy egy szoli üzemeltetőben. Ő pedig azt mondta, hogy LEHET nem lesz baj, de terhesség alatt nem tudni, hogyan reagál a szervezet, és előfordulhat, hogy vetélés lesz a vége.


Minimális az esélye, de még ha millióból egy is, aki így jár, én biztosan nem kockáztatom a babámat azzal, hogy esetleg én leszek az az egy.

2011. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsónak:igen befolyásol,mert kíváncsi vagyok ki mit mond.

De persze így h sokan ellene vagytok,biztos az lesz az első h megkérdezem a dokit ő mit mond.Az biztos h a hajfestéstől sosem féltem,sőt ezzel dolgozom.A műkörömtől semmi pénzért nem válnék meg.És biztos h nem káros ez sem,mint ahogy még sok más sem káros,csak mindenki fél.Ismerek olyat aki végig cigizte mindhárom terhességét sőt úgy szoptat már egy éve,és mind a három gyerek egézséges.

2011. okt. 21. 21:08
 9/19 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek,bocs...
2011. okt. 21. 21:09
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ellene vagyok mindenkepp. Ellenerveket hoztak fol elottem is, de a neten is talalsz boven. Illetve, egy lelkiismeretes, nagy szaktudassal rendelkezo profi orvos SOHA nem fogja azt ajanlani egy kismamanak, hogy szolizzon.
2011. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!