Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki ugyan így járt?...

Volt aki ugyan így járt? Többi lent

Figyelt kérdés

Ma voltam védőnőnél +12 kg-nál tartok sajnos(nem híztam, amíg nem szedtem a MagneB6-ot, most adtak másik magnéziumot a hízás miatt), sószegény diétára fogott, mert nagyon vizesedek. Azt mondta, hogyha nem javul a vizesedés, és ilyen ütemben hízok, sőt a vérnyomásom is emelkedne be kell feküdnöm a kórházba.

Volt aki járt így? Mi lett a vége?? Nagyon nem szeretnék kórházba kerülni...:(

24hkm.


2011. okt. 4. 13:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A súlyod nem is olyan érdekes, de ha a vizes vagy és azért nagy a súlyod, az már probléma. Nem venném félvállról a védőnő tanácsát. Azért kell nézned a vizességed és a vérnyomásod, mert kialakulhat a terhességi toxémia, és az már nem vicc. Én is feküdtem kórházban a végén, de már nem bánom. Akkor persze én is hadakozni akartam ellene, de a gyerek egészsége a fontos, és persze az csak úgy érhető el, ha a kismama is az.

Minden nap nézd a vérnyomásod napi háromszor. Reggel, délben és este. Nézd, hogy mennyire vizesedsz. Valamennyi sóra azért szükséged van, ezt már nem a védőnővel beszélném meg, hanem egy jó orvossal, de nem nőgyógyásszal,hanem belgyógyásszal.

Még egyszer mondom, nem a súlyod a probléma csupán, és a védőnőd sem ezért figyelmeztetett.

Figyelj oda magadra és minden rendben lesz. Ne hadakozz mindenáron a kórház ellen, ha mégis menni kell. Akkor ott leszel biztonságban a picivel.

2011. okt. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Éehet nem is kellene írnom, mert az enyém elrettentő példa, és nem szeretnék rád ijeszteni! Én kb. a 24-25.-ik héttől vizesedtem, nekem csak 9 kilóm volt pluszba, azt is sokalta a védőnő, doki nem! Nekem a dokim csak figyelmeztetett, hogy a vérnyomást figyelni kell! De nekem alacsony volt, túl alacsony is, mindig 100 alatt mértek! 31.-ik héten egyik napról a másikra felment a vérnyomásom, pedig lőtte 2 nappal voltam védőnőnél vérnyomás, vizelet nézésen, előtte nap pedig a dokinál és ultrahangon! Minden okés volt! elment egyik napról a máskra, de azt is lehet mondani, hogy egyik óráról a másikra a vérnyomásom, ami addig 100 alatt volt, az 180 lett! Gyors ügyelet, vizeletet néztek, tele volt fehérjével, rossz volt az nst, így sűrgősségi császár, és koraszülés! Úgyhogy nem mond hülyeséget a védőnő! Remélem, nem lesz gond, de vigyázz magadra!
2011. okt. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok! Akik itt az írták, hogy hülyeséget mond a védőnő, azok szerencsések, és biztos nem volt gondjuk! De én tudom, min mentem keresztül, és nem kívánom senkinek! Mindig mérges voltam a védőnőmre, hogy miért mondja, hogy sok a hízásom, amikor más többet is hízik! De rájöttem én is, hogy a víz miatt mondta! Attól függetlenül ne stresszelj, igyál sokat, sétálj sokat!!!
2011. okt. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Mérem a vérnyomásom minden nap, ma teljesen jó volt, tegnap volt 135/65 a pulzusom meg 95.. Ez sok? Mert én már annyi mindent olvastam, nem tudok kiigazodni..:( Sokszor kiírja az E betűt a pulzusomra, olyankor újra mérem, de akkor is csak azt írja ki... Olyankor olyan rossz lenne?

2011. okt. 7. 16:36
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a kismamáknak magasabb a pulzusuk, ne ijedj meg. Rendszeresen mérj, és konzultálj orvossal védőnővel, mondjuk a háziorvosoddal is kellene, mert a nőgyógyászok inkább a terhességeddel foglalkoznak döntően. Így nem lesz baj meglátod.
2011. okt. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti koraszüléses vagyok! Nekem amikor vízesedtem, azt mondták 140 felett van baj, de nem tudom, ez igaz-e, mert nekem nem volt átmenet, nagyon alacsonyról hirtelen nagyon magas lett!
2011. okt. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!