Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki ugyan így járt?...

Volt aki ugyan így járt? Többi lent

Figyelt kérdés

Ma voltam védőnőnél +12 kg-nál tartok sajnos(nem híztam, amíg nem szedtem a MagneB6-ot, most adtak másik magnéziumot a hízás miatt), sószegény diétára fogott, mert nagyon vizesedek. Azt mondta, hogyha nem javul a vizesedés, és ilyen ütemben hízok, sőt a vérnyomásom is emelkedne be kell feküdnöm a kórházba.

Volt aki járt így? Mi lett a vége?? Nagyon nem szeretnék kórházba kerülni...:(

24hkm.


2011. okt. 4. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ezek a védőnők... Szerencsére nekem ne adott tanácsot, mert tudta, hova járok terhesgondozásra és, hogy orvosok a szüleim. Ne félj, a lényeg, hogy az orvosodra hallgass. A kevesebb só is megoldás, esetleg kevesebb szénhidrátot (mint pl. cukor, pékárú, édességek) egyél. Nem olyan sok az 12 kg, mert minden szervezet és kismama más és más. Ha nagyon vizesedsz, nem túl jó, de lehet, hogy te sokkal hajlamasabb vagy rá. Vagy találtak fehérjét a vizeletedben? Az már veszélyes. Persze, a megbizható vizelet vizsgálat eredmény a laboré, a védőnős csíkos teszt nem az, max. arra jó, hogy elküldjön laborba, ha valami olyat lát. Miért szedsz magnéziumot? Nem lehet kihagyni? Nem elég a terhesvitamin? Mert, ha nincs különösebb probléma, akkor a vitamint helyett ehetnél olyan ételeket, amelyeknek magas a vastartalma, sokkal egészségesebb. (Hajdina, gránátalma/lé, alma, stb.)

És persze, lehet, hogy azért is vizesedsz, mert most melegebb napok vannak.

Ne aggódj, nincs nagy baj. És konzultálj a dokiddal.

2011. okt. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem talált semmit a vizeletemben, de nagyon rám ijesztett.. Keményedésre, görcsökre szedem a magnéziumot, ha abbahagyom begörcsöl a hasam.. A terhesvitamintól hányok, eszek nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget, de a magnéziumot nem hagyhatom el:(


Köszönöm a válaszod:)

2011. okt. 4. 20:36
 3/16 anonim ***** válasza:

18 het, +9kg

egy szót se szolt

amugy sajnos nekem nem viz, hanem hájacska :( (még becézem is :S)

a vernyomasod olyan 10-el mindenkeppen fog emelkedni, _mindnekinek_ emelkedik, nekem 90-100as a vernyomasom, terhesseg alatt felmegy 110re, tok termeszetes dolog.

ne hagyd, hogy ijesztgessen

ertelme nincs, ha stresszelsz.. a dokidra hallgass!

2011. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!

De attól még sajnos sok ez a 12 kg..:(

2011. okt. 5. 08:27
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességem 18. hetétől kezdtem vizesedni, akkor jártam +9 kg-nál. Aztán bármit csináltam, nem ment le soha teljesen a víz, hozzáteszem, nálam csak a dokimat érdekelte, a védőnő elbagatellizálta. Heti 2 gyümölcsnapra fogtak, de ezt nem nagyon tudtam tartani. Depis voltam a kinézetemtől, és inkább mindent megettem, ami elébem került. A borzasztó vizesedés ellenére nem volt fehérje soha a vizeletemben, és a vérnyomásom is csak az utolsó héten ment fel, gyógyszerrel lehetett uralni akkor is. 41 hétre indították meg a szülést, tulajdonképpen csak azért, mert én már nagyon szenvedtem magamtól, és kezdett a lepényem is baromira elöregedni. A kisfiam egészségesen született, normál súllyal, az én hízásom a végére (vízzel együtt) +25 kiló volt. (Szülés utáni napon 10 kilóval voltam könnyebb!) Engem is riogatott a dokim a kórházi befekvéssel, de nem került rá sor, csak a túlhordáskor. Szóval nekem szerencsém volt, és most másodszorra igyekszem is elkerülni ezt az egészet, ameddig csak lehet. Utáltam magam, a terhességet, pedig csak magamnak köszönhettem, hogy úgy néztem ki, ahogy. Ne parázz, kicsit jobban figyelj oda, esetleg mozogj többet, ha teheted. Drukkolok!
2011. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tornáztam, amíg lehetett, de aztán egyik éjjel többször is begörcsöltem és azóta ágyhoz vagyok kötve, mondjuk nem tartom be, van dolgom bőven itthon..(legalább is a doki azt mondta, hogy vécére mehetek ki, fürdeni és enni) Zárt a méhszájam ezért nem fektetett be, úgyhogy a mozgás kilőve. Az evésre odafigyelek, remélem javul a helyzet és már nem sokat fogok felszedni, nem akarok még dagadtabb lenni:( Köszönöm mindenkinek!
2011. okt. 6. 13:24
 7/16 anonim válasza:
100%
Nem hiszem, hogy komoly problémád lenne. Magnéziumot nekem is végig kellett szednem, mert állandóan begörcsölt a vádlim. A hízás pedig nem olyan nagy, mint ahogy a védőnőd állítja. Én 22 többletkilóval mentem be szülni, és 12 le is ment rögtön. Kisfiam most egy éves és már csak 2 kg felesleg van rajtam (még szoptatok). Viszont ha a doki azt mondta, hogy feküdnöd kell, akkor tényleg pihenj, nehogy valami komoly baj legyen.
2011. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
próbálj megnyugodni. Tényleg nem sok (főleg ha nem is látszik) a 12kg. Nekem is volt ennyi, ha nem több. A görcsről meg annyit, hogy nekem a védőnőm (első terhességnél) minden alkalommal megjegyeztem milyen kemény a hasam. Szoktam görcsölni? Igen. Az nem jó, ne stresszeljem magam, pihenjek sokat. Ez volt a válasz. Én meg éltem a kis életem. Nem sportoltam, de állandóan sétáltam. Nem tudtam megülni a helyemen. Több km is egy nap. Aztán jöttek az nst-k. Az első alkalommal rögtön 2X csinálták, mert olyan rossz lett (később tudtam meg, hogy a rossz alatt azt értették, hogy erősek voltak a fájások). Aztán rá egy hétre már azt közölték, hogy na akkor több mint valószínű bent kell maradnom, mert mindjárt szülők. Én meg a képébe röhögtem a szülésznőnek. Egész eddig a pontig azt hittem ez természetes fájás. Meg kellett várni az orvost az eredmény miatt. Mikor közölte a szülésznő, hogy mit reagáltam a hírre. Mire elmagyaráztam nekik, hogy én nem érzek semmi különöset, már a 30. héttől vannak ezek a fájások. Ekkor megvizsgált a doki, mivel zárva volt a méhszáj, és elhitték, hogy számomra ez nem újdonság végül hazaengedtek. Aztán rá egy hétre mentem a harmadikra. Ahol megint 2X végezték el a vizsgálatot, hazamehettem. Rá 2 napra szültem meg. A keményedések miatt én is szedtem a MagneB6. Nem sokat használt. Második terhességemnél már a 27-28. hétnél kezdődtek a fájások sokkal durvábban. Megijedtem itt már én is, hogy 30. hétre meg fogok szülni. Itt hívtam telefonon egy szülésznőt, aki rendes volt és utána járt mit lehet még csinálni a MagneB6-on kívül (jött a karácsony). Ekkor tudtuk meg egy doktornőtől, hogy nem jól szedem a vitamint (azonos óraközönként kell szedni). Végül 1 héttel előbb szültem csak meg. Itt már mondjuk 35 héttől egy újnyira nyitva volt a méhszájam. Ja és hozzáteszem hogy közölték velem, hogy az állandó fekvés épp ellenkezőleg hat. Nem szabad folyamatosan feküdni. Csak a görcsöknél pihenj le egy kicsit, és mozgásnak sokat sétálj (hátha könnyebben is fogsz tőle szülni). Én viszont nem vizesedtem, arra sajnos nem tudok mit mondani. Majd azért írd meg mi lett a vége.
2011. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

:D

első terhességem: induló súly 58 kg, vége 74, baba 2,5 kg, szülés után rögtön a súlyom: 63 kg, fél évvel később 50 kg.

második terhességem: innduló súly 52 kg, vége 75 kg, baba 3,3 kg, szülés után rögtön súlyom: 66 kg, most 4 hónapos a babám és 52 kg vagyok, tehát lement mind, ami a másodikkal feljött.

szóval 16 és 23 kg pluszok, szinte mind víz volt, vérnyomásom normális maradt, pisim rendben volt. védőnőm sosem szekált.

2011. okt. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!:)

Most magnesii citrici-t írt ki a dokim, arra váltottam.:))

2011. okt. 6. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!