Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a teendő, ha sok a víz?

Sz.mse kérdése:

Mi a teendő, ha sok a víz?

Figyelt kérdés

Most járok a 35. hétben, s eddig nem igazán volt gondom a vizesedéssel. Azonban hetente járok a védőnőhöz, s 1 hét alatt 4 kg pluszt mért, de érzem a kezeimen is mint kis lufik feszülnek ha ökölbe akarom szorítani, illetve a bokámon is látom, hogy nagyon vastagok.

Ugyanakkor a víz okozza, hogy már második napja fáj a fejem is?


2011. szept. 27. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Anyit tudok hogy sómentes spec. diétát kell követni.

többet mondhat a háziorvos v.a terhesgondozást végző nőgyógyász.

2011. szept. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ebben a két napban mérték a vérnyomásod? El kellene menni ellenőriztetni, ha nem. Vizesedés és fejfájás lehet toxémia előjele. Egy vizeletvizsgálat sem árt.
2011. szept. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen hihetetlen, de fontos, hogy sok vizet fogyassz! Ez segít.
2011. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nos a vizeletemet mindig nézi a védőnő, s eddig az rendben volt. A vérnyomásom azt pont a tegnap mérte akkor 130/80 volt. Nem eszem sósan, sőt inkább már azt mondják sótlanul étkezem. Most kezdtem el szedni a magneb6-ot, s iszom a csalánteát is remélem ez segít.
2011. szept. 27. 09:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Naponta mérd meg a vérnyomásod és ha elkezd felszaladni, azonnal szólj a dokinak! Ez a 4 kg nagyon sok egy hétre. Beszélni kéne a nődokival szerintem.
2011. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sumergo ***** válasza:

Kegyetlenül elkezdtem én is vizesedni, só nélkül is, napi 3-3,5 liter folyadékkal. Itt olvastam, hogy az alma segít, igaz napi 5-öt írt valaki, hát én naponta 2-t eszek kb. 1 hete, és nagyon látványosan kevesebb víz van a bokámon, és kezemen!


34+1 hkm

2011. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Almából ne is egyél többet, mert utána meg szorulásod lesz és a végén megindul a szülésed a wc-n erőlködve.
2011. szept. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!