Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiirtak táppénzre, mi a teendő?

Kiirtak táppénzre, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap töltöttem a 27-ik hetet. Elmentem táppénzre,de nem tudom ,hogy mi a teendö az igazolással. Első gyerekemet várom és nem tudom,hogy hogyan müködik ez a táppénzes dolog. Odaadtam a fönökömnek,azt mondta,hogy Szerinte menjek vissza a dokihoz, zárassam le a kéthetes papírt mert azt neki kell kifizetnie és kérjek másikat. Majd csak azt küldjük el a TB-nek. azt sem tudta,hogy a papírt Neki, vagy Nekem kell elküldeni a TB-hez. Akkor mi lessz azzal a 2 héttel, hogyan lessz elkönyvelve? Kérlek segítsetek,mert fogalmam sincs hogy mit tegyek !
2011. aug. 4. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is, kismamáknál már az első naptól ahogy táppénzre veszik, már NEM a munkáltató fizet (január 1-től). Az első papírt elméletileg 3 hét után szokták kiadni ( valahol 1 hét), aztán 2 hetente végig. Neked ezt a papírt, amit az orvos ad, a munkahelyedre kell bevinni, amit nekik kell tovább küldeni, nem neked. Remélem segítettem. Mert nálam ez így van, én is táppénzen vagyok. Sok boldogságot.
2011. aug. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. 12 hetesen elmentem veszélyeztetett táppénzre, azt kifizette . Nem neki kellett volna kifizetnie ??? Azt sem tudja, hogy müködik és szerintem a könyvelője sem .
2011. aug. 4. 17:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem neki kellett volna. De örülj neki, mert ő 70%-ot fizet az állam meg csak 50-et sajnos. Mond meg neki, hogy a papírt neki kell elküldeni.
2011. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!