Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes kismamik hogy vagytok...

Kerria kérdése:

30 hetes kismamik hogy vagytok? Én tegnap jeleztem a Férjemnek, hogy már csak 10 hetünk van hátra :D

Figyelt kérdés

Nem gondoltam, hogy valaha ezt mondom, de úgy elszaladt ez az idő, hogy csak na. Nemrég még aggódtam (5 hónaposan), hogy nincs pocakom, most már van, és napról napra kerekebb :)

Ti hogy vagytok ezzel?

- jól vagytok, hol szültök majd?

- sokat rugdos a baba?

- nevét kitaláltátok már?


2011. szept. 23. 09:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én 27 hetes vagyok, és pont ezen agyaltam!

Hogy "pár" hete még azon izgultam,hogy teljen már el a 12 hét, meg hogy érezzem már végre ahogy rugdos stb.

Szerintem az elején megy lassan az idő!

Jól vagyok, bár aludni nem igazán bírok. Nem tudom mitől. Elalszom időben, aztán 1 óra körül felébredek és elkezdek minden hülyeségen agyalni. Bár szerencsére vissza bírok aludni. Edződöm!:)

Nevünk még nincs. Kisfiút várunk és nagyon-nagyon kevés fiú név tetszik. Konkrétan 3!:))

De a szobája már kész van, illetve holnap felkerül a pár csík dekortapéta és kész lesz. Babakocsi van, babaruha már most rengeteg, szerintem felét rá sem fogom tudni adni. De még sok minden hiányzik. Egy hét múlva megyek táppénzre, lesz időm beszerezni!

És ti kedves kérdező! Hogy álltok? Hiányzik még valamitek?

2011. szept. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én 29hetes vagyok, és így a vége felé tényleg gyorsabban megy az idő. Bár már így is nagyon várom a végét :D

Elég sokat mocorog, azt imádom. A szobája nagyjából megvan, a ruhák nagy része is, bár hiányzik még 1-2 darab.

2011. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nálunk a babaszoba félig van kész, ki van festve , de még dekorálni akarom. Babaruhából annyit kaptam, hogy nekünk már venni sem kell ;) babakocsit, és a babahordozót is megörököltük. Kaptam pólyát is, most ezen agyalok, mert én nem akarom használni... de végülis majd a babára bízom, ha nagyon fázós lesz, akkor ráadom.

Több helyen olvastam, hogy a fürdetőállványos kád a praktikus, így lehet ebből ilyet veszünk.

Szó ami szó, még van pár feladat hátra, de úgy érzem mire kell mindennel megleszünk. :)

Alvás: azzal sajnos én is küzdök, a sok pisilés miatt, meg aztán valahogy Babóca hajnalban kel és olyanokat rendezkedik, hogy sokszor már azon agyalok, ha elalszom reggelre eltűnik a hasam, mert a hátamra pakolja :)

Hát nagyjából ez a szitu velünk, december 6.-ára várjuk, kislánynak mondják az eddigiek alapján, így mi a Tünde név mellett döntöttünk.

2011. szept. 23. 10:00
 4/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

én december 8.-ra vagyok kiírva és már nagyon várom hogy kibújjon a baba:) Emlékszem én is ki voltam akadva a 18. hét körül hogy még mindig nincs igazi pocakom,na de most...mások azt mondják,hogy ekkorával mentek szülni:)) Nekünk már csak apróságok hiányoznak,lassan majd azokat is beszerzem. Ti keményedtek? Vannak már jóslók? Én néha érzek keményedést. Könnyű szülést mindenkinek:-)

2011. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én most töltöttem a 31.hetet,most már nagyon jól érzem magam ,hogy elmúlt a parlagfű allergiám,nagyon sokat szenvedtünk miatta nem szedhettem semmit és a homeopátiás szerek nem segítettek,2 hónapja nem aludtam éjszaka szinte semmit most már csak a pisilés meg a baboca ébreszt fel éjszaka.Sokat csuklik mostanában ma hajnal 3:30-tól majdnem 10 percig szegénykém a párom akkor kell ezért éreztem.

Mi holnap megyünk Pestre a Bippa kft-hez megvenni mindent szinte ami még kell,megvan már a kombi kiságy meg a babakocsi meg néhány apróság meg ruhácska,nekünk is kislányunk lesz Emese Anna,én szeretném pólyába rakni majd bár altatni nem tudom abban fogom-e de napközben jobb lesz úgy könnyebb megfogni apának is meg anyósomnak is.

Most kedden voltunk orvosnál kicsit megijesztettek mert a lepénykeringésem súrolja a felső határt de azt mondták pihenjek sokat ,viszont a baba súlya 1770gr.úgyhogy lehet csak az allergiám meg az asztmám viselte meg.Hétfőn újra mérik remélem nem lesz baj.Próbálok pozitív dolgokra gondolni de elég nehéz,ezért jó is ,hogy holnap megyünk vásárolni.:)

Addig amíg ennyit mocorog nyugodt vagyok,hála Istennek mindig mozog.:)

Én Balassagyarmaton fogok szülni,az 30 km-re van tőlünk.Remélem minden rendben lesz!

Mindenkinek boldog babavárást és nagyon könnyű szülést kívánok!!


Üdv.31hetes km.

2011. szept. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

De még hogy szalad az idő...te jó Ég! Bocs, hogy ide pofátlankodtam, már nem vagyok kismama, lányom 1 éves lesz 2 hét múlva...hihetetlen, hogy egy éve ilyenkor még gurultam az orvoshoz a nagy pocimmal és vártuk a nagy napot, most meg már itt toporog körülöttem a pici lányom, a kis falatka lábaival. :)

Élvezzétek ki a pocakos napjaitok minden percét, csodás állapot ez! S könnyű szülést, jó babázást nektek!

Sógornőm, amúgy holnapra van kiírva, épp tegnap mondta, hogy el sem hiszi, hogy így elrohant a 9 hónap. Úgyhogy most érte is izgul a család! Nagyon nagy dolog ez!

2011. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Jaj és én egyáltalán nem kemények,nem tudom milyen lehet hála Istennek,de néha görcsöl alul a pocakom meg feszül és recseg a medence csontom.

31hetes km.

2011. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

10:34-e kommentelő:

Se keményedést nem érzek, se jósló fájást. Feszülni szokott a pocakom, illetve viszket is, szerencsére "még" nem repedt meg a bőr. Illetve tegnap óta érzek alhasi fájdalmat, nem nagy, nem görcs, nincs vérzés, így nem hiszem hogy komoly, csupán kellemetlen.


10:42-es kommentelő:

Huhh, szegénykém, akkor Neked nagyon nehéz lehetett ez az allergiás időszak, örülök, hogy már jobban vagy. Szép nevet választottatok :) tetszik.

Pólyánál én még nem tudom...nagyon nem tudok állást foglalni, mindenesetre van, és meglátjuk, hogy szeret majd lenni. Apával beszéltük, nálunk sok gyerkőc van a családban, így mondhatni már mindenki rendesen tudja fogni a babát. No, majd meglátjuk :)


10:43 kommentelő:

nem pofátlankodtál, minden válasznak örülök. Sok egészséget a gyerkőcöknek :)

2011. szept. 23. 11:20
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálunk már csak 8 hét:)

Kettős érzéseim vannak, mert ez a második terhességem, lehet, hogy nem vállalunk több gyereket, tehát ezt az utolsót ki kellene élvezni.

A "nagyfiam" másfél éves, elég aktív, így pihenni egyáltalán nem tudok napközben, a háztartás és ő úgy érzem néha felőröl. Fizikailag sokkal kimerítőbb ez a várandósság, mint az első.

Meg míg a fiamnál semmi baj nem volt, most pl valami bakteriális fertőzésem van, most csináltatott tenyésztést a doki a pisimből, hétfőn megyek vissza hozzá, gondolom felír valami gyógyszert.

Ezt leszámítva jól vagyok, szeretek terhes lenni:)

Ja és ezúttal kislányunk lesz, a férjemmel madarat lehetne fogatni:) nagyon aktív, a fiam is az volt a pocakban, de a kis hölgy még rajta is túltesz. Kb. két hete döntöttük el, mi lesz a neve, nem siettük el.

A ruhácskái megvannak (tesótól csak overálokat fogok elővenni, fillérekért tudtam venni lányruhákat, így teljesen saját gardróbja lesz a leányzónak) ami új, az a pihenőszék, a kiságyat még el kell hoznunk anyóstól, és a szobát még el sem kezdtük átalakítani. (egy szobában lesznek a gyerekek)

Remélem azért mindennel végzünk.

Könnyű szülést:)

2011. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mi december 2-ára várjuk :) A neveket már akkor letisztáztuk amikor még terhes sem voltam :D Fiú tehát Roland lesz.

Nekem most kezdődik a java. Ma dolgoztam utoljára, jövő héttől kiveszem a maradék szabijaimat utána táppénz. Tehát mostmár tudok menni vásárolni, bár szerintem már nem sok minden kell. Kiságyat matraccal, ágyneművel együtt 2 hete vettük meg. Pelenkázólapot névnapomra kaptam a sógoréktól, babakád állvánnyal kaptunk használtat, ha minden igaz hordozót is kapunk. Babakocsit csak tavaszra szeretnénk venni, télen úgysem tudnánk kihasználni. Pólyán gondolkodunk még. Ruhácska van már egy pár db de nagyon vegyes méret kb 0-1 éves kor között úgyhogy ilyesmit még venni kell.

Hála istennek rengeteget mocorog, sokszor olyan mint az alien :D Abban a városban fogok szülni ahol lakom és nem lesz apás szülés.

2011. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!