Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik hogy szoktatok hozzá...

Kismamik hogy szoktatok hozzá a gondolathoz? Más is volt így?

Figyelt kérdés
Gondolok arra hogy pl.nagyon kislányt szerettetek volna és éreztétek is hogy az lesz, aztán kiderult az uh-on hogy kukis.persze meg volt az orom hiszen az a fontos hogy van és egészséges legyen, csak mivel no vagyok és a noveremnek is 2 kislánya van,akik mellett végig ott voltam a szuletésuktol kezdve.és most fura volt és szokatlan a gondolat,1-2 napig biztosan de már úgy hozzá szoktam, és netalán mégis puncist mondana a doki(már picit csalodott volnék). Apa persze nagyon orul a kis tronorokosnek és majd ugye fius dolgokat meg játékokat játszhatnak
2011. szept. 18. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokan vagyunk úgy vele, mint te.

Nekem öt gyerekem van, és minden terhességemnél lányt vártam. Ez persze nem azt jelenti persze, hogy 5 lányt, de inkább leírom a történetet.

Elsőre lányt tippeltek uh-n, én meg jól beleéltem magam, és fiú lett. Néhány percig el sem hittem, aztán már az volt a természetes. Másodjára lányt vártunk, mivel fiunk már volt, hát Ő is fiú lett. Már az uh-on kiderült, volt idő szokni a gondolatot. A harmadiknál már nagyon lányt akartunk, sikerült is. A negyediknél szintén, az is összejött. Az 5. volt a legérdekesebb. Nem tudom miért, de úgy éreztem, lány lesz, és teljesen ráhangolódtam. Fiút mutatott az uh. És míg a nagyoknál pillanatok alatt átálltak a gondolataim fiú babára, akkor nagyon nehezen ment. Csalódottnak éreztem magam, és bőgtem, mert emiatt meg sz@r alaknak gondoltam magam. Kellett kb. két hét, hogy hozzászokjak a gondolathoz, pedig nálunk már tényleg nagyon mindegy volt, hogy fiú lesz, vagy lány.

Nincs ezzel semmin baj, túl van rajta az ember, és örül a babának.

2011. szept. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ!akkor nem csak én vagyok ezzel igy. csak hát a lányos játékok miatt, a babázás, csini ruhák, cipocskék , haj koltemények, stb mindenféle dolgok amik egy lánnyal járnak,talán ez végett mert hát én is ilyen voltam és a családban is ehhez voltam szokva,magasarkuban csuszkálás,smink, stb amik már érdeklik a novérem kislányait és ebben igazán egy no kiismeri magát.nekem is pár napig eltartott amig hozzászoktam a gondolathoz hogy kisfiam lesz, ez inkább apa orome, mert tanítgathatja fius dolgokra, persze fantasztikus hogy végre változás, foleg a nagyszulok orulnek a fiu unokának(persze nekik is mindegy volna). Mi mindent tudok majd játszani a fiammal ha nagyobbacska lesz?tippek kellennének
2011. szept. 18. 12:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az első gyermekem az fiú,aki 12éves. Másodjára nagyon szerettem volna egy kislányt, bár a páromnak teljesen mindegy volt, a lényeg, hogy egészséges legyen. Mindenki azt mondta nekem, hogy kislányom lesz mert kerek a hasam és nem csúcsos. Egyedül a bátyám mondta, hogy meglátod fiad lesz. Teljesen beleéltem magam abba, hogy lányom fog születni. Elképzeltem mindent, hogy mennyivel másabb lesz egy kislány. Utána elmentünk a párommal uh-ra, talán a 20hetesen kérdezte a doki, hogy szeretnénk-e tudni a baba nemét. Én rögtön rávágtam hogy persze. Mikor kimondta, hogy kisfiú, ránéztem a páromra,a párom nevetett, én meg majdnem bőgve jöttem ki. Nagyon rossz érzés volt, hatalmasat csalódtam. Amikor megszültem, és rámtették, akkor már mindegy volt hogy milyen nemű, a lényeg az volt hogy egészséges volt.Most 3 éves a kis drágám, és ezer lányért sem cserélném el:)) Most 6hetes vagyok a harmadikkal, a párom már mondta, hogy tuti fiú lesz:) Nekem már az lenne a furi, ha most kislányt várnék.Most nem élem bele magam semmibe, ha kisfiú ha kislány teljesen mindegy,két éve próbálkoztunk,így örülni fogunk neki ugyanúgy, csak egészséges legyen. Amúgy mikor mosok a szárítón: gatya, gatya, gatya,gatya, bugyi , és ismét gatya... Játszani meg nagyon sok mindent lehet a kisfiúkkal. Mi építőkockával szeretünk játszani, gyurmázni, festeni, kocsikat, buszokat meg mindent tologatunk a földön, garázst építünk hozzá, mondókázunk,énekelünk, bírkózunk, bujócskázunk,és még sorolhatnám. Apa ugyanígy játszik vele. :)
2011. szept. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én főleg a bújósságuk miatt szerettem volna kislányt. Aztán rájöttem, hogy ez nem nemfüggő.

Az első gyerek fiú, soha nem volt igazán bújós

A második is fiú, Ő nagyon kis bújós volt kicsinek.

A harmadik lány, Ő is állandóan a sarkamban járt.

A negyedik lány, hát Ő maga a gyakorló rosszaság, már az a gyanús, ha szép csöndesen hozzám bújik.

Az ötödik fiú, és leginkább akkor érzi jól magát, ha mellettem lehet.

A teregetés nálunk is érdekes: gatya, bugyi, gatya, bugyi, és irdatlan mennyiségű zokni. Néha úgy érzem, százlábúakkal élek együtt. Mostanában már színkódolok: mindenkinek megvan a maga színe alsóneműből, annak az árnyalatait veszem.

2011. szept. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok vele mint te kedves kérdező!

Még most is megesküdnék rá, hogy kislányom lesz bár 1. genetikain kisfiút tippelt a doki. Kikerekedtek a szemeim, de mivel azt mondta, hogy még ez nem biztos, reménykedem. Egyébként mindegy, fő az egészség, de már bele éltem magam a kislányba. Nyilván látott már kismillió ultrahangot, így csak nem véletlenül tippelte a kisfiút. Hát reméljük 3 hét múlva kiderül, már nagyon várom. ;) szerintem ez az érzés teljesen természetes, hiszen valójában mindegy a neme, de azért az ember lányának szíve csak húz valamelyik irányba egy gondolatnyit és furcsa ha a másikat kapja válaszul. boldog babavárást!

2011. szept. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kedves utolso akkor egy cipoben járunk, mi 16 hetesek vagyunk, holnap reggel megyunk AFP-re és aztán ultrahangot is csinál a doki, 2 hete 82 százalékra mondta hogy kisfiu, és mi is láttuk a kukiját, egyértelmu volt, nem kellett orvosnak lenni hozzá, de látszott és érzodott is hogy biztos a dolgában és már rengeteg éves tapasztalata van. most meglepodnék ha holnap azt mondaná hogy puncis, mert már hozzá szoktam a gondolathoz, de meg maradna az orom igyis-ugyis.mikor kérdezte hogy szerintem milyen nemu, én azt mondtam hogy szerintem kisfiu, de szivem mélyén azt érzem mégis hogy kislány, lehethogy pont azért mert anyukámnak 2 lánya és novéremnek szintén, és nekem az elso kislány volt(sajnos elveszitettuk)és a másikat is gondoltam hogy folytatodik nálam is, de én megtorom ezt a hagyományt. pedig milyen jo volna ha élne a kislányom, már ket eves mult volna augusztusban és most jonne egy kisocsi, de sajnos el kell fogadni hogy ugyan második de mégis az elso baba.ugyhogy nekem a legfontosabb az egészség meg hogy végre lesz, már osszejott, és hogy már tul vagyok a kritikus heteken meg egyenlore problémamentes a terhesség es a babával is minden rendben és hiszem hogy lesz továbbra is.talán jobb is igy hogy kisfiu, mert ha kislány volna talán mindig emlékeztetne a lányomra, igy hogy kulonbozo nemuek más lesz a hozzáállás és talán kevesebb lelkifájdalom
2011. szept. 18. 20:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!