Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes terhes vagyok és...

18 hetes terhes vagyok és elkezdett kinyílni a külső méhszájam. Pihenést ajánlott az orvosom. Fekvésen kívül mi az amit lehet csinálni és mit nem?

Figyelt kérdés
Vannak ismerősök akik azt mondják, hogy ki se mehetek a lakásból, még egy kis sétára sem, mások szerint nyugodtan főzhetek és mehetek bevásároln is, csak feküdjek többet. Kinek van igaza? Mi a jó ilyenkor?
2008. márc. 10. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ezt pontosan a dokid tudná megmondani, mert ez nem játék. A rohangálás, vásárlás, cipekedés nem használ! Ne is emelj nehezet!
2008. márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, néhány napig szigorúan pihenj, nincs vásárlás, futkosás. Semmi sex!!!! Ha nincs gond kis séta engedett, vagy megfőzhetsz, de ha lehet ne cipekedj. De nyugodtan kérdezd meg az orvosodat, hogy mennyi az engedélyezett mozgásod. Jó babavárást!!
2008. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Háát..asszem én is csak a szexelős letiltást tudnám mondani..bár amit leírtákl az alapján a dokid nem kerített neki nagy feneket...Amikor én úgy érzem,hogy többet keményedik a hasam,akkor mindig tartok 2-3 lazább napot,amikor tényleg szinte semmit nem csinálok,csak fekszem...maximum egy kis séta,de cipekedni sem szabad.Semmit!Max 2-3 kiló,de egyenletesen mindkét kézben elosztva,vagy hátom,de akkor a hátizsák mindkét pántját fel kell venni.Próbálj meg lazítani,és asszem jót tenne egy hét táppénz,amikor tényleg semmi sürgős dolgod nincs csak szépen ráérősen csinálod a dolgodat,és nuku idegesség.
2008. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha kinyílik a méhszáj, sem emelni sem szexelni,sem szaladgálni nem lehet.Sok pihenés nagyon fontos.Megfőzhetsz, de úgy hogy közben pihengess, és vedd komolyan, nem lesz baj, anyukám engem is így hordott ki, és régen nem volt segítsége,cipelt is, de ettől függetlenül vigyázni kell, nem mindenki egyforma.
2008. márc. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Mostmár egy kicsit nyugodtabb vagyok és jobban értem, hogy mit lehet és mit nem. :)
2008. márc. 11. 11:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!