Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahangon mi alapján döntik...

Ultrahangon mi alapján döntik el hogy hány hetes vagyok?

Figyelt kérdés
2008. márc. 8. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A baba méretei alapján!
2008. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt 1-1 hét is sokat számít.A 4 hetes baba jóval kisebb mint az 5 hetes.De ez eltérhet a valóstól kis mértékbe.Nekem pici volt a babám ezért visszább is tettek 1 héttel.Valószínű nekem a ciklus végén van PÉ és nem a közepén mint az átlagnak.
2008. márc. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
azéer kérdezem mert 29 hetes voltam eddig ost azt mondták 31 de a bpd 29 nek megfelelő akkor most mi van?
2008. márc. 8. 21:56
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Az utolsó mensidtől számít, hogy hány hetes vagy. Ezek a méret szerinti hetezések arra jók, hogy számíts akár 2 héttel hamarabbi szülésre is (az első nekem is 38 hetesen jött ki). Nálunk is ott volt a leleten, hogy hány hetes vagyok, és az egyes méreteknél (fej, has, combcsont), hogy hány hetesnek felel meg.
2008. márc. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem akkor mennyire aggodjak hogy 3 héttel többnek mondtak?ennyivel korábban fogok szülni?
2008. márc. 8. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Dehogy :o)! Nekem a másodikat végig 2 héttel nagyobbnak mérték, végül túlhortam 1 nappal, 4100 g-mal, 59 centivel született, úgyhogy igazuk lehetett azzal a méretezéssel.

A lényeg, hogy nagyobb és nem kisebb. Tehát ha mégis 1-2 héttel hamarabb jön, akkor is normál mérete lesz. pl az első fiam, mint írtam 38 hetesen született, 3500 g volt, és 57 cm. Még így is nagy babának számított, mert a 3 kg az átlag.

2008. márc. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ezek az adatok 29 hetesnek felelnek meg tehát a baba kisebb.de én már nem is tudom szerintem ebbe fogok bele dilizni és csak kedden megyek a dokimhoz
2008. márc. 9. 01:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj, a mi babánk is nagyobb mint amennyi a terhesség, de érdekes csak a feje méretei alapján, a combja már kisebb a terhességnél. A doki mégis azt mondta minden oke. Amúgy azt is mondta ilyenkor, vagyis a terhesség utolsó trimeszterében már nehéz megállapítani, lehet + - 10 is az eltérés a valós. Szerintem nincs semmi baj.
2008. márc. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!