Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem beszélek a babával. Semmi...

Nem beszélek a babával. Semmi késztetést nem érzek hogy beszéljek hozzá. Miért? Miért lettem "rossz" anya?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta meg vagyok zakkanva egy gyerekért. Mindig is vártam, hogy terhes legyek, mert az milyen jó.-) Most 28 éves vagyok, 26 hetes terhes. De pl nem is beszélek a babával. Semmi késztetést nem érzek hogy beszéljek hozzá. Miért? Magamban szoktam nagyon sokat bezsélni hozzá, bár tudom ezt nem hallja, de remélem érzi-) viszont ha pl olvasok történeteket a szülésről, vagy bartánőm meséli hogy odaszalad a kisfia, átöleli és azt mondja szeretlek, akkor elsírom magam mindjárt.

Miért van ez így? Ettől én még jó anya leszek? El vagyok keseredve kicsit...:-((


2008. márc. 7. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

:D

hormonális változás, a hormonok olyan szinten befolyásolnak hogy huuuuu. az anyai ösztön sok anyukánálá szülés után az elsö 3 hétben jön meg (van akinek soha) ilyenkor azok az anyukák akik nem várt babat szülnek is anyai ösztöneik lesznek, és bele szeretnek a gyerekben és késztetésük lesz a gondozásra.

amúgy a természet úgy talált ki minket (állatokat is) hogy a gyerekek iránt anyai ösztöneink legyenek, még ha nem is a sajátunk, ezért látunk minden kis babát szápnek és cukinak, ezért imßadjuk a kis állatokat mert a természet azt akarta ha az anya elpusztul/meghal akkor más egyedek is felneveljék a csöpséget.

ha ennyire befolyásolnak érzelmileg a hormonok, vigyázz hogy ne ess nagyon bele a szülés utánni depresszióba, mert szinte ez mindenkinél jelentkezik és ez is a nagy hormon változás okozza.

2008. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ettől biztosan nem leszel rossz anya.Van egy barátnőm, aki el akarta vetetni a babáját.Már az abortusz időpontja is megvolt, amikor a párja lebeszélte róla.Most másfél éves a kisfiuk és szerintem a barátnőm nagyon is jó anyuka lett.Kivirult és már szeretne kis tesót is.Szóval ha megszületik a babád,majd minden megváltozik.

29 hetes kismama

2008. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem semmi ok az aggodalomra. Én sem beszélek a babámhoz (másoktól hallom, hogy mesét olvasnak...-én nem), néha énekelni szoktam (mert babazenét hallgatok vele).

Én is rosszul éreztem emiatt magam egy ideig, már nem foglalkozok vele-én ilyen vagyok, beszélek majd eleget ha megszületik:)

A hangodat megismeri, hiszen minden nap hallja...


Még mielőtt megköveznének-a fiamhoz sem beszéltem.

Most mégis imádjuk egymást...szerintem semmi összefüggés a kettő között.


De ha ez megnyugtat, sok kismama ismerősöm is így van-egyszerűen nem tudnak beszélni a babához.


Fel a fejjel

31 hetes kismama

2008. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam hozzá beszélni,csak amikor érzem,hogy nyugtalan.Meg amikor nagon nem bír magával és nem tudok mit kezdeni vele.Nem érzem,hogy ettől rosszabb anya lennék,mint,aki beszélget vele.Más lesz majd ha kint lesz.Most a testem része,vagyis én vagyok ő is,csak ő saját akarattal bír odabent,de azt érzi,amit én.
2008. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

A beszéld azért fontos, hogy megismerje a hangodat, de mivel másokkal is beszélsz ezért elegendő, hogy jó érzés van benned az ő irányában és szeretnéd.Amikor már kézzel fogható lessz a kis jövevény akkor gondolom egész más helyzet fog fennállni.Ne érezd magad rosszul, hisz azt érzi amit te.Ha szeretd akkor tud róla.Tudod néha a kevesebb több.Ha hülyén éreznéd magad attól, hogy beszélsz hozzá akkor ne erőltesd.Üdv

2008. márc. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A babákhoz a szeretet a rezgések kommunikációján jut át. Akár hangosan akár magadban beszélsz hozzá, ő azt érzi, mert mindkettő a szeretet nyelve. Hiszen nem a hangod és a szavaid jelentik számára az üzenet tartalmát, hanem annak jelentése....akár szóban, akár gondolatban üzensz neki azt ő veszi, érzi, tudja. Tudod, szerintem egy pici magzat sokkal bölcsebb, mint egy megszületett emberke..hisz ő tudja még a "titkot", de amikor megszületünk elfelejtjük, hogy az életünk éljük. Na, ez már az én világképem egy része volt, elnézést, ha valakit megsértek vele. De az a véleményem, hogy az érzpéseinkkel kommunikálunk egymás felé és nyugodt lehetsz, nem baj, ha Te valamiért most úgy érzed, hogy nem szeretnél hozzá hanggal beszélni. Egyébként szerintem olyan, hogy rossz anya nincs. Nem tudsz rossz anya lenni, hisz az a picurka a haskódba Téged választott szabad akartából mamájának! És Ő nem tévedhet!
2008. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia köszönöm neked ezt a kérdést mert már én is fel akartam itt tenni egy párszor igaz én még csak 19 hetes vagyok és csak a héten mozdult meg a picur nagyon szeretem de nem tudom mit modjak neki ezért én sem beszélek hozá nem olvasok neki mesét és nem énekelek a gondolataimban beszélek vele meg ugy elgondodlom hogy majd igy meg ugy lesz ha megszületik de ezen kivül semmi amióta mocorog és érzem akkor szoktam neki köszöni ezen kivül egyenlöre semmi témánk de én attól szeretem és tudom hogy nem haragszik érte majd sokat fogunk beszélgetni értelmes dolgokról ha már itt lesz kin velünk :))))
2008. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak szeretném megköszönni , hogy feltetted e kérdést , mert pontosan velem is ez a helyzet imádom a kisbabám , de nem tudok mit mondani neki.Minden gondolatom pozitiv felé de a simogatáson és a szia babán kivül mást nem tudok mondani neki.Bizom benne , hogy azert erzi a szeretetem és ha megszületik minden másképp fog lenni.

Minden jót kivánok és boldog baba várást.23 hetes kismama

2008. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, hogy a kommunikáció nem csak és nem elsősorban szavakból áll. Ha kimondjuk valakinek: szeretlek, mit sem ér, ha valójában nem így érezzük. Nem volt teljesen problémamentes a terhességem, nagyon féltem, hogy elveszítem a babát (ez már a 20. héten volt), de hiszem azt, hogy lélekben erősítettük egymást, és ő élni akart! Sokat gondoltam rá, és a mai napig nem annyira sokat beszélek hozzá hangosan. de kommunikáció egy gondolat, egy dallam, amely megnyugatatja, egy érintés, amely mind azt sugallja, hogy fontos neked, és hidd el ők ezt biztosan érzik!!!! Én hiszek benn. És mivel első baba, neke is (nekem is), valójában még csak a képzeletünkbem él, hogy milyen lesz majd egy pici, akiért egy egész életen át felelősséget vállaltunk!

Ha nem lennél jó anya, eszedbe sem jutna, hogy ezen gondolkozz! :-) Ne légy elkeseredve, sokan még a pici testi egészségével sem törődnek, nemhogy a lelkivel, illetve a kötödéssel. És a végén mégis valahogy kialakul az az elválaszthatatlan kapocs, ami egy anya és gyermek között van!

2008. márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!