Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet terhesen májkrémet,...

Lehet terhesen májkrémet, tükörtojást, és krémsajtot enni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Szia!Én mindent megeszek.A kolbásztól a tojás,májkrém mindent amit csak megkivánok.semmi baj nem lesz.Nagyanyáink idelyében sem volt ilyen,hogy ki mit ehet.Ettől lesz erős!:)
2009. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
En is mindent ettem, csak arra vigyazz, hogy friss legyen.
2009. ápr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Majkrembol keveset egyel, mert az A-vitamin mennyisegevel vigyazni kell. En ugyan nem ettem tukortojast, de ha tutibiztos vagy benne, hogy a tojas friss, akkor egyel nyugodtan. A kremsajtot nyugodtan eheted.
2009. ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért figyelj oda, jobb, ha pl. főtt és nem tükörtojást eszel, a sárgája miatt. A többiből szerintem nem lehet baj.

A krémsajt helyett nem a camembert-re, vagy a márványsajtra gondoltál? Na, azokat a nemes penész tartalmuk miatt nem ajánlják.

Egyébként ha mértékkel eszel, szerintem egyél nyugodtan azt, amit megkívánsz!

Jó babavárást!

2009. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Én mindegyiket eszem a felsoroltak közül és semmi bajunk nincs tőle! :)


30 hetes ikres kismama

2009. ápr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is mindegyiket lehet, (kolbászt is), bár én májkrémet soha többet nem eszek. Nem írom le, miért, inkább vmi márkásabb májast egyél... :)

Esetleg a tükörtojást jobban süsd meg, mint máskor:)

2009. ápr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a tükörtojást jól átsütve eszem, pedig folyósan az igazi :)

Májkrémet nyugodtan egyél, ezek a bolti májkrémek nagyon kevés májat tartalmaznak, elvileg 30% máj, a többi zsír és... Csak rendes májat ne nagyon a sok A vitamin tartalma miatt.

A krémsajt is oké, ahogy leírták, ezeket a penészes sajtokat nem ajánlják. Én pl a macisajtot imádom!!!


A védőnőm azt mondta mindent ehetek, a "tiltott" dolgokra figyeljek, azokból is lehet enni csak nagyon keveset.

2009. ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
én kulfoldon èlek lehet itt màsok a szokàsok vagy èn nem tudom ,de èn a toxoplazmozis miatt nem ehetek semmi nyers dolgot se kolbàszt se nyers sonkàt sem szalàmit...de nem èrtem ennek minden orszàgban ugyanannak kène lennie nem??Legalàbbis akinek mèg nem volt toxoplazmozis az nem ehet.
2009. ápr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nèzd ezt talàltamA terhes nôk szérum toxoplasma antitestjeit meg kell vizsgálni. Ha IgA, IgM nem található, ellenben az IgG jelen van, de titere 1:1000 alatti, további vizsgálatok nem szükségesek. Negatív vizsgálati eredmények esetén óvintézkedések szükségesek a fertôzés megakadályozására: lehetôség szerint a macskákkal és macskaürülékkel történô további kapcsolat kerülése, a húsok alapos sütése (fôzése). Nyers hússal történt kontaktust követôen és az étkezés vagy az arc megérintése elôtt kézmosás szükséges. Azon szeronegatív nôk esetén, akik továbbra is jelentôs környezeti kockázatnak vannak kitéve a terhesség alatt, ismételt szerológiai vizsgálatok elvégzése javasolt.
2009. ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21%
17:05-ös, a kérdezőnek nincs toxoplazmozisa vagy rosszul olvastam a kérdését?! Amit leírtál az teljesen rendben van mert neked ezekkel a dolgokkal vigyáznod kell és szerintem ez minden országban így van, de neki nem mert (legalábbis nem írta) nincs toxoplazmozisa.
2009. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!