Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8,4 lett a terheléses cukrom....

8,4 lett a terheléses cukrom. Most diétáznom kell, de jövő héten megyek csak védőnőhöz. Addig is mit, mennyit ehetek?

Figyelt kérdés
Eddig sem nagyon ettem édességet, üdítőt sem ittam, mégis ennyi lett. Az éhgyomri 4,4 volt.
2009. ápr. 17. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
A diabetológiára kellene menned ezzel,nem a védőnőhöz.Vidd magaddal a terheléses leletedet a diabetológia rendelésre,ott megmondják,hogy milyen diétára van szükséged és adnak hozzá tanácsokat és szakirodalmat is.Én is diabéteszes lettem a terhesség alatt,nem egyszerű betartani,de a baba miatt muszáj.Kitartás!
2009. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fehér kenyeret ne egyél, illetve mellőzd a teába, kávéba való cukrot. Amennyire tudod, csökkentsd a szénhidrát bevitelt, de biztos lesz itt okosabb válaszoló is:)
2009. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia.Én is pontosan így voltam.A terheléses cukrom nekem is 8,4 lett.Két hetente jártam dokihoz,mert diétáznom kellett.Semmi édesség,meg kenyeret is csak teljes kiörlésű kenyeret ettem.Joghurtot is csak a fehéret ehettem.Minden két hétben vettek vért és nézték hogy mennyi a cukrom.De azóta rendben volt,gondolom a diéta segített.Elég nehéz volt betartani,de ki lehet bírni.Ja,és ásványvizet iszok azóta,abból is a szénsavmenteset.
2009. ápr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!nekem ennél alacsonyabb volt a terheléses és diétázom.Teljesen hagyd el a kenyeret,inkább zsemlét egyél abban 30g ch van/db.A kávét teát édesitővel igyad,ne egyél krumplit,tésztát és rizst inkább zöldséget,gyümölcsöket,főzelékféléket.Próbálj meg ezeken az oldalakon tudakolódni: [link] ,

[link] ,

[link]

hogy melyik alapanyagnak mennyi a ch tartalma ,így könyebb lesz diétáznod.valószinüleg 160-200 g-os diétát írnak vagy írtak elő azt a mennyiséget próbáld meg elosztani 5 étkezésre.Remélem tudtam segiteni.üdv 28 hetes km

2009. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok.Most nézem,hogy nekem pont ugynannyi lett mindkét értékem a terhelésen,mint neked.Akkor talán nem vezetlek félre néhány tanáccsal,hiszen valószínűleg ugyanarra a diétára leszel beállítva te is,ez napi 175 gr szénhidrátot jelent.Naponta többször,konkrétan hatszor kell étkezned majd,lehetőleg mindig ugyanabban az időben.Nálam ez úgy néz ki,hogy:reggeli 1/2 8,tízórai 10,ebéd 12,uzsi 15,vacsi 17 és utóvacsi 19 óra.Sokszor keveset kell enni.Kerülni kell a finom mlisztből készült pékárut,helyette rozs és teljes kiőrlésű kenyeret lehet enni.Cukor helyett édesítőszert kell használni,de azt is minimálisan.Inni csak ásványvizet és ízesítés nélküli teát,mondjuk Milfordot javaslok,mert az édesítőszer és citrom nélkül is finom.Tejet csak este lehet inni és csak zsírszegényet és 2-3 decit mindössze.Én sok diétás pudingot és joghurtot veszek,azokat szoktam uzsira és utóvacsira enni.A gyümölcsök közül kerüld a szőlőt és a banánt és az aszalt gyümiket.Tésztából durumtésztát vegyél,mert az kevésbé emeli meg a vércukrot,mert lassan szívódik fel belőle a szénhidrát.Húst ehetsz,főleg sovány húsokat,szárnyast.Sima rizs helyett barna riszt főzzél,köretnek inkább salátát krumpli helyett.Szerintem a többit majd elmondják a diabetológián,mert oldalakat lehetne írni erről.Addig is míg eljutsz a rendelésre talán ezek a tanácsok jó támpontot adnak.
2009. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!Egyszeri cukormérésből nem lehet megállapitani,hogy valóban gestációs diabod van.Cukroslöttyöt itattak vagy zsemlést néztek?Először is kell még egy terhelésest nézni.Ha az se lesz jó,akkor el kell menni egy diabetológushoz,aki megmondja,napi hány gramm ch-t fogyaszthatsz.Addig is diétázz,ami azt jelenti,hogy napi 5-6szori étkezés.Reggeli 1 zsömi vagy kifli,felvágott,főtt tojás és 1 dl tej.Tizórai:gyümölcs:1 banán,alma,eperstb vagy 1 joghurt,kefir,krémtúró.Ebédre:1,5 tányér leves,köret,párolthús,savanyúság.Uzsonnára:uaz,mint tizóraira.Vacsora:Uaz,mint reggelire.Utóvacsora:Max 1 alma,fél banán,répa stb.Ebédre,ha szeretnél sütit vagy édességet,akkor csak levest egyél és úgy a sütit,csokit vagy amit szeretnél.A lényeg,mindig ugyanabban az időpontban egyél.Ha nem vagy veszélyeztetett terhes,akkor 2x félóra séta.A paniros dolgokat kerüld,meg a nagyon liszteseket,mert azok is viszik a cukrot.A főzelékek kevés rántást,habarást tartalmazzanak.Remélem tudtam segiteni.Nem kell drága diabos ételekre költeni,mert nem éri meg.Semmi nagy dolog nincs a cukorban,csak az,hogy egyszerre nem lehet sok kaját a hasunkba tömni.Meg nem lehet sok édességet befalni,amiről én nehezen mondtam le.

Jó egészséget,boldog babavárást!És ne aggódj,10 alatti cukornál nem lesz baja a babának!A védőnőnél is mérettesd meg szúrópróbaszerűen a cukrod,de mehetsz a háziorvoshoz is,megmérik!Bocsi,hogy hosszú voltam!

Egy inzulinos anyuka.

2009. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, próbálom betartani, amit írtatok és remélem nem lesz semmi baj.
2009. ápr. 17. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!