Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az baj, ha több a magzatvizem?

Az baj, ha több a magzatvizem?

Figyelt kérdés
Doki szerint minden ok, de kicsit több a magzatvíz.
2008. márc. 5. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
SZIA,nekem is több a magzatviz,pedig mindent rendben találtak,nekem azt mondta a dokim,hogy inkább több legyen mint kevesebb.Nem baj,megnyugodhatsz.27 hetes kismama.
2008. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kicsit több a magzatvizem. Alapvetően az esetek legtöbbjében nincs semmi amire ez visszavezethető lenne, de azért nem árt megvizsgálni kicsit jobban. Nekem csináltak egy quartett tesztet, ami vérvételből állt, ebből különféle rendellenességeket lehet kiszűrni, illetve TORCH vizsgálatot is csináltak - szintén vérvétel -(toxoplasma, rubeola, citomegalovírus és herpesvírus). Ha minden negatív (és már miért ne lenne az), akkor csak annyit tanácsolok, hogy azért óvatosan mindennel, mert ugye a több víztől jobban is feszül a pocakod. Nekem pl. dokim azt mondta, hogy ha lényegesen több lenne a magzatvíz mennyisége, akkor nem is írná alá a kismamatornára a papírt, hogy engedélyezi. De szerencsére nem vészes, így tornázni is lehet óvatosan.
2008. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is azt mondta a dokim,hogy valamivel több a víz 22és 28hetesen.Míg végre 28hetesen genetikai központba küldött.Itt nem valamivel több vizez láttak,hanem kórosan sokat!!!Nem írtad,hogy hány hetes vagy!Sajna NÁLAM a baba betegsége okozta.Mindenképp járj utánna,mert a helyi kórházba az UH-on nekem semmilyen elváltozást nem láttak.Számos esetben spontán alakul úgy,hogy több a víz.Sokat pihenj,mert feszül a burok,nehogy repedjen.Ja nekem annyi volt a víz,hogy kétszer tehermentesítő magzatvízvételen voltam.

Ne aggódj,de kérd ki más orvos véleményét.

2008. márc. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megyek jövőhéten(20 hetesen) genetikai központba Afp miatt,mert kicsit alacsonyabb lett, akkor ott kiderül, ha gond lenne, ugye? Mármint a magzatvíz mennyisére .
2008. márc. 6. 08:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A második válaszoló vagyok. A genetikai uh-n úgynevezett gyanújeleket keresnek, amik esetlegesen rendellenességre utalhatnak. Amennyiben vannak ilyenek, akkor biztosan javasolni fogják a magzatvíz mintavételt. Nekem a víz kissé több mennyisége miatt javasolták, egyéb gyanújelet nem láttak. Én a mintavételt (mivel vetélési kockázata is van) váltottam ki a quartett teszttel (ami egy vérvétel és pár nap alatt megvan az eredmény). Quartett tesztet több magánklinikán is csinálnak én a Magzati Diagnosztikai Központban voltam (www.downszures.hu). De mégegyszer hangsúlyozom, nagyon-nagyon sokszor a kissé több magzatvíz mögött nincs semmi!!!!
2008. márc. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi,állítólag az orvosom szerint lesz valamilyen teszt,akkor biztosan az mit írtál,mégegyszer köszi a megnyugtató szavakat!
2008. márc. 7. 16:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!